PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zběsilý mix žánrů a zuřivost. To jsou skotští The LaFontaines, kteří míří do Prahy

Zběsilý mix žánrů a zuřivost. To jsou skotští The LaFontaines, kteří míří do Prahy

Pátek, 27.07.2018 / článek

 

Mísí celou řadu hudebních vlivů, počínaje rockem, hip-hopem přes pop až k drum and bassu. Skoro vše kromě country. Silný skotský akcent, trocha zuřivosti, to jsou The LaFontaines, kteří zahrají 6. října v pražském Café V Lese.  

Čtveřice, která vyrůstala v drsném prostředí současného skotského maloměsta, otřásla celým hudebním světem se svým debutovým albem Class. Rapper a frontman Kerr Okan o debutovém albu říká: "Je to vyvrcholení všeho, čeho jsme kdy dosáhli, na čem jsme a pro co jsme pracovali. Naše kapela je v určitém smyslu jedinečná. Těžko se k čemukoliv přirovnává". 

Často se říká, že to co dělají LaFontaines nemůže fungovat - nikdo nemůže dát dohromady tak šílený mix stylů jako oni, avšak v momentě, kdy je poprvé uvidíte naživo, zjistíte, že to vše působí naprosto přirozeně a jednotně. A zní to prostě skvěle.

"Funguje to, nás pět je naprosto rozdílných, tak jsme to prostě museli smíchat v jednom velkém hrnci. Hráli jsme spolu neskutečné množství času a pilovali živé vystupování tolik, že jsme ani neměli čas se nad tím zamýšlet, prostě to společně funguje, všechny vlivy, všechny nápady," vysvětluje Kerr.Po úspěšném debutovém albu loni vydali druhé album Common Problem, kterým si v magazinu Kerrang vydobili přezdívku Králové severu.

To nejlepší z Kasabian, ale i The Streets nebo Twenty One Pilots - jsou považováni za jednu z nejlepších vycházejících kapel skotské scény a dokazují to na turné po Británii i celé Evropě, kde se představili jako support Don Broco. Nyní vyrážejí na své první samostatné evropské turné a 6. října se představí i v pražském Café V lese.

Vstupenky jsou již v prodeji za 250 korun v síti GoOut, na místě je pak seženete za 300.  Přímý link na nákup vstupenek ZDE

Více info na
www.thelafontaines.co.uk
www.facebook.com/thelafontainesmusic
www.cafevlese.cz
www.facebook.com/cafevlese
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
 


Autor: - i -

Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dobývání Tábora Švédy

Pro děti
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, 390 01 TÁBOR
18.08.2018

 

Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.

 

Justin Lavash (UK)

Hudba / koncert / folk - rock - soul - blues - jazz
Veselské pískovny
18.08.2018 od 20:00 hod.

 

Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce