PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Slavonice fest rozdával ceny i zážitky

Slavonice fest rozdával ceny i zážitky

Pondělí, 06.08.2018 / fotoreport + článek

 

Reportéři Kulturne.com vyrazili na letní filmový a hudební festival Slavonice Fes, jehož pátý ročník se konal od 1. do 5. srpna v malebných Slavonicích. Kromě desítek filmů nabízel festival i zajímavá hudební vystoupení.

Návštěvníci mohli vidět v místním kulturním domě nesmrtelného Fanánka a jeho Tři Sestry. Největší událostí v sobotu bylo bezesporu uvedení filmu 8 hlav šílenství a následná debata s představitelkou hlavní role Anetou Langerovou pod dozorem ředitele festivalu Ondřeje Trojana.

Poslední den festivalu se nesl ve znamení promítání vítězných snímků v jediných dvou soutěžních kategoriích. Cenu diváků vyhrál film z britské sekce WIND RIVER režiséra Taylora Sheridana a Cenu odborné poroty studentských filmů získalo ROZVERNÉ LÉTO režisérky Michaely Polákové z Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Pro milovníky hudby byla v blízké Mařížské stodole připravena opravdová lahůdka, koncert Michala Pavlíčka a Moniky Načevy. Podívejte se na malou ukázku ve fotogalerii.

Příští týden se můžete těšit na reportáž z festivalu i s fotoreportem.


Fotografie


Autor: Petr Znoj, Foto: Marie Šimečková

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobývání Tábora Švédy

Pro děti
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, 390 01 TÁBOR
18.08.2018

 

Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.

 

Justin Lavash (UK)

Hudba / koncert / folk - rock - soul - blues - jazz
Veselské pískovny
18.08.2018 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce