PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Závěr Jazzu in Písek patřil Ochepovsky Projectu

Závěr Jazzu in Písek patřil Ochepovsky Projectu

Čtvrtek, 09.08.2018 / fotoreport + článek

 

Páteční open air koncert v Palackého sadech nabídl Sisu Fehérovou & Fehero Rocher, Štěpána Markoviče & Gipsy Groove, Fernando Saunderse a Ochepovsky Project. I když dusno v první srpnový pátek tohoto roku dávalo zabrat, účast byla velice příznivá.

Bohužel nemohu na vlastní oči, respektive lépe řečeno uši, referovat o první kapele, nicméně ohlasy od důvěryhodných znalců a milovníků hudby, v tento čas přítomných, byly velice pozitivní. Štěpána Markoviče jsem rovněž nestíhal (díky nemilé povinnosti pokoušet se opakovaně o vylovení dronu utopeného při filmování pro cestovatelskou reportáž), nicméně s touto partou již zde vystupoval před pár roky, takže o kvalitě bandu tohoto renomovaného muzikanta není důvod pochybovat. Mnozí by dozajista barvitě popsali, co neviděli, ostatně někteří z pisálků podobným způsobem obepluli celý svět, nebo byli u toho, když božský Jimi pálil v Monterey svého Fendera.

Dovolím si proto jen k osobně zhlédnutému - Fernando Saunders sice má za sebou v biografii různé formy spolupráce se světovými veličinami - minimálně je nutno zmínit letité působení u Lou Reeda, jeho sólová produkce nějak nic objevného nepřináší, uvítal bych tam méně popu, více soulu a prostě větší koule.

Zato finální osmičlenná kapela Ochepovsky Project kloubí ve svém repertoáru chytlavější momenty s progresivními prvky, vše podpořené skvělými sólovými party. Nejen tedy "frontmana" kapely, kytaristy a skladatele Igora Ochepovskeho, ale i dvojice dechařů, tvořené trumpetistou Petrem Harmáčkem a saxofonistou Petrem Kalfusem. Oba používají krom čistého tónu, zejména u saxofonu, i místy pro někoho možná až dirty sound, podobná práce s efekty do tohoto druhu však plně zapadá a nelze ji nechat na zvukařovi, je to součást vlastní prezentace a cítění. Rytmika pochopitelně dobrá, stejně jako klávesy, občasný zpěv a dívčí element v červené milý, a elektrifikované violoncello jen rozšiřovalo již tak bohatou škálu zvuků a ploch kapely. O muzice se těžko referuje slovem, nemaje tentokrát kameru, alespoň o obrazový doprovod k článku se postaral Václav Turek, účastník záchranné operace, příznivec jazzu a fotograf - jeho fotografie s hudební tématikou jsou k vidění na výstavě Emoce v Prácheňském muzeu, vernisáž proběhla 31. července, potrvá do 30.9.2018.

Příjemnou třešničkou na dortu, upečeném opět Centrem kultury města Písek, byla krom bezplatného vstupu ukázka snímků z mezinárodní soutěže Jazz Word Photo v altánu proti pódiu (zato ty fronty U Reinerů na plzeň, kterou prasácky lili mnohým do kelímků, trochu otrávily).
 


Fotografie


Autor: Petr Hejna

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Beseda s Martinem Šonkou

Ostatní / setkání / beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jsem pěstoun

Výstava
Dům kultury Milevsko
25.03.2019 - 10.04.2019 od 15:00 hod.
vícedenní akce

 

Putovní výstava Jsem pěstoun

Výstava
Dům kultury Milevsko
25.03.2019 - 10.04.2019
vícedenní akce

 

Skleněný strop

Divadlo / Milostný trojúhelník
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
25.03.2019 od 19:00 hod.