PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Clarinet factory s Grunikem publikum dojali k slzám. Klasiky čeká (vy)Prodaná nevěsta

Clarinet factory s Grunikem publikum dojali k slzám. Klasiky čeká (vy)Prodaná nevěsta

Sobota, 20.10.2018 / fotoreport + článek

 

V rámci festivalu Klasici v Táboře se představila na sklonku září ve spolkovém domě Střelnice jedinečná česká kapela Clarinet factory. Kvartet klarinetistů hraje směs různých žánrů a k umocnění zvuku si tentokrát přizval beskydský pěvecký sbor Grunik. Co se na akci dělo? nepopsatelné. Hodně husí kůže, hodně slziček, hodně skvělé muziky a kdo nebyl, může hořce litovat. Další koncert festivalu se koná v neděli 21. října. Od 16 hodin v táborském Divadle Oskara Nedbala vystoupí Dětská opera Praha s (vy)Prodanou nevěstou. Akce bude oslavou 100. výročí založení Československé republiky.   

"Nejen děti, ale i sólisté a hosté Národního divadla vystoupí s operou Prodaná nevěsta. Toto představení bude oslavou výročí 100 let od vzniku Československé republiky. Dětská opera Praha vystoupí s orchestrem členů Národního divadla. Dále se představí hosté a sólisté Národního divadla, například Sylva Čmugrová, Daniel Klánský nebo Lukáš Sládek," zve pořadatel Tomáš Hubka. Dirigentem je Anna Novotná Pešková, režii má na starost Jiřina Marková - Krystlíková.  

Dětská opera Praha je soubor dětských a mladých sólistů studujících zpěv. Soubor dlouhodobě produkuje vynikající pěvecké sólisty. V současnosti má široký repertoár, vydal 8 CD. S velkým ohlasem vystoupila DOP ve vídeňském Koncerthausu, v Japonském Aichi, Paříži, Bayreuthu a mnoha dalších evropských městech.

Soubor pravidelně vystupuje na Nové scéně Národního divadla a s velkým úspěchem vystoupil na Pražském jaru a ve Smetanově Litomyšli. DOP natočila pro Českou televizi 16 dílný seriál Opera nás baví. V Táboře DOP představí původní verzi opery Bedřicha Smetany6 – Prodaná nevěsta. Origináln inscenace komické opery s původní prózou v nastudování souboru DOP přináší na jeviště hravost, optimismus a úsměv. Prodaná nevěsta patří mezi největší produkce souboru a v Táboře představí až na 60 účinkujících.
Fotografie


Autor: David Peltán