PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival divadla a tance Malá inventura láká na pestrý program do Budějovic i Malovic

Festival divadla a tance Malá inventura láká na pestrý program do Budějovic i Malovic

Čtvrtek, 11.10.2018 / článek

 

Malá inventura v Českých Budějovicích a Malovicích představí již potřetí přehlídku nového divadla. Nabitý program festivalu pozve diváky na tanec i loutkové divadlo. Akce se uskuteční od čtvrtka 11. do neděle 14. října. 

Malá inventura odstartuje v Biskupské zahradě samoobslužným divadlem „Přijdu hned!“. „Diváci si budou moci vyzkoušet, jaké to je dělat divadlo. Seznámí se s tím, jak pracuje osvětlovač, zvukař, ale také herec, či performer umění,“ přibližuje program výkonná ředitelka Kredance Barbora Jílková. Workshop bude doprovázet design market.

Divadelní program pak zahájí představení pro děti loutkovou pohádkou Karla Jaromíra Erbena Dlouhý, Široký a Bystrozraký. „Děti se mohou těšit na ručně vyráběné loutky Štěpána Lustyka, Lukáše Bouzka a Reného Vitvara,“ láká Jílková na představení.

Druhý festivalový den bude patřit představení MINE. „Jde o audio-vizuální performanci nezávislého skandinávsko-českého kolektivu T.I.T.S., která překračuje hranice několika žánrů. Tento fyzický koncert či opereta zkoumá smysl pro vlastnictví a naši hluboce zakořeněnou instinktivní touhu vlastnit a potřebu teritoriálně se vymezovat,“ říká Jílková. Představení proběhne ve Švestkovém dvoře v Malovicích.

V sobotu diváci mohou navštívit autorskou inscenací Divadla Continuo s názvem Poledne. Představení je inspirované stejnojmennou knihou Natálie Gorbaněvské, která spolu s dalšími pěti aktéry protestovala 25. srpna 1968 na moskevském náměstí proti okupaci Československa.

Festival završí komorní představení Horizont 8. „Jde o představení pro dvacet diváků, přesuneme se do ulic města. Půjde o politické divadlo, které se dotýká současných problémů společnosti i Českých Budějovic,“ dodává Jílková.

V rámci festivalu se také koná specializační seminář pro pracovníky v kulturní sféře, který se dotkne problematiky grantové politiky a vícezdrojového financování.

Podrobný program najdete zde: kredance.cz/mala-inventura-2018-ceske-budejovice-a-malovice/
 


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční

Hudba / koncert / vánoční koncert
Koncertní síň Trojice
16.12.2018 od 19:00 hod.

 

Čert a Káča

Divadlo / pro děti / loutkové divadlo
Spolkový dům Střelnice
16.12.2018 od 15:00 hod.

 

Jak ukrást vánoce

Ostatní / taneční představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.12.2018 od 18:00 hod.

 

Degustace v divadle

Festival / degistace v divadle
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
16.12.2018 od 13:00 hod.