PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Glen Hansard vystoupil v Milevsku. Koncert trval dvě hodiny a oko nezůstalo suché

Glen Hansard vystoupil v Milevsku. Koncert trval dvě hodiny a oko nezůstalo suché

Pondělí, 20.08.2018 / fotoreport + video

 

Na nádvoří milevského kláštera vystoupil 10. srpna se hudebník Glen Hansard se skupinou Interference. Tomu předskočil Vladimír Merta se svým půlhodinovým vystoupením. První písní byla Chytit vítr, kterou natočil přesně před padesáti lety v Paříži na svoji první dlouhohrající desku. Publikum jej nadšeně přijalo a odměnilo dlouhým potleskem.

Interference s Glenem Hansardem zahráli neuvěřitelných 26 písní a jejich koncert věnovaný vzpomínce zesnulého leadera skupiny Ferguse O´Farrella trval přes dvě hodiny.

Milevsko zažilo největší koncert, jaký tu kdy byl, Glen přijel od roku 2006 již počtvrté, v pátek 10. srpna to však bylo jiné - vystupoval jako člen osmičlenné kapely Interference a náplní repertoáru byly převážně písně Ferguse O´Farrella. Glen většinu koncertu působil jako frontman, ale z jeho repertoáru zazněly jen dvě písně. Na druhou stranu je obdivuhodně skromný a pokorný, při zpěvu ostatních členů kapely zpěvačky - Camilly Griehsel Vearncombe a kytaristy Paula Tiernana, se stáhnul dozadu a jen tak si drnkal.

Skupina Interference měla od roku 2005 v Česku věrné posluchačské zázemí a věta jedné mé kamarádky "to nejcennější, co Fergus dokázal a denně dokazoval, jedna lidská smrt rozhodně nemá sílu zrušit" mi zněla v hlavě při každé jeho písni, která z pódia zazněla.

Zcela zaplněné nádvoří, vnímavé a úžasné zpívající publikum, které se hned napojilo na Glenovu energii, vytvořilo neopakovatelnou atmosféru a nechtělo po dvou hodinách nikoho pustit z pódia. Když zazněla na závěr Dylanova Forever Young a hned po té Glenova Revelate, to už se pod pódiem tančilo a všichni diváci byli na nohou. Pak ještě tři přídavky, mezi nimi nejslavnější píseň z Oskarového filmu Once, emotivní Gold, kdy Glen seděl na hraně pódia, zpíval bez mikrofónu: " And I love her so I wouldn't trade her for gold..." (Já ji mám tak rád, za zlato bych ji nevyměnil...) a pozval si diváky těsně k sobě, padla nejedna slza a dvě hodiny čtyřicet minut trvající sen byl u konce. Kdo si nechal koncert ujít - třeba jen kvůli nejistému počasí, které bylo nakonec velmi přívětivé - může jen litovat, takovéto zážitky jsou totiž nepřenosné...

Foto: Ivi Rebová - iviart.net

1. I Was Looking For Someone + American Townland2. Chinese Mile3. TiTi


4. Breaking Out + Happiness + I´m Your Man + 13th Floor


5. Dark Days6. Don´t Go Down
7. Sail On8. I Owe You Nothing9. GoldFotografie


Autor: Josef Veverka, foto: Ivi Rebová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Novoroční symfonický koncert (Václav Hudeček, Jan Mráček...)

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.01.2019 od 19:00 hod.

 

Vernisáž výstavy Výtvarníci Milevska a okolí

Výstava
Milevsko - Galerie M
18.01.2019 od 17:00 hod.

 

Ondřej Tomášek: The Yellow Lounge project

Hudba / koncert / alternative - klasická hudba
Kavárna Ve Skále
18.01.2019 od 19:00 hod.

 

Ples města Prachatice

Hudba / taneční zábava / swing - r&r
Společenský sál Národního domu
18.01.2019 od 19:00 hod.