PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jazz in Písek osvěží podruhé

Jazz in Písek osvěží podruhé

Pátek, 03.08.2018 / článek

 

Dnes, v pátek 3. srpna, se uskuteční v Palackého sadech v Písku druhý ročník mezinárodního jazzového festivalu pod širým nebem Jazz in Písek, který pořádá Centrum kultury města Písek. Letos se představí Sisa Fehérová se skupinou Fehero Rocher, Štěpán Markovič s kapelou Gipsy Groove, Fernando Saunders a Ochepovsky Project. Součástí festivalu je výstava Jazz World Photo.

Festival zahájí slovenská multižánrová zpěvačka žijící v Praze, Sisa Fehérová, s kvartetem Fehero Rocher. V jejich autorském repertoáru najdete hlavně spojení jazzu a alternativy, prvky soulu a world music.

Dalším interpretem, který se v Písku představí, je osobnost tuzemské jazzové scény Štěpán Markovič. Během své hudební kariéry doprovázel celou řadu českých a zahraničních hvězd, mimo jiné také účinkoval s Ray Charlesem a Lizou Minnelli. Jeho spojení s funky kapelou Gipsy Groove dokazuje excelentní cit tohoto hudebníka pro spojení rozdílných žánrů. Kapelu Gipsy Groove tvoří hudebníci, kteří nadchli posluchače například jako předkapela legendy Jamese Browna či Gipsy Kings.

Jazzový festival přivítá i zahraniční hvězdu - výjimečného zpěváka a virtuózního hráče na basovou kytaru Fernanda Saunderse. Tento americký zpěvák, skladatel, kytarista a producent v jedné osobě, se proslavil zejména jako člen doprovodné skupiny Lou Reeda. V minulosti nahrával a vystupoval s takovými hvězdami jako Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin, The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull, Steve Winwood, Jan Hammer a další.

Na závěr festivalu vystoupí mladý progresivní hudební skladatel Igor Ochepovsky se svým programem Ochepovsky Project. Sám umělec charakterizuje svoji tvorbu jako fusion s vlivy vážné hudby, jazzu, groovu a moderních zvuků. Je držitelem mnoha ocenění. V loňském roce se například stal vítězem české části soutěže Jazz Fruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz.

Součástí festiválku je také Jazz World Photo, tedy celosvětová soutěž, do které se mohou přihlásit fotografové bez jakýchkoliv limitů – je jedno, zda je někdo amatér nebo profesionál. Stejně jako v jazzové hudbě zde nezáleží na věku či národnosti autora. Rozhoduje pouze kvalita a nápaditost výsledné fotografie. Do soutěže lze přihlásit jen jednu jedinou fotografii z uplynulého roku. Fotografie musí nějakým způsobem vycházet z jazzu, blues, word music a přidružených žánrů. Z třicítky nejlepších fotografií je pak uspořádána putovní výstava, kterou je možné vidět na nespočtu míst po republice i zahraničí. 

Od roku 2014 proběhly výstavy na řadě festivalech a v galeriích v Evropě (Česká republika, Slovensko, Polsko, Belgie, Itálie), ale i v New Yorku. Všechny ročníky výstavy Jazz World Photo doputovaly i do Písku. Každý rok v lednu je výstava zapůjčena do prostor Galerie Portyč. Loni se mezi třícítku nejlepších umístil také jihočeský fotograf, šéfredaktor Kulturne.com David Peltán. 

PROGRAM:
17:00 > Sisa Fehérová & Fehero Rocher
18:30 > Štěpán Markovič & Gipsy Groove
20:00 > Fernando Saunders
21:30 > Ochepovsky Project
Moderuje David Kajtman

Vstupné na akci je zdarma. 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Skleněný strop

Divadlo / Milostný trojúhelník
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
25.03.2019 od 19:00 hod.

 

Beseda s Martinem Šonkou

Ostatní / setkání / beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jsem pěstoun

Výstava
Dům kultury Milevsko
25.03.2019 - 10.04.2019 od 15:00 hod.
vícedenní akce

 

Putovní výstava Jsem pěstoun

Výstava
Dům kultury Milevsko
25.03.2019 - 10.04.2019
vícedenní akce