PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Českých Budějovicích bude na festivalu vařit Pohlreich, Ihnačák i Vaňek

V Českých Budějovicích bude na festivalu vařit Pohlreich, Ihnačák i Vaňek

Sobota, 09.06.2018 / článek

 

Česká kuchařská esa, netradiční gurmánské zážitky a ochutnávky exotických pokrmů z celého světa přivítají České Budějovice na akci Beko Fresh Festival 2018. Návštěvníci ochutnají tuňákové pochoutky v kulinářských show a workshopech, součástí akce bude také prvorepubliková gastronomie u příležitosti 100. výročí založení Československé republiky a hlasování o nejlepší jihočeskou restauraci. Gastronomický festival se uskuteční na Výstavišti v Českých Budějovicích o víkendu 9. a 10. června. 

Na několika podiích představí své kuchařské umění hvězdy jako Zdeněk Pohlreich, Marcel Ihnačák anebo Roman Vaněk. Pro návštěvníky je mimo jiné připravena škola čepování, barmanské show či škola kávy. Zážitkovou gastronomii zajistí molekulární mixologie, entomofágie neboli pojídání hmyzu nebo exotická kuchyně z Vietnamu či Srí Lanky.

Pro gastronomický svátek si připravil speciální kuchařskou show kulinář Petr Stupka, který návštěvníkům uvaří menu s tuňákem. Pro milovníky domácího sushi je připraven workshop pod vedením specialisty na asijskou kuchyni. Návštěvníci budou mít navíc možnost v průběhu festivalu ochutnávat nejen sushi pokrmy, ale například i oblíbené Panini s tuňákem nebo si zasoutěžit o produkty z tuňáka.

Návštěvníci gurmánského festivalu se mohou těšit i na pestrou nabídku rodinných minipivovarů a potěšit své chuťové pohárky degustací nepřeberného množství kvalitních vín. Během celého festivalu můžou gurmánští nadšenci navíc ochutnávat menu vybraných top jihočeských restaurací a vybrat tu nejlepší z nich. Všichni hlasující mohou být zařazeni do losování o ceny v hodnotě 32 tisíc korun.

Gastronomický festival se koná na Výstavišti v Českých Budějovicích. V předprodeji vstupenky stojí 100 Kč a zahrnují navíc bonus v podobě „školy čepování piva“. Na místě stojí jednodenní vstupenka 100 Kč. V sobotu je program pro veřejnost od 10 do 20 hodin, v neděli pak od 10 do 17 hodin. Série Beko Fresh Festival 2018 se kromě Českých Budějovic koná také v Liberci, Plzni a Pardubicích. Více na www.boltonczechia.cz
 


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Čert a Káča

Divadlo / pro děti / loutkové divadlo
Spolkový dům Střelnice
16.12.2018 od 15:00 hod.

 

Jak ukrást vánoce

Ostatní / taneční představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.12.2018 od 18:00 hod.

 

Degustace v divadle

Festival / degistace v divadle
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
16.12.2018 od 13:00 hod.

 

Advent na Loveckém zámku Ohrada

Ostatní / setkání / vánoční tvoření
Lovecký zámek Ohrada
16.12.2018 od 14:00 hod.