PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Poběžte s Rolničkou pro dobrou věc. Běží se klasika i army trasa, možná je také chůze

Poběžte s Rolničkou pro dobrou věc. Běží se klasika i army trasa, možná je také chůze

Čtvrtek, 20.09.2018 / článek

 

 Soběslavská Diakonie Rolnička ve spolupráci s táborským vojenským útvarem - 42. mechanizovaným praporem Svatováclavským a Rozběháme Česko pořádá druhý ročník Dobroběhu – běhu, který živí dobrou věc. Dobroběh se bude konat v sobotu 22. září v Soběslavi a svou účastí běžci podpoří provoz dobrovolnického centra Rolničky.

„Oproti prvnímu ročníku jsme připravili několik novinek. I letos si běžci mohou vybrat mezi klasickou trasou o délce 6,7 km a army trasou s překážkami o délce 6,5 km. Army trasa o délce 500 m bude navíc připravena i pro děti. Kdo nechce běžet, může dobrou věc podpořit i chůzí, protože bude připravena i pěší trasa o délce 9,3 km,“ říká Lída Pokorná z Diakonie Rolnička.

Startovné za jednotlivce je 300 Kč, přihlásit se ale mohou i čtyřčlenné týmy, které za svůj start zaplatí 1000 Kč. Děti za start na dětských trasách zaplatí 50 Kč, registrace na pěší trasu stojí 100 Kč. Při registraci on-line před závodem mohou zároveň běžci získat za zvýhodněnou originální multifunkční šátek Dobroběhu.

„Zaplacené startovné je darem na podporu našeho dobrovolnického centra. To, stejně jako celá Rolnička, pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. Dobrovolníci pomáhají tam, kde to milující rodina ani profesionální sociální služby nedokáží – stávají se pro lidi s postižením prvními opravdovými kamarády,“ vysvětluje Renata Štaubrová, koordinátorka dobrovolníků.

„Loni se Dobroběhu zúčastnilo 234 běžců a ve prospěch dobrovolnického centra jsme získali 72 tisíc korun. Letos bychom tato čísla rádi překonali,“ dodává Lída Pokorná.

Veškeré informace o Dobroběhu lze najít na stránkách dobrobeh.rolnicka.cz/.

O Rolničce
Diakonie Rolnička pomáhá 120 dětem a dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu. Cílem je nabídnout jim takové služby, které je mohou provázet od útlého dětství až do důchodového věku. Kromě šesti registrovaných sociálních služeb nabízí lidem s postižením i zaměstnání. Více o Rolničce se dozvíte na webových stránkách www.rolnicka.cz.
 


Autor: - i - , foto: Pavla Bártová

Střelnice v Táboře bude purpurová

Historická budova Spolkového domu Střelnice v Táboře se připojí k celosvětovým oslavám Mezinárodního dne předčasně narozených. Ty připadají na 17.listopadu, v tento den se Střelnice rozsvítí purpurovou barvou a zařadí se tak po boku takových velikánů jako je Eiffelova věž, Empire State Building či Niagárské vodopády. V ČR se připojili například Grandhotel Pupp v Karlových Varech, českobudějovická radnice, hrad Špilberk, Tančící dům či Žofín. Organizace Nedoklubko se touto iniciativou snaží zvýšit povědomí veřejnosti o předčasném porodu. Každoročně se v ČR předčasně narodí až 8000 dětí. Posláním orgaizace je psychosociální podpora rodičů po předčasném porodu a spolupráce s jednotlivými perinatologickými centry. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Exhibice box a MMA night

Sport / box
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.11.2018 od 18:00 hod.

 

Noc Divadel 2018 - Česko-Slovensko

Festival / Divadelní večírek plný umění a bezbřehé zábavy!
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
17.11.2018 - 18.11.2018 od 17:00 hod.
vícedenní akce

 

"Ve státním zájmu" (A. Procházka)

Divadlo / komedie / komedie
Hostinec U Jandů
17.11.2018 od 19:00 hod.

 

The Ritual & Michael Burian

Hudba / dj / main stage: EDM, electro, disco Oldies stage: Oldies
Disco Apollo, Sezimovo Ústí
17.11.2018 - 18.11.2018 od 21:00 hod.
vícedenní akce