PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějcká Thálie 2018: Nesoutěžní přehlídka amatérských souborů chce hlavně pobavit

Budějcká Thálie 2018: Nesoutěžní přehlídka amatérských souborů chce hlavně pobavit

Středa, 17.10.2018 / článek

 

Devatenáctý ročník přehlídky Budějcká Thálie se koná do 21. října. Nesoutěžní přehlídku amatérských divadelních souborů pořádá DS J.K.Tyl Č. Budějovice, akce nabízí devět představení (7 pro dospělé, 2 pro děti). Ta se uskuteční na domovské scéně spolku – v Divadle U Kapličky v Českých Budějovicích. Přehlídky se účastní celkem 150 herců a techniků z devíti měst České a Slovenské republiky.

"Letošní již devatenáctý ročník jedinečné přehlídky ochotnického divadla v Budějovicích je pestrou podzimní kyticí umění a radosti ze života pro naše milé a vítané diváky,"  říká ředitel festivalu Václav Krištůfek.

Budějcká Thálie přivítá kromě jihočeských souborů (MAREDIV Č. Budějovice, DK Českokrumlovská scéna) také Divadlo-bez-zákulisí Sokolov, DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, Divadlo Stodola Jiříkovice, Malé divadlo Kolín, Divadelní klub mladých Česká Lípa, Mrsťa Prsťa Kouřim a jako zvláštního hosta také Divadlo Commedia Poprad ze Slovenské republiky. Převládajícím žánrem bude již tradičně komedie, a to v nejrůznějších podobách: od situační, špionážní až po komedii crazy, hořkou, drsnou či se suchým anglickým humorem.

Tematicky se tituly zaměřují na manželské a milostné vztahy, rodinný stereotyp, kouzlo stáří, vztahy dětí a rodičů, síť intrik a lží konfrontovanou s potřebou jistoty a citového naplnění. V dramaturgické skladbě se objevují jména, která patří k úspěšným autorům (M. Gavran, W. Adler, W. Shakespeare, N. LaBute), zastoupena je i česká tvorba autorů B. Hrabala a J. Hrušky. Letošní přehlídka v Českých Budějovicích nabízí představení z repertoáru předních amatérských scén ze vzdálenějších míst Čech i Moravy.

Festival umožňuje vystoupení talentovaných mladých hereckých klubů (DS Ty-já-tr/HROBESO Praha, DK mladých Č. Lípa). Repertoár pro dětského diváka počítá se všemi věkovými skupinami. Pro nejmenší jsou určeny klasické pohádky od K. Čapka a J. Koláře. Představení Don Quichot a Sancho Panza (DS Commedia Poprad) pak uvede to nejlepší ze slovenského amatérského divadla.

Vstupenky lze sehnat v Turistickém informačním centru na náměstí Přemysla Otakara II., on-line na www.cbsystem.cz  nebo vždy půlhodiny před představením v Divadle U Kapličky. Bližší informace: www.budejckathalie.estranky.czwww.dstylcb.cz


Autor: - i, dap -