PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival divadla a tance Malá inventura láká na pestrý program do Budějovic i Malovic

Festival divadla a tance Malá inventura láká na pestrý program do Budějovic i Malovic

Čtvrtek, 11.10.2018 / článek

 

Malá inventura v Českých Budějovicích a Malovicích představí již potřetí přehlídku nového divadla. Nabitý program festivalu pozve diváky na tanec i loutkové divadlo. Akce se uskuteční od čtvrtka 11. do neděle 14. října. 

Malá inventura odstartuje v Biskupské zahradě samoobslužným divadlem „Přijdu hned!“. „Diváci si budou moci vyzkoušet, jaké to je dělat divadlo. Seznámí se s tím, jak pracuje osvětlovač, zvukař, ale také herec, či performer umění,“ přibližuje program výkonná ředitelka Kredance Barbora Jílková. Workshop bude doprovázet design market.

Divadelní program pak zahájí představení pro děti loutkovou pohádkou Karla Jaromíra Erbena Dlouhý, Široký a Bystrozraký. „Děti se mohou těšit na ručně vyráběné loutky Štěpána Lustyka, Lukáše Bouzka a Reného Vitvara,“ láká Jílková na představení.

Druhý festivalový den bude patřit představení MINE. „Jde o audio-vizuální performanci nezávislého skandinávsko-českého kolektivu T.I.T.S., která překračuje hranice několika žánrů. Tento fyzický koncert či opereta zkoumá smysl pro vlastnictví a naši hluboce zakořeněnou instinktivní touhu vlastnit a potřebu teritoriálně se vymezovat,“ říká Jílková. Představení proběhne ve Švestkovém dvoře v Malovicích.

V sobotu diváci mohou navštívit autorskou inscenací Divadla Continuo s názvem Poledne. Představení je inspirované stejnojmennou knihou Natálie Gorbaněvské, která spolu s dalšími pěti aktéry protestovala 25. srpna 1968 na moskevském náměstí proti okupaci Československa.

Festival završí komorní představení Horizont 8. „Jde o představení pro dvacet diváků, přesuneme se do ulic města. Půjde o politické divadlo, které se dotýká současných problémů společnosti i Českých Budějovic,“ dodává Jílková.

V rámci festivalu se také koná specializační seminář pro pracovníky v kulturní sféře, který se dotkne problematiky grantové politiky a vícezdrojového financování.

Podrobný program najdete zde: kredance.cz/mala-inventura-2018-ceske-budejovice-a-malovice/
 


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Piano & Never Sol

Hudba / koncert / dream popová kapela
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
22.02.2019 od 19:00 hod.

 

Colectiv + Boldrik + Ryhha + Pedrum

Hudba / reagge, dancehall
Spolkový dům Střelnice
22.02.2019 - 23.02.2019 od 20:00 hod.
vícedenní akce

 

Michal je pajdulák

Pro děti
Dům kultury Milevsko
22.02.2019 od 17:00 hod.

 

19. Maškarní ples Podčáry

Hudba / party / rock
Divadlo a klub Pod Čarou
22.02.2019 od 19:00 hod.