PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jindřichohradecká knihovna připravila novinky. Láká na přednášky, výstavy i psychobudku

Jindřichohradecká knihovna připravila novinky. Láká na přednášky, výstavy i psychobudku

Středa, 22.08.2018 / článek

 

Ačkoli měla jindřichohradecká městská knihovna v létě omezený provoz, uvnitř zaměstnanci nezaháleli. Během srpna došlo k přestěhování hudebního oddělení do vylepšených prostor suterénu. Spojením hudebního oddělení a oddělení Internet - čítárna získala knihovna možnost poskytovat více služeb na jednom místě s rozšířenou otevírací dobou pro zákazníky hudebního oddělení oproti původnímu stavu. 

Nyní je možné půjčovat audioknihy a hudbu od úterý do soboty po celou otevírací dobu knihovny. Služby, které poskytovalo oddělení Internet – čítárna, zůstaly zachovány (veřejný Internet, kopírování, čítárna novin a časopisů).

Na podzim se uskuteční i několik výstav, dvě přednášky a v září bude i psychobudka, tedy jedinečná možnost prožít běžnou situaci očima a ušima člověka se schizofrenií v "simulátoru schizofrenie". Psychobudku bude možné vyzkoušet od 11. do 14. září v provozní době knihovny. Akci ve spolupráci s knihovnou pořádá FOKUS Tábor v rámci Týdnů pro duševní zdraví.

Virtuální univerzita třetího věku a Trénování paměti

Od října opět začnou v knihovně vzdělávací kurzy nejen pro seniory. Kromě tradičních přednášek a besed se mohou návštěvníci přihlásit do kurzů Trénování paměti s paní Olgou Šenoldovou. Také mohou zkusit Virtuální univerzitu třetího věku, která začíná ve čtvrtek 4. října v 9 hodin.
Tentokrát budou posluchači moci navštěvovat dva kurzy Cestování - co jste možná nevěděli a Genealogie - hledáme své předky. Zapojit se mohou i noví zájemci o studium. Výuka probíhá formou videopřednášek v poslechovém sále knihovny jednou za 14 dní. Více informací naleznete na stránkách portálu e-senior.cz nebo ve studovně u Olgy Švecové. Více na www.knihjh.czPŘEDNÁŠKY
Ing. Vladimír Pravda : TAJUPLNÝ SVĚT HUB
(20.09.2018 – 16:30 hod., Poslechový sál)

Mgr. Ing. Marek Parkman : JIŽNÍ ČECHY V RANÉM STŘEDOVĚKU
(26.09.2018 – 16:30 hod., Poslechový sál)


VÝSTAVY
ZBOROV 1917
(29.09.2018 – závěr výstavy, Chodba suterén)

Richard Klíčník: SPISOVATELÉ PŘED OBJEKTIVEM
(31.10.2018 – závěr výstavy, Chodba patro)

Naďa Rišicová : OBRAZY PRO RADOST
(31.10.2018 – závěr výstavy, Chodba patro) 


Autor: - i -