PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala pokračuje v oslavách stého výročí republiky. Nabízí i dárky

Divadlo Oskara Nedbala pokračuje v oslavách stého výročí republiky. Nabízí i dárky

Čtvrtek, 01.11.2018 / článek

 

Návštěvníci táborského Divadla Oskara Nedbala se mohou těšit na nabitý listopadový program odkazující na osmičkový rok i očekávánou Noc divadel 2018, ta letos nese téma Česko-Slovensko. 

Dušičkový měsíc příznačně zahájí dnes 1. listopadu moravský příběh Maryša, v němž lidé “bžódajó a bžódajó, až ubžódajó...“. Stoletou republiku připomene rozverný retro kabaret Století hitů (10.11.) a dětem důležité mezníky našeho státu přiblíží pohádkový příběh K šípku s Růženkou (4.11.). Pohodový večer slibuje revue prvorepublikových šlágrů Holka nebo kluk (20.11.), oddechovka s mužem toužícím po dámské společnosti Pension pro svobodné pány (12.11) i akrobacie spolku patřícího mezi novocirkusové „trvalky“ Kolaps (19.11.).

O hudební večery se postarají jednoruký latinskoamerický kytarový mág Andrés Godoy (9.11.), Orchestr Václava Hybše a sólistů (28.11.), patnáctiletá táborská kapela Tarapaca jazz Band (24.11.) a v neposlední řadě dvě výjimečná smyčcová kvarteta, Epoque Quartet (6.11.) a Benewitzovo Kvarteto (15.11.). V čase předadventním „dolétnou“ labutě na baletizol za doprovodu hudby ruského klasika. Nesmrtelný klasický balet Labutí jezero se uskuteční 25. listopadu v netradičních 17 hodin.

Závěr měsíce patří divadelníkům dvou táborských souborů, kteří představí svůj um v žánrově rozdílných představeních. A milovníky výtvarného umění potěší setkání s akademickým malířem žijícím v Táboře Teodorem Buzu, které se uskuteční 8. listopadu od 18 hodin.

Noc divadel se zaměří na Česko-Slovensko

Sváteční třetí listopadová sobota (17.11.) bude patřit všem milovníkům divadla, hudby a umění. Celorepubliková akce Noc divadel, letos v česko-slovenském stylu, nabízí pestrý program, který potěší děti i dospělé. Jedinečnou atmosféru zajistí slovenský folklórný súbor, koncerty, loutkové pohádky, česko-slovenská diskotéka, táborák i série instalací na téma Česko-Slovensko, vytvořené exkluzivně pro tuto příležitost. Program začne v 17 hodin a probíhat bude do pozdních nočních hodin. Vstup na Noc divadel je zdarma.

Vánoční dárky z divadla

S blížícími se Vánocemi přichází Divadlo Oskara Nedbala s balíčkem představení a koncertů, na které si můžete zajistit vstupenky v dostatečném předstihu a potěšit tak nejen sebe, ale i blízké.

„Obdarujte své nejbližší vstupenkami na Melody Makers, kteří přivezou jedinečného Bernsteina a Ježka. Na rodinné písničkové odpoledne s Jaroslavem Uhlířem. Na tak trochu drsný humor v podání Michala Malátného a Jitky Čvančarové alias Ceasara a Kleopatry. Na vášnivé tance Jitky Schneiderové a Romana Zacha nebo na největší hity Janka Ledeckého. Pokud si nevyberete, zkuste dárkové poukazy. Ty máme pro vás od 22. listopadu. A nově můžete k Vánocům pořídit i jarní předplatné. Naše paní pokladní Irenka zájemcům nepochybně poradí,“
uvádí ředitelka divadla Linda Rybáková.

Více informací o programu najdete také na www.divadlotabor.cz.
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Neposlušná kůzlátka

Pro děti / Pohádka o zlobení
Husitské muzeum v Táboře - RAJSKÝ DVŮR
22.08.2019 od 16:00 hod.

 

Nixon Lads & Qychodu

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
22.08.2019 od 18:00 hod.

 

Bartolomějské posvícení Milevsko - zahajovací koncert

Hudba / koncert
Milevsko - klášter
22.08.2019 od 18:00 hod.