PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborská Noc snů v Zoo opět rozzářila dětské tváře

Táborská Noc snů v Zoo opět rozzářila dětské tváře

Středa, 06.06.2018 / fotoreport + článek

 

Třetí ročník Noci snů v zoo, nevšední akce pro děti s handicapem, se uskutečnil v Zoo Tábor. Akce  vznikla v roce 1996 v Zoo Rotterdam, kdy byl poprvé uspořádán netradiční podvečerní program pro děti z místní nemocnice. Noc probíhá vždy na začátku června a současně již v několika set zahradách po celém světě. V jihočeském kraji se Noc snů v zoo koná pouze v Táboře.  

„Jsem opravdu moc rád, že Noc snů si po prvních dvou ročnících začala tak trochu žít svým životem a vrací se k nám už známé tváře. Zoologická zahrada patří tento večer pouze rodinám s dětmi s různými typy postižení a zároveň je to největší společné setkání neziskových organizací na Táborsku, které se na přípravě této akce významně podílejí a díky nímž je táborská Noc snů tím, čím je. Spojení sil zoo a celkem sedmi regionálních neziskových organizací je ojedinělé a dělá mi velkou radost, že můžeme právě tímto způsobem propojovat veřejný prostor," uvedl Ondřej Kott.

Letošní ročník navštívilo bez mála čtyři sta účastníků, pro které byl opět připravený bohatý program v podobě nejrůznějších tematických her, tvořivých dílniček, bubnování v tepee nebo setkání se zvířaty. Již tradičně bylo setkání zakončeno u ohně při opékání buřtů a společném zpívání.

„Zoologické zahradě v Táboře děkujeme za tento netradiční prostor a příjemně strávený čas s klientskými rodinami, které tak můžeme poznat i v zcela jiném prostředí. Stejně tak jsme rádi, že můžeme v rámci tohoto projektu spolupracovat s ostatními neziskovkami. Už se těšíme na příští ročníky“
, doplnily dvě letošní koordinátorky za neziskové organizace Klára Csirková ze soběslavského sdružení I MY a Renata Štaubrová z Rolničky. 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Česká hudba zní ...

Hudba / Jihočeská filharmonie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
17.10.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - krátké lásky

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2018 od 20:00 hod.