PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Řezbáři se v Plané pustili do DNA i andělů

Řezbáři se v Plané pustili do DNA i andělů

Středa, 20.06.2018 / fotoreport + článek

 

Deset sochařů z Čech, Německa a Rakouska nechává vyniknout krásu dřeva u fary v Plané nad Lužnicí. Do pátku 22. června se tam koná řezbářské sympozium, jeho tématem je  Krása dřeva - inspirace přírodou. Návštěvníci na zahradě fary a v sousedství potkají šroubovici DNA, anděla, bluesmana i specifickou telefonní budku. Prezentace děl se tam uskuteční ve čtvrtek 21. června od 18 hodin. 

"Zadáním bylo něco z přírody a mělo v díle být trochu abstrakce, vzal jsem to tedy z gruntu a pustil se do vyřezávání DNA. Zkouším to, tak uvidíme," říká řezbář Jan Štěbeták ze Strmilova na Jindřichohradecku, který se vyřezávání věnuje třicet let, velké sochy však dělá dvanáct let. V Plané před dvěma lety s kolegou a přadatelem sympozia řezbářem Ondřejem Drábkem vytvořil lavičku s pejskem a kočičkou pro nedalekou mateřskou školu. 
 
Díla budou později k vidění v zahradě u fary, v parku na Strkově, plánském ostrově a podobně.  "Je tu spousta rozličných děl, každý se pustil do něčeho jiného a jinak téma uchopil. To se mi líbí. Vše doplňují obrazy na koláčích kmenů, které malovaly děti z rakousko-české spolupráce. Myslím, že se výsledek sympozia bude lidem líbit," míní Elisabeth Springer z platformy Together pro vzájemnou kulturní spolupráci mladých v příhraničí. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Odpočinkové tvořivě kulturní odpoledne s Janíčkem u Stánku

Pro děti / dílny - bazárek - koncert
Stánek, Žižkovo náměstí
22.09.2018 od 15:00 hod.

 

Milevsko sobě

Festival
Milevsko - nám. E. Beneše
22.09.2018 od 09:30 hod.

 

Noční bdění - Ludmila Peřinová

Hudba / koncert / benefice - křest knihy
Gotický sál - Stará radnice
22.09.2018 od 17:00 hod.

 

Dobroběh 2018

Sport / běh
TJ Spartak Soběslav (plovárna u lužnice)
22.09.2018 od 09:00 hod.