PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala v létě nespí. Připravilo program pro děti i dospělé

Divadlo Oskara Nedbala v létě nespí. Připravilo program pro děti i dospělé

Středa, 11.07.2018 / článek

 

Celé léto bude divadelní park ožívat pohádkovými čtvrtky spojenými s výtvarnými dílnami pro malé, a to vždy od 16 do 18.30 hodin. Divadelní léto pro děti zahájí ve čtvrtek 12. července pohádka Mravenec a slon v podání Divadla Puls Praha. 

Po představení se koná výtvarná dílna pod vedením Moniky Vrtiškové. Další červencová pohádka MALÝ PÁN, inscenovaná na motivy stejnojmenného filmu a hraná loutkami inspirovanými tvorbou F. A. Skály a M. Caise, se uskuteční 26. července a naváže na ni tvůrčí dílna, při níž si děti vyrobí vlastní dřevěnou loutku. Ve čtvrtek 9. srpna zve divadlo rodiče s dětmi na humorný kabaretní kousek KOUZELNÍK EŇO ŇUŇO, po kterém děti čeká vlastnoruční výroba kouzelnických klobouků s panem kouzelníkem. Ve čtvrtek 23. srpna si nenechte ujít dvojici TIBETSKÝCH POHÁDEK z asijské oblasti Amdo. Na ně naváže tematická výtvarná dílna Marty Vaverkové. V pátek 31. srpna v 17 hodin čeká návštěvníky zahrady představení Divadelního kroužku ZŠ Bernarda Bolzana Tábor, v podání téměř 30 dětí. Na Letní tábor „U TCHOŘE“ plynule naváže tančírna Retro Disko Trisko, kterou se děti rozloučí s prázdninami.

Dojde i na film

V rámci letního večerního programu se koná v divadelním parku promítání dvou snímků. V úterý 17. července od 21 hodin zve divadlo na rekonstruovanou kopii němé filmové komedie s Vlastou Burianem MILENKY STARÉHO KRIMINÁLNÍKA, kterou doprovází živá hudba v podání kapely NEUVĚŘITELNO. A téměř o měsíc později, 14. srpna ve 20.30 hodin, park navštíví se svým dokumentárním filmem ZÁKON HELENA táborská rodačka, režisérka Petra Nesvačilová.

Vstupenky na pohádky i promítání budou v prodeji vždy hodinu před akcí na místě konání. Vstup do parku bude možný pouze z ulice Na Parkánech.

Během léta budou probíhat také úterní Divadelní prohlídky s manželi Oskarem a Marií Nedbalovými. V rámci kostýmovaných prohlídek nahlédnete do všech zákoutí divadla a zároveň se seznámíte s osudem rodáka, skladatele Oskara Nedbala. Vstupenky na prohlídky, které začínají vždy v 16 hodin, lze zakoupit 30 minut před vstupem (popřípadě zarezervovat na mailu buriankova@divadlotabor.cz). Termíny prohlídek jsou 10. 7., 17. 7., 31. 7., 14. 8. a 21. 8.

Vedle prohlídek se mohou návštěvníci těšit na Piano na ulici, které bude k dispozici každý všední den za příznivého počasí od 10 do 16 hodin. A dalším tipem pro návštěvu jsou Knihy ve vestibulu, kdy jedni přinesou nepotřebné knihy a jiní si je pro svou potřebu odnesou. Každý den se tak nabídka knih mění. Vestibul bude otevřen také každý všední den od 10 do 16 hodin.

A na své si přijdou také milovníci fotografií, pro které bude každé úterý a čtvrtek od 15 do 17 hodin otevřena výstava reportážních fotografií Járy Novotného zachycující srpnovou okupaci ´68, a to v Táboře a nedaleké Soběslavi (DON galerie). Výstava je doplněná dobovými dokumenty (Galerie Evárium). Vedle této expozice můžete navštívit také reprízu výstavy OSKAR NEDBAL – táborský rodák (DON foyer), která pojednává o skladatelově životě a díle.

 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Kurz na hlavu | Pozitivně proti negativnímu stresu

Ostatní / workshop / vzdělávací kurz
Kulturní klub Horká Vana
16.02.2019 od 09:00 hod.

 

Cesta kolem světa - Travesti show

Divadlo
Dům kultury Milevsko
16.02.2019 od 19:00 hod.

 

Beer pong Czech League 2019

Ostatní / jiný / sport - zábava
KD Dražice
16.02.2019 od 16:30 hod.

 

Fuck Off Valentine 2019 (+ benefice pro Adámka)

Hudba / koncert / punk - hc
Pivnice U Lva
16.02.2019 od 18:00 hod.