PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Třicet bubeníků předvede brazilskou show na slavonickém náměstí

Třicet bubeníků předvede brazilskou show na slavonickém náměstí

Středa, 04.07.2018 / článek

 

Přední český perkusista a bubeník Miloš Vacík přivedl do Slavonic třicet bubeníků a perkusistů. Během jednoho týdne s nimi trénuje hodinový koncertní program, který představí na Horním náměstí ve Slavonicích v sobotu 7. července od 17 hodin. 

Obdobnou atmosféru mohou diváci zažít jen na karnevalu v Rio de Janeiru. Miloš Vacík postaví svou show z bubeníků svého profesionálního uskupení Tam Tam Batucada, které doprovodí jednak pokročilí žáci jeho pražské bubenické školy samby, ale také úplní nováčci a amatérští nadšenci z řad jeho fanoušků a veřejnosti, kteří se na Slavonický bubenický seminář přihlásili z různých koutů České republiky. Vzniká tak jedinečné propojení profesionálů a amatérů.

Miloš Vacík garantuje, že i naprostého nováčka dokáže během týdne naučit bubnovat na konkrétní nástroj tak, aby dokázal být součástí bubenické show.

"Podstatné je nadšení, radost a chuť se učit. Technika pak přijde sama," říká Miloš Vacík a dodává: "Obdobně to funguje v Brazílii, kde existují stovky škol samby s tisíci žáků. Lidé přicházejí a jsou takzvaně hození do vody. Dostanou do ruky nástroj, ukáže se jim základní technika a pak už se jen nechají strhnout jedinečnou energií a vášní, kterou samba přináší". 

Letos se ve Slavonicích koná pátý ročník semináře. V roce 2014 se jej prvně zúčastnilo 15 bubeníků a účast každým rokem rostla, tento rok se zastavila na rekordním počtu třiceti bubeníků. Bubeničtí nadšenci jsou nejrůznějšího věku i povolání. Nejmladšímu účastníkovi je 12 let, nejstaršímu přes šedesát let.

Seminář odstartoval v pondělí 2. července a probíhá celý týden ve Spolkovém domě ve Slavonicích. Všichni bubnují každý den od pondělí do pátku šest hodin denně. V sobotu se uskuteční generálka a odpoledne pak už hodinový koncert na náměstí. Vstupné je zdarma.
 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Univerzita třetího věku

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
13.11.2019 od 18:00 hod.

 

Jarret

Hudba / koncert / folk
DK Metropol
13.11.2019 od 19:00 hod.