PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jazz in Písek osvěží podruhé

Jazz in Písek osvěží podruhé

Pátek, 03.08.2018 / článek

 

Dnes, v pátek 3. srpna, se uskuteční v Palackého sadech v Písku druhý ročník mezinárodního jazzového festivalu pod širým nebem Jazz in Písek, který pořádá Centrum kultury města Písek. Letos se představí Sisa Fehérová se skupinou Fehero Rocher, Štěpán Markovič s kapelou Gipsy Groove, Fernando Saunders a Ochepovsky Project. Součástí festivalu je výstava Jazz World Photo.

Festival zahájí slovenská multižánrová zpěvačka žijící v Praze, Sisa Fehérová, s kvartetem Fehero Rocher. V jejich autorském repertoáru najdete hlavně spojení jazzu a alternativy, prvky soulu a world music.

Dalším interpretem, který se v Písku představí, je osobnost tuzemské jazzové scény Štěpán Markovič. Během své hudební kariéry doprovázel celou řadu českých a zahraničních hvězd, mimo jiné také účinkoval s Ray Charlesem a Lizou Minnelli. Jeho spojení s funky kapelou Gipsy Groove dokazuje excelentní cit tohoto hudebníka pro spojení rozdílných žánrů. Kapelu Gipsy Groove tvoří hudebníci, kteří nadchli posluchače například jako předkapela legendy Jamese Browna či Gipsy Kings.

Jazzový festival přivítá i zahraniční hvězdu - výjimečného zpěváka a virtuózního hráče na basovou kytaru Fernanda Saunderse. Tento americký zpěvák, skladatel, kytarista a producent v jedné osobě, se proslavil zejména jako člen doprovodné skupiny Lou Reeda. V minulosti nahrával a vystupoval s takovými hvězdami jako Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin, The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull, Steve Winwood, Jan Hammer a další.

Na závěr festivalu vystoupí mladý progresivní hudební skladatel Igor Ochepovsky se svým programem Ochepovsky Project. Sám umělec charakterizuje svoji tvorbu jako fusion s vlivy vážné hudby, jazzu, groovu a moderních zvuků. Je držitelem mnoha ocenění. V loňském roce se například stal vítězem české části soutěže Jazz Fruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz.

Součástí festiválku je také Jazz World Photo, tedy celosvětová soutěž, do které se mohou přihlásit fotografové bez jakýchkoliv limitů – je jedno, zda je někdo amatér nebo profesionál. Stejně jako v jazzové hudbě zde nezáleží na věku či národnosti autora. Rozhoduje pouze kvalita a nápaditost výsledné fotografie. Do soutěže lze přihlásit jen jednu jedinou fotografii z uplynulého roku. Fotografie musí nějakým způsobem vycházet z jazzu, blues, word music a přidružených žánrů. Z třicítky nejlepších fotografií je pak uspořádána putovní výstava, kterou je možné vidět na nespočtu míst po republice i zahraničí. 

Od roku 2014 proběhly výstavy na řadě festivalech a v galeriích v Evropě (Česká republika, Slovensko, Polsko, Belgie, Itálie), ale i v New Yorku. Všechny ročníky výstavy Jazz World Photo doputovaly i do Písku. Každý rok v lednu je výstava zapůjčena do prostor Galerie Portyč. Loni se mezi třícítku nejlepších umístil také jihočeský fotograf, šéfredaktor Kulturne.com David Peltán. 

PROGRAM:
17:00 > Sisa Fehérová & Fehero Rocher
18:30 > Štěpán Markovič & Gipsy Groove
20:00 > Fernando Saunders
21:30 > Ochepovsky Project
Moderuje David Kajtman

Vstupné na akci je zdarma. 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Pusťte Donnu k maturitě!

Divadlo / komedie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
11.12.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - Jak přežít vánoce

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
11.12.2018 od 20:00 hod.

 

Vánoční výstava

Výstava / Vernisáž výstavy
Spektrum Sezimovo Ústí
11.12.2018 - 19.12.2018 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Skleněný strop

Divadlo / drama
Městské divadlo Český Krumlov
11.12.2018 od 19:30 hod.