PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Něžná noc, Jan Sahara Hedl a Blanka Šrůmová, zahraje na Hudebních sklepech v Milevsku

Něžná noc, Jan Sahara Hedl a Blanka Šrůmová, zahraje na Hudebních sklepech v Milevsku

Pátek, 19.10.2018 / článek

 

Dnes, v pátek 19. října od 19.30 hodin, zahrají v milevské Galerii M dva ostřílení hudebníci, legendy české hudební scény. Na Hudební sklepy tentokrát dorazí Něžná noc, projekt Jana Sahary Hedla a zpěvačky a hudebnice Blanky Šrůmové (ex Tichá dohoda, Kamelot...).  

Pop-rocková formace Něžná noc se narodila z partnerství zpěvačky Blanky Šrůmové, dlouholeté frontwomanky Tiché dohody, a rockového písničkáře Jana Sahary Hedla, někdejšího spoluzakladatele skupiny Precedens a zejména originálního autora a interpreta svých skladeb. Jejich debutové společné album Neměj strach představili společně s bubeníkem Ivanem Kadaňkou v milevských Hudebních sklepích před dvěma lety.

Druhé album Blanky Šrůmové a Jana Sahary Hedla Tak se věci mají, které vyšlo letos na jaře (opět u vydavatelství Galén), obsahuje deset nových písní, vzniklých pokračující spoluprací obou legendárních hudebních osobností. Oproti první desce Neměj strach, kterou časopis Rock & Pop ocenil jako Album roku 2016 a která byla nominována i na žánrové ceny Anděl, se nové album Tak se věci mají posunulo rockovějším směrem a chvílemi experimentuje s novými polohami až do stylu country. Pestrost, spád, typické saharovské texty a dva ideálně se doplňující hlasy se již staly snadno rozpoznatelnou známkou formace Něžná noc.

Výstižně popsal desku Tomáš S. Polívka v Kulturním magazínu UNI: Možná nejvíc písně mluví z duše těm, kteří se motají v krizi středního věku, ale snad se začínají vymotávat: „Děkuji Bohu, že jsem spad…“ (Zasáhnul mě blesk). Ale samozřejmě nejen jim. Výpovědi Něžné noci jsou nadčasové, nadosobní a… krásné.

Základem koncertu budou písně Něžné noci, ale dojde i staré hity obou protagonistů, které jsme v minulosti mohli slyšet na samostatných koncertech v Hudebních sklepech (Marioneta, Tisíce jmen,...). Na kytaru je doprovodí Tomáš Valášek. 

Vstupenky seženete v Galerii M (tel. 382 522 082, galerie@milevskem.cz) za 150 korun, nebo na místě o 30 kč dráž. 


Autor: Josef Veverka, dap -