PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Třicet bubeníků předvede brazilskou show na slavonickém náměstí

Třicet bubeníků předvede brazilskou show na slavonickém náměstí

Středa, 04.07.2018 / článek

 

Přední český perkusista a bubeník Miloš Vacík přivedl do Slavonic třicet bubeníků a perkusistů. Během jednoho týdne s nimi trénuje hodinový koncertní program, který představí na Horním náměstí ve Slavonicích v sobotu 7. července od 17 hodin. 

Obdobnou atmosféru mohou diváci zažít jen na karnevalu v Rio de Janeiru. Miloš Vacík postaví svou show z bubeníků svého profesionálního uskupení Tam Tam Batucada, které doprovodí jednak pokročilí žáci jeho pražské bubenické školy samby, ale také úplní nováčci a amatérští nadšenci z řad jeho fanoušků a veřejnosti, kteří se na Slavonický bubenický seminář přihlásili z různých koutů České republiky. Vzniká tak jedinečné propojení profesionálů a amatérů.

Miloš Vacík garantuje, že i naprostého nováčka dokáže během týdne naučit bubnovat na konkrétní nástroj tak, aby dokázal být součástí bubenické show.

"Podstatné je nadšení, radost a chuť se učit. Technika pak přijde sama," říká Miloš Vacík a dodává: "Obdobně to funguje v Brazílii, kde existují stovky škol samby s tisíci žáků. Lidé přicházejí a jsou takzvaně hození do vody. Dostanou do ruky nástroj, ukáže se jim základní technika a pak už se jen nechají strhnout jedinečnou energií a vášní, kterou samba přináší". 

Letos se ve Slavonicích koná pátý ročník semináře. V roce 2014 se jej prvně zúčastnilo 15 bubeníků a účast každým rokem rostla, tento rok se zastavila na rekordním počtu třiceti bubeníků. Bubeničtí nadšenci jsou nejrůznějšího věku i povolání. Nejmladšímu účastníkovi je 12 let, nejstaršímu přes šedesát let.

Seminář odstartoval v pondělí 2. července a probíhá celý týden ve Spolkovém domě ve Slavonicích. Všichni bubnují každý den od pondělí do pátku šest hodin denně. V sobotu se uskuteční generálka a odpoledne pak už hodinový koncert na náměstí. Vstupné je zdarma.
 


Autor: - i, dap -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.

 

African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.