PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Řezbáři se v Plané pustili do DNA i andělů

Řezbáři se v Plané pustili do DNA i andělů

Středa, 20.06.2018 / fotoreport + článek

 

Deset sochařů z Čech, Německa a Rakouska nechává vyniknout krásu dřeva u fary v Plané nad Lužnicí. Do pátku 22. června se tam koná řezbářské sympozium, jeho tématem je  Krása dřeva - inspirace přírodou. Návštěvníci na zahradě fary a v sousedství potkají šroubovici DNA, anděla, bluesmana i specifickou telefonní budku. Prezentace děl se tam uskuteční ve čtvrtek 21. června od 18 hodin. 

"Zadáním bylo něco z přírody a mělo v díle být trochu abstrakce, vzal jsem to tedy z gruntu a pustil se do vyřezávání DNA. Zkouším to, tak uvidíme," říká řezbář Jan Štěbeták ze Strmilova na Jindřichohradecku, který se vyřezávání věnuje třicet let, velké sochy však dělá dvanáct let. V Plané před dvěma lety s kolegou a přadatelem sympozia řezbářem Ondřejem Drábkem vytvořil lavičku s pejskem a kočičkou pro nedalekou mateřskou školu. 
 
Díla budou později k vidění v zahradě u fary, v parku na Strkově, plánském ostrově a podobně.  "Je tu spousta rozličných děl, každý se pustil do něčeho jiného a jinak téma uchopil. To se mi líbí. Vše doplňují obrazy na koláčích kmenů, které malovaly děti z rakousko-české spolupráce. Myslím, že se výsledek sympozia bude lidem líbit," míní Elisabeth Springer z platformy Together pro vzájemnou kulturní spolupráci mladých v příhraničí. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


HLEDEJ A BAV SE - zábava pro celou rodinu

Pro děti
Muzeum LEGA Tábor
16.07.2018 - 30.09.2018 od 10:00 hod.
vícedenní akce