PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Závěr Jazzu in Písek patřil Ochepovsky Projectu

Závěr Jazzu in Písek patřil Ochepovsky Projectu

Čtvrtek, 09.08.2018 / fotoreport + článek

 

Páteční open air koncert v Palackého sadech nabídl Sisu Fehérovou & Fehero Rocher, Štěpána Markoviče & Gipsy Groove, Fernando Saunderse a Ochepovsky Project. I když dusno v první srpnový pátek tohoto roku dávalo zabrat, účast byla velice příznivá.

Bohužel nemohu na vlastní oči, respektive lépe řečeno uši, referovat o první kapele, nicméně ohlasy od důvěryhodných znalců a milovníků hudby, v tento čas přítomných, byly velice pozitivní. Štěpána Markoviče jsem rovněž nestíhal (díky nemilé povinnosti pokoušet se opakovaně o vylovení dronu utopeného při filmování pro cestovatelskou reportáž), nicméně s touto partou již zde vystupoval před pár roky, takže o kvalitě bandu tohoto renomovaného muzikanta není důvod pochybovat. Mnozí by dozajista barvitě popsali, co neviděli, ostatně někteří z pisálků podobným způsobem obepluli celý svět, nebo byli u toho, když božský Jimi pálil v Monterey svého Fendera.

Dovolím si proto jen k osobně zhlédnutému - Fernando Saunders sice má za sebou v biografii různé formy spolupráce se světovými veličinami - minimálně je nutno zmínit letité působení u Lou Reeda, jeho sólová produkce nějak nic objevného nepřináší, uvítal bych tam méně popu, více soulu a prostě větší koule.

Zato finální osmičlenná kapela Ochepovsky Project kloubí ve svém repertoáru chytlavější momenty s progresivními prvky, vše podpořené skvělými sólovými party. Nejen tedy "frontmana" kapely, kytaristy a skladatele Igora Ochepovskeho, ale i dvojice dechařů, tvořené trumpetistou Petrem Harmáčkem a saxofonistou Petrem Kalfusem. Oba používají krom čistého tónu, zejména u saxofonu, i místy pro někoho možná až dirty sound, podobná práce s efekty do tohoto druhu však plně zapadá a nelze ji nechat na zvukařovi, je to součást vlastní prezentace a cítění. Rytmika pochopitelně dobrá, stejně jako klávesy, občasný zpěv a dívčí element v červené milý, a elektrifikované violoncello jen rozšiřovalo již tak bohatou škálu zvuků a ploch kapely. O muzice se těžko referuje slovem, nemaje tentokrát kameru, alespoň o obrazový doprovod k článku se postaral Václav Turek, účastník záchranné operace, příznivec jazzu a fotograf - jeho fotografie s hudební tématikou jsou k vidění na výstavě Emoce v Prácheňském muzeu, vernisáž proběhla 31. července, potrvá do 30.9.2018.

Příjemnou třešničkou na dortu, upečeném opět Centrem kultury města Písek, byla krom bezplatného vstupu ukázka snímků z mezinárodní soutěže Jazz Word Photo v altánu proti pódiu (zato ty fronty U Reinerů na plzeň, kterou prasácky lili mnohým do kelímků, trochu otrávily).
 


Fotografie


Autor: Petr Hejna

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.

 

Justin Lavash (UK)

Hudba / koncert / folk - rock - soul - blues - jazz
Veselské pískovny
18.08.2018 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

Ortel v písku

Hudba / Rock
Hradišťská 326, Písek(Areál bývalého pivovaru)
18.08.2018 od 18:00 hod.