PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Poběžte s Rolničkou pro dobrou věc. Běží se klasika i army trasa, možná je také chůze

Poběžte s Rolničkou pro dobrou věc. Běží se klasika i army trasa, možná je také chůze

Čtvrtek, 20.09.2018 / článek

 

 Soběslavská Diakonie Rolnička ve spolupráci s táborským vojenským útvarem - 42. mechanizovaným praporem Svatováclavským a Rozběháme Česko pořádá druhý ročník Dobroběhu – běhu, který živí dobrou věc. Dobroběh se bude konat v sobotu 22. září v Soběslavi a svou účastí běžci podpoří provoz dobrovolnického centra Rolničky.

„Oproti prvnímu ročníku jsme připravili několik novinek. I letos si běžci mohou vybrat mezi klasickou trasou o délce 6,7 km a army trasou s překážkami o délce 6,5 km. Army trasa o délce 500 m bude navíc připravena i pro děti. Kdo nechce běžet, může dobrou věc podpořit i chůzí, protože bude připravena i pěší trasa o délce 9,3 km,“ říká Lída Pokorná z Diakonie Rolnička.

Startovné za jednotlivce je 300 Kč, přihlásit se ale mohou i čtyřčlenné týmy, které za svůj start zaplatí 1000 Kč. Děti za start na dětských trasách zaplatí 50 Kč, registrace na pěší trasu stojí 100 Kč. Při registraci on-line před závodem mohou zároveň běžci získat za zvýhodněnou originální multifunkční šátek Dobroběhu.

„Zaplacené startovné je darem na podporu našeho dobrovolnického centra. To, stejně jako celá Rolnička, pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením. Dobrovolníci pomáhají tam, kde to milující rodina ani profesionální sociální služby nedokáží – stávají se pro lidi s postižením prvními opravdovými kamarády,“ vysvětluje Renata Štaubrová, koordinátorka dobrovolníků.

„Loni se Dobroběhu zúčastnilo 234 běžců a ve prospěch dobrovolnického centra jsme získali 72 tisíc korun. Letos bychom tato čísla rádi překonali,“ dodává Lída Pokorná.

Veškeré informace o Dobroběhu lze najít na stránkách dobrobeh.rolnicka.cz/.

O Rolničce
Diakonie Rolnička pomáhá 120 dětem a dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu. Cílem je nabídnout jim takové služby, které je mohou provázet od útlého dětství až do důchodového věku. Kromě šesti registrovaných sociálních služeb nabízí lidem s postižením i zaměstnání. Více o Rolničce se dozvíte na webových stránkách www.rolnicka.cz.
 


Autor: - i - , foto: Pavla Bártová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Velikonoční divadlo - Zprávy z Nazaretu

Divadlo
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.04.2019 od 15:00 hod.

 

Sezona Velikonoce fest

Festival / hudba - hry - soutěže - gastro
Náměstí TGM Tábor
21.04.2019 od 16:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / přednáška
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14
21.04.2019 od 15:00 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / přednáška
Gymnázium Vítězslava Nováka Jindřichův Hradec, Husova 333, Jindřichův Hradec
21.04.2019 od 09:30 hod.