PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala pokračuje v oslavách stého výročí republiky. Nabízí i dárky

Divadlo Oskara Nedbala pokračuje v oslavách stého výročí republiky. Nabízí i dárky

Čtvrtek, 01.11.2018 / článek

 

Návštěvníci táborského Divadla Oskara Nedbala se mohou těšit na nabitý listopadový program odkazující na osmičkový rok i očekávánou Noc divadel 2018, ta letos nese téma Česko-Slovensko. 

Dušičkový měsíc příznačně zahájí dnes 1. listopadu moravský příběh Maryša, v němž lidé “bžódajó a bžódajó, až ubžódajó...“. Stoletou republiku připomene rozverný retro kabaret Století hitů (10.11.) a dětem důležité mezníky našeho státu přiblíží pohádkový příběh K šípku s Růženkou (4.11.). Pohodový večer slibuje revue prvorepublikových šlágrů Holka nebo kluk (20.11.), oddechovka s mužem toužícím po dámské společnosti Pension pro svobodné pány (12.11) i akrobacie spolku patřícího mezi novocirkusové „trvalky“ Kolaps (19.11.).

O hudební večery se postarají jednoruký latinskoamerický kytarový mág Andrés Godoy (9.11.), Orchestr Václava Hybše a sólistů (28.11.), patnáctiletá táborská kapela Tarapaca jazz Band (24.11.) a v neposlední řadě dvě výjimečná smyčcová kvarteta, Epoque Quartet (6.11.) a Benewitzovo Kvarteto (15.11.). V čase předadventním „dolétnou“ labutě na baletizol za doprovodu hudby ruského klasika. Nesmrtelný klasický balet Labutí jezero se uskuteční 25. listopadu v netradičních 17 hodin.

Závěr měsíce patří divadelníkům dvou táborských souborů, kteří představí svůj um v žánrově rozdílných představeních. A milovníky výtvarného umění potěší setkání s akademickým malířem žijícím v Táboře Teodorem Buzu, které se uskuteční 8. listopadu od 18 hodin.

Noc divadel se zaměří na Česko-Slovensko

Sváteční třetí listopadová sobota (17.11.) bude patřit všem milovníkům divadla, hudby a umění. Celorepubliková akce Noc divadel, letos v česko-slovenském stylu, nabízí pestrý program, který potěší děti i dospělé. Jedinečnou atmosféru zajistí slovenský folklórný súbor, koncerty, loutkové pohádky, česko-slovenská diskotéka, táborák i série instalací na téma Česko-Slovensko, vytvořené exkluzivně pro tuto příležitost. Program začne v 17 hodin a probíhat bude do pozdních nočních hodin. Vstup na Noc divadel je zdarma.

Vánoční dárky z divadla

S blížícími se Vánocemi přichází Divadlo Oskara Nedbala s balíčkem představení a koncertů, na které si můžete zajistit vstupenky v dostatečném předstihu a potěšit tak nejen sebe, ale i blízké.

„Obdarujte své nejbližší vstupenkami na Melody Makers, kteří přivezou jedinečného Bernsteina a Ježka. Na rodinné písničkové odpoledne s Jaroslavem Uhlířem. Na tak trochu drsný humor v podání Michala Malátného a Jitky Čvančarové alias Ceasara a Kleopatry. Na vášnivé tance Jitky Schneiderové a Romana Zacha nebo na největší hity Janka Ledeckého. Pokud si nevyberete, zkuste dárkové poukazy. Ty máme pro vás od 22. listopadu. A nově můžete k Vánocům pořídit i jarní předplatné. Naše paní pokladní Irenka zájemcům nepochybně poradí,“
uvádí ředitelka divadla Linda Rybáková.

Více informací o programu najdete také na www.divadlotabor.cz.
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce