PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V táborském Divadle Oskara Nedbala začíná sezona. Studenti budou chodit za polovic

V táborském Divadle Oskara Nedbala začíná sezona. Studenti budou chodit za polovic

Úterý, 18.09.2018 / článek

 

Sezona v táborském Divadle Oskara Nedbala startuje pozvolna třemi zářijovými představeními. V pondělí 17. září mohli diváci zhlédnout komedii Bosé nohy v parku, 19. září následuje komedie Iluzionisté a 27. září pak románová adaptace Vyhnání Gerty Schnirch o „odvrácené“ straně historie nedávné doby, která je součástí řady programů táborského knižního festivalu Tabook. V rámci festivalu představí v DON klubu svou tvorbu celá řada autorů, mimo jiné také spisovatelka Kateřina Tučková.

Po festivalovém dění se divadelní program rozjede naplno - na Den seniorů 1. října je připravena hudební revue PROČ NEMOHU SPÁT plná písniček legendárního tria Ježek, Voskovec, Werich.
"Pozvěte maminku, babičku, dědečka, tatínka nebo prostě svého oblíbeného seniora a dostanete pro něj vstupenku zdarma," láká mluvčí Veronika Buriánková.

Zážitek z cirkusových čísel ve vás 11. října zanechá světoznámý soubor Cirk La Putyka se svým představením BATACCHIO. Bránice nenechá v klidu komedie pro ženy PERFECT DAYS, které se rozhodnou být šťastné a pro muže, kteří se toho nebojí. Komedii v hlavní roli s Lenkou Vlasákovou a Janem Dolanským můžete vidět 24. října.

Oslavy a studenti za polovic

Oddechové večery naplní 25. října country legenda FEŠÁCI, která slaví 50 let na české hudební scéně, a po letech známé „kouzelnické duo“ O. Kaiser a J Lábus s divadelním kabaretem JAK KUBRT SE SNĚHURKOU JELI VLAKEM. Dětská odpoledne budou setkáními s českými klasiky - s Mistrem hudby ((VY)PRODANÁ NEVĚSTA – 21. října) a se skvělým pohádkářem (KRÁLOVNA KOLOBĚŽKA PRVNÍ – 7. října). Na 100. výročí republiky zahraje táborský Bolech GALAKONCERT spolu se sólisty opery Národního divadla, Jihočeského divadla, Pěveckého sdružení z Táborska a Pouličníky.

Na milovníky fotografií čekají tři výstavy. Marie Šechtlová představuje Jižní Čechy, v divadelním foyer najdou návštěvníci portréty pracovníků divadla objektivem fotografa MF DNES Michala Sváčka a ve čtvrtek 4. října se koná vernisáž Přehlídky divadelní fotografie pořádané Institutem umění.

Novinkou pro studenty je, že od září mají 50 procent slevu na všechna předplatitelská představení (po předložení studentského průkazu). Více informací o programu najdete na www.divadlotabor.cz


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2019 - Black and White

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Navštívení Panny Marie Zálší
18.08.2019 od 19:00 hod.

 

Tvořivá neděle na zámku Brandlín

Ostatní / Setkání a tvoření pro všechny věkové skupiny
zámek Brandlín
18.08.2019 od 09:00 hod.

 

Naše Chutě 2019

Festival / gastronomie
Střelnice
18.08.2019 od 11:00 hod.

 

Čertovské posvícení v Pohádkové kovárně v Selibově

Pro děti
Pohádková kovárna Selibov
18.08.2019 od 10:00 hod.