PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala v létě nespí. Připravilo program pro děti i dospělé

Divadlo Oskara Nedbala v létě nespí. Připravilo program pro děti i dospělé

Středa, 11.07.2018 / článek

 

Celé léto bude divadelní park ožívat pohádkovými čtvrtky spojenými s výtvarnými dílnami pro malé, a to vždy od 16 do 18.30 hodin. Divadelní léto pro děti zahájí ve čtvrtek 12. července pohádka Mravenec a slon v podání Divadla Puls Praha. 

Po představení se koná výtvarná dílna pod vedením Moniky Vrtiškové. Další červencová pohádka MALÝ PÁN, inscenovaná na motivy stejnojmenného filmu a hraná loutkami inspirovanými tvorbou F. A. Skály a M. Caise, se uskuteční 26. července a naváže na ni tvůrčí dílna, při níž si děti vyrobí vlastní dřevěnou loutku. Ve čtvrtek 9. srpna zve divadlo rodiče s dětmi na humorný kabaretní kousek KOUZELNÍK EŇO ŇUŇO, po kterém děti čeká vlastnoruční výroba kouzelnických klobouků s panem kouzelníkem. Ve čtvrtek 23. srpna si nenechte ujít dvojici TIBETSKÝCH POHÁDEK z asijské oblasti Amdo. Na ně naváže tematická výtvarná dílna Marty Vaverkové. V pátek 31. srpna v 17 hodin čeká návštěvníky zahrady představení Divadelního kroužku ZŠ Bernarda Bolzana Tábor, v podání téměř 30 dětí. Na Letní tábor „U TCHOŘE“ plynule naváže tančírna Retro Disko Trisko, kterou se děti rozloučí s prázdninami.

Dojde i na film

V rámci letního večerního programu se koná v divadelním parku promítání dvou snímků. V úterý 17. července od 21 hodin zve divadlo na rekonstruovanou kopii němé filmové komedie s Vlastou Burianem MILENKY STARÉHO KRIMINÁLNÍKA, kterou doprovází živá hudba v podání kapely NEUVĚŘITELNO. A téměř o měsíc později, 14. srpna ve 20.30 hodin, park navštíví se svým dokumentárním filmem ZÁKON HELENA táborská rodačka, režisérka Petra Nesvačilová.

Vstupenky na pohádky i promítání budou v prodeji vždy hodinu před akcí na místě konání. Vstup do parku bude možný pouze z ulice Na Parkánech.

Během léta budou probíhat také úterní Divadelní prohlídky s manželi Oskarem a Marií Nedbalovými. V rámci kostýmovaných prohlídek nahlédnete do všech zákoutí divadla a zároveň se seznámíte s osudem rodáka, skladatele Oskara Nedbala. Vstupenky na prohlídky, které začínají vždy v 16 hodin, lze zakoupit 30 minut před vstupem (popřípadě zarezervovat na mailu buriankova@divadlotabor.cz). Termíny prohlídek jsou 10. 7., 17. 7., 31. 7., 14. 8. a 21. 8.

Vedle prohlídek se mohou návštěvníci těšit na Piano na ulici, které bude k dispozici každý všední den za příznivého počasí od 10 do 16 hodin. A dalším tipem pro návštěvu jsou Knihy ve vestibulu, kdy jedni přinesou nepotřebné knihy a jiní si je pro svou potřebu odnesou. Každý den se tak nabídka knih mění. Vestibul bude otevřen také každý všední den od 10 do 16 hodin.

A na své si přijdou také milovníci fotografií, pro které bude každé úterý a čtvrtek od 15 do 17 hodin otevřena výstava reportážních fotografií Járy Novotného zachycující srpnovou okupaci ´68, a to v Táboře a nedaleké Soběslavi (DON galerie). Výstava je doplněná dobovými dokumenty (Galerie Evárium). Vedle této expozice můžete navštívit také reprízu výstavy OSKAR NEDBAL – táborský rodák (DON foyer), která pojednává o skladatelově životě a díle.

 


Fotografie


Autor: - i -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


HLEDEJ A BAV SE - zábava pro celou rodinu

Pro děti
Muzeum LEGA Tábor
16.07.2018 - 30.09.2018 od 10:00 hod.
vícedenní akce