PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výstava květinových aranžmá bude do neděle k vidění na hradu Rožmberk

Výstava květinových aranžmá bude do neděle k vidění na hradu Rožmberk

Pátek, 24.08.2018 / článek

 

Interiéry hlavní prohlídkové trasy hradu Rožmberk budou opět vybarvené stovkami květů. Na hradě se od pátku 24. do neděle 26. srpna koná výstava květinových aranžmá na téma Svět barev, která jsou v jednotlivých místnostech laděna do jedné barvy a jejích odstínů. 

Letos už dvanáctý ročník dává naprostou tvůrčí svobodu floristům, klade důraz pouze na cit, invence a profesionalitu tvůrců. Aranže jsou laděny v každé z místností do jediné barvy a jejích možných odstínů.

Své místo našly vedle lilií a hortenzií také amarylis, anthurie, eustoma a další druhy květin, z nichž některé dosud na Rožmberku používány nebyly. Rozmístění jednotlivých květů v rámci hradu bylo připraveno s ohledem na vlastní potřeby květin i možnosti jednotlivých pokojů.

Oproti předchozím ročníkům, kdy květinové aranže reflektovaly zadané téma či umělecko-historické slohy, popustili tvůrci letos maximálně uzdu fantazii a odvaze včetně použití zcela moderních floristických technik.

Vedle profesionálních floristů pod vedením Slávka Rabušice se do tvorby zapojily také zahradnice ze zámků Třeboň, Kratochvíle a z kláštera Zlatá Koruna, které se přípravy účastní už po několikáté a práci na květinových aranžích berou jako velkou výzvu a zajímavé zpestření své práce.

Více informací na www.hrad-rozmberk.cz
Foto: pouze ilustrační
 


Fotografie


Autor: - i -

Legendární Krausberry zahrají v Táboře

Koncert legendární kapely Krausberry s frontmanem Martinem Krausem se po roce koná v Táboře. Na sále bývalé Jihočeské univerzity, v Centru Univerzita, vystoupí celá kapela. Start koncertu je ve 20 hodin. Vstupné v předprodeji je 300, na místě 350 korun. Předprodej běží v restauraci Cadillac Café & Restaurant v objektu Centrum Univerzita Tábor. (dap) 

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Krausberry

Hudba / koncert / rock, blues
Univerzita Tábor
22.03.2019 od 20:00 hod.

 

Benefiční koncert pro Jarikhandu, Z.S.

Hudba / koncert / punk - hc - metal - r&r
MC Fabrika
22.03.2019 od 20:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
22.03.2019 od 08:00 hod.

 

Hudební sklepy - Milostné vzpomínky na čp. 8

Hudba / koncert
Milevsko - Galerie M
22.03.2019 od 19:30 hod.