PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Výstava květinových aranžmá bude do neděle k vidění na hradu Rožmberk

Výstava květinových aranžmá bude do neděle k vidění na hradu Rožmberk

Pátek, 24.08.2018 / článek

 

Interiéry hlavní prohlídkové trasy hradu Rožmberk budou opět vybarvené stovkami květů. Na hradě se od pátku 24. do neděle 26. srpna koná výstava květinových aranžmá na téma Svět barev, která jsou v jednotlivých místnostech laděna do jedné barvy a jejích odstínů. 

Letos už dvanáctý ročník dává naprostou tvůrčí svobodu floristům, klade důraz pouze na cit, invence a profesionalitu tvůrců. Aranže jsou laděny v každé z místností do jediné barvy a jejích možných odstínů.

Své místo našly vedle lilií a hortenzií také amarylis, anthurie, eustoma a další druhy květin, z nichž některé dosud na Rožmberku používány nebyly. Rozmístění jednotlivých květů v rámci hradu bylo připraveno s ohledem na vlastní potřeby květin i možnosti jednotlivých pokojů.

Oproti předchozím ročníkům, kdy květinové aranže reflektovaly zadané téma či umělecko-historické slohy, popustili tvůrci letos maximálně uzdu fantazii a odvaze včetně použití zcela moderních floristických technik.

Vedle profesionálních floristů pod vedením Slávka Rabušice se do tvorby zapojily také zahradnice ze zámků Třeboň, Kratochvíle a z kláštera Zlatá Koruna, které se přípravy účastní už po několikáté a práci na květinových aranžích berou jako velkou výzvu a zajímavé zpestření své práce.

Více informací na www.hrad-rozmberk.cz
Foto: pouze ilustrační
 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Čechomor - 30 let

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.12.2018 od 19:00 hod.

 

Čechomor - 30 let

Hudba / koncert
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.12.2018 od 19:00 hod.

 

Farářka Sandra Silná

Ostatní / setkání / beseda
Jednota
19.12.2018 od 19:00 hod.

 

I umírání může být krásné... ale jak na to?

Ostatní / přednáška
Studentská 1824/29, České Budějovice 2, 370 05 České Budějovice
19.12.2018 od 18:00 hod.