PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Třeboň uzavře plaveckou sezónu trojicí koncertů i pomocí hospicu

Třeboň uzavře plaveckou sezónu trojicí koncertů i pomocí hospicu

Středa, 05.09.2018 / článek

 

Prázdniny skončily, léto má na kahánku, a tak v Třeboni připravili tradiční ukončení léta. I letošní ročník Zavírání plavecké sezóny ve stylu Rozmarného léta přinese mnoho kulturních zážitků. Bohatý program se odehraje o víkendu 7. až 9. září.

Na své si přijdou plavci i neplavci. Majitelé pruhovaných plavek se znovu budou moci setkat se svými zakulacenými přáteli a nechat vyniknout své líbezné postavy a být opět terčem fotoaparátů a obdivných pohledů přihlížejících.

V pátek ve 20 hodin se uskuteční v Divadle J.K.Tyla koncert - zazní sametový hlas Lenky Nové ve spojení s klavírním doprovodem Petra Maláska.

V sobotu se bude konat koncert pro Hospicovou péči Sv. Kleofáše. Pavel Barnáš a jeho přátelé se již intenzivně připravují na premiérový koncert, jehož výtěžek půjde na konto hospice. "Program se stále ještě vytváří, ale můžeme prozradit, že zazní ty nejkrásnější filmové melodie a světové evergreeny v podání mnoha umělců a hlavně hudebních nástrojů. Hrát se bude na violoncello, harfu, hoboj, dobro, basu a také mnoho krásných hlasů," říká Pavel Barnáš. Postarají se o to i Dušan Vančura a Antikvartet, Ivana Pokorná, Jaroslava Tajanovská, Josef Müller, Václav Matas, Třeboňští pištci...

Vstupenky na tento koncert si je možné zakoupit v předprodeji a zajistit si tak místenku podle vybrané kategorie. Pořadatel nabízí vstupenky v cenových relacích od 150 do 1000 Kč. Na místě pak bude vstupné dobrovolné, ale není již možné zaručit konkrétní místo k sezení. Odkaz na vstupenky je níže.

Zavírání plavecké sezóny na plážích Světa

V neděli se uskuteční celodenní akce na různých plážích Světa. Východ slunce se  přivítá na pláži u Aurory a každý, kdo pořídí záznam z této krásné podívané i se svou osobou, bude u vstupu na Pláž U Světa, kde se bude konat hlavní část programu, po zásluze odměněn.

Ve 14 hodin se bude konat oficiální zahájení slavnosti a následovat bude koncert Pánské šatny a Dušana je tu Jakodoma. Všemi toužebně očekávaná přehlídka vypracovaných těl v pruhovaných plavkách a nezbytná koupel ve vodách Světa následovaná převážením členů spolku přijde hned vzápětí.

Kolem 15. hodiny se bude dražit kotva vyrobená kovářem Standou Šutkou speciálně k příležitosti Zavírání plavecké sezóny. Výtěžek půjde opět na konto Kleofáše. Letošní novinkou bude přeprava účastníků z jedné strany rybníka na druhou, a to vláčkem, lodí a možná i letadlem. V 16. hodin vypukne zábava na další pláži Světa, a to na Ostende.

Proběhne slavnostní odhalení obrazu Tomáše Paula zrestaurovaného spolkem Žít Třeboní a bude pokračovat koncert doplněný o další muzikanty z uskupení Los Alimentos. Vše vyvrcholí západem slunce, ze kterého bude pořízen záznam, a pro všechny, kteří se ho nedočkají, bude zveřejněn na Facebooku Okolo Třeboně. Volná zábava bude pokračovat, dokud bude mít kdo točit pivo.

 Vstupenky: www.okolotrebone.cz/obchod/vstupenky/


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Koncert Žalman a spol.

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.04.2019 od 19:30 hod.

 

Děkujeme, že zde kouříte

Divadlo / dramatizace románu
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.04.2019 od 19:00 hod.

 

Žalman a spol.

Hudba / koncert / folk
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.04.2019 od 19:30 hod.

 

Festival Literatura žije! 2019

Festival / literární
Náměstí Přemysla Otakara II.
25.04.2019 - 26.04.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce