PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kabátům molo a Chinaskám ledkové sloupy. Technické výstřelky chystá Létofest

Kabátům molo a Chinaskám ledkové sloupy. Technické výstřelky chystá Létofest

Středa, 18.07.2018 / článek

 

Na to, že si velké české kapely přivážejí na tuzemské festivaly lepší osvětlení nebo ledkové stěny, si už publikum zvyklo. Ale aby se kvůli nim přestavovalo nebo zvětšovalo hlavní pódium, zatím patří v Česku mezi unikáty. To se změní na druhém ročníku Létofestu, který se koná v Českých Budějovicích na Výstavišti od 20. do 21. července.   

Druhý ročník Létofestů, který přináší program včetně Kabátů, Chinasek, Wanastových Vjecí, Anny K., Davida Kollera a dalších, slibuje návštěvníkům vizuální show, jež běžně nebývá na open air akcích k vidění. Například kapela Kabát si přiveze celé vlastní pódium s veškerou technikou. Chinaski zase dorazí s halovou show, se kterou na podzim obráželi vyprodané hokejové stadiony.

„Přemýšleli jsme, jak divákům co nejvíce umocnit zážitek na Létofestech a napadlo nás udělat něco, co nebývá na jiných podobných akcích k vidění. Interpreti většinou na festivalech odehrají necelou hodinu a jedou dál. My chceme, aby u nás divákům nabídli celou show, jako by se jednalo o jejich samostatný koncert,“ popisuje producent festivalu Petr Burian z pořádající agentury Yashica.

Například Kabát na každou zastávku Létofestu doprovodí technika napěchovaná v jedenácti kamionech. Zároveň před jejich vystoupením technici postaví speciální molo. Podobná překvapení chystají i Chinaski.

„Vystoupení Chinaski na Létofestech bude ve znamení nejvýpravnější kapelové show v rámci open-airů vůbec. Zcela poprvé nám pořadatel upraví pódium pouze pro naše vystoupení,“ říká Martin Pokorný z managementu Chinaski BrainZone.

Design scény podle něj vzejde z alba Není nám do pláče. „Na pódium ovšem přidáme šest velkých sloupů s ledkami. Během každé písně se na nich bude promítat speciální obsah. Těch novinek bude pochopitelně více, ale zatím je neprozradíme,“ doplňuje Pokorný. Design svého zatím největšího turné Moje Světlo s sebou přiveze i populární zpěvačka Anna K.
„V playlistu budu mít všechny svoje největší hity a z mého aktuálního alba Světlo zazní písně, kterými se pokusím rozzářit světlo v duších diváků,“ láká na svůj koncert Anna K.

Letošní dvoudenní Létofest láká návštěvníky na přední české interprety s koncerty na největších podiích a nabízí také doprovodný program a občerstvení, které letos obohatí stany plné zábavy. Jedním z nich bude i například VIP Relax stan s grilem. 

Setkání s youtubery

Na každé zastávce Létofestu bude připraven YouTour stan, kde se mladší diváci mohou těšit na své oblíbené youtubery v multimediálním prostoru. Setkat se tak mohou s Veronikou Spurnou, Martinem Rotou, Ati, Natylou a celý program povede moderátor Petr Vojnar. Létofesty rovněž poprvé nabídnou druhou plnohodnotnou stage, kde zahrají nejoblíbenější lokální kapely, které místní dobře znají.

I v letošním roce se Létofest spojil s nadací Můj nový život, onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám umožňuje bezplatný vstup. Navíc jim ještě nabízí bohatý program. Cílem projektu je pomoci těmto dětem a celým rodinám vrátit se zpět do běžného života. Novinkou je také spolupráce s místními dětskými domovy. I děti z těchto domovů budou mít vstup zdarma.

Vstupenky
Předprodej probíhá v síti TICKETLIVE ZDE
 


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


12. ročník Milevské bienále duchovní hudby

Hudba / festival
Milevsko - klášter
21.09.2019 od 17:00 hod.

 

120. výročí obce baráčníků ve veselí - mezimostí

Ostatní / oslava výročí
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.09.2019 od 14:00 hod.

 

Pošli to dál

Ostatní / swap - výměna věcí
Kulturní dům - RC Hrošík
21.09.2019 od 09:00 hod.

 

Dožínky na statku v Borotíně (2019)

Ostatní / setkání / Kulturně společenská akce
Hospodářský dvůr Starý zámek v Borotíně
21.09.2019 od 10:00 hod.