PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V zoologické zahradě v Táboře ožil díky výtvarníkům obří dřevěný krokodýl

V zoologické zahradě v Táboře ožil díky výtvarníkům obří dřevěný krokodýl

Sobota, 18.08.2018 / fotoreport + článek

 

Během července měli návštěvníci táborské zoo možnost sledovat, jak ve spodní části areálu postupně roste dřevěná plastika krokodýla v životní velikosti. Jejími autory jsou výtvarníci, působící v Táboře, Eva Hellerová Hodinková a Esko Mäkinen.

"Spolupráce s místními výtvarníky se v rámci tohoto projektu přímo nabízela a byla to další dobrá příležitost, jak v širších souvislostech spojit veřejný a kulturní prostor s děním v Zoo. Na realizaci jsme navíc získali finanční podporu města v rámci grantu odboru cestovního ruchu", uvedl Ondřej Kott.

Výroba dřevěné plastiky trvala v souhrnu několik dní a bylo na ní použito primárně tvrdé akátové dřevo. Její střed má podobu lodě a umožňuje sezení několika dětí najednou. Plastika zároveň symbolizuje známou skupinu plazů, z nichž šest druhů je však současně kriticky ohroženo vyhubením.

"Jednalo se o mojí první příležitost pracovat na plastice této velikosti a navíc ve velmi netradičním prostředí. Podstatné je pro mě spolupráce s lidmi a spolky, kterých si mohu vážit, v případě táborské zahrady navíc velmi oceňuji aktivity v rámci repatriačního projektu zubra evropského", popsal své dojmy výtvarník Esko Mäkinen, pocházející z Finska.

 


Fotografie


Autor: - i -