PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Clarinet factory s Grunikem publikum dojali k slzám. Klasiky čeká (vy)Prodaná nevěsta

Clarinet factory s Grunikem publikum dojali k slzám. Klasiky čeká (vy)Prodaná nevěsta

Sobota, 20.10.2018 / fotoreport + článek

 

V rámci festivalu Klasici v Táboře se představila na sklonku září ve spolkovém domě Střelnice jedinečná česká kapela Clarinet factory. Kvartet klarinetistů hraje směs různých žánrů a k umocnění zvuku si tentokrát přizval beskydský pěvecký sbor Grunik. Co se na akci dělo? nepopsatelné. Hodně husí kůže, hodně slziček, hodně skvělé muziky a kdo nebyl, může hořce litovat. Další koncert festivalu se koná v neděli 21. října. Od 16 hodin v táborském Divadle Oskara Nedbala vystoupí Dětská opera Praha s (vy)Prodanou nevěstou. Akce bude oslavou 100. výročí založení Československé republiky.   

"Nejen děti, ale i sólisté a hosté Národního divadla vystoupí s operou Prodaná nevěsta. Toto představení bude oslavou výročí 100 let od vzniku Československé republiky. Dětská opera Praha vystoupí s orchestrem členů Národního divadla. Dále se představí hosté a sólisté Národního divadla, například Sylva Čmugrová, Daniel Klánský nebo Lukáš Sládek," zve pořadatel Tomáš Hubka. Dirigentem je Anna Novotná Pešková, režii má na starost Jiřina Marková - Krystlíková.  

Dětská opera Praha je soubor dětských a mladých sólistů studujících zpěv. Soubor dlouhodobě produkuje vynikající pěvecké sólisty. V současnosti má široký repertoár, vydal 8 CD. S velkým ohlasem vystoupila DOP ve vídeňském Koncerthausu, v Japonském Aichi, Paříži, Bayreuthu a mnoha dalších evropských městech.

Soubor pravidelně vystupuje na Nové scéně Národního divadla a s velkým úspěchem vystoupil na Pražském jaru a ve Smetanově Litomyšli. DOP natočila pro Českou televizi 16 dílný seriál Opera nás baví. V Táboře DOP představí původní verzi opery Bedřicha Smetany6 – Prodaná nevěsta. Origináln inscenace komické opery s původní prózou v nastudování souboru DOP přináší na jeviště hravost, optimismus a úsměv. Prodaná nevěsta patří mezi největší produkce souboru a v Táboře představí až na 60 účinkujících.
Fotografie


Autor: David Peltán

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


NEREZ & LUCIA

Hudba / koncert
Jihočeské divadlo
24.03.2019 od 19:00 hod.

 

Domaci@stesti.hned

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.03.2019 od 19:00 hod.