PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pecha Kucha Night ve Vodňanech bude o malých a také velkých kolečkách

Pecha Kucha Night ve Vodňanech bude o malých a také velkých kolečkách

Čtvrtek, 07.06.2018 / článek

 

Pestrý bude večer už jedenácté vodňanské Pecha Kucha Night. Ta se koná v pátek 8. června od 20 hodin v Pneuservisu Madar v Nádražní ulici č. 352 a má téma přizpůsobené místu: Dokolečka dokola. Jako vždy tuto akci pořádá spolek Vodňany žijou. 

Na jedenácté vodňanské Peche se představí devět vystupujících a přijde i jedno překvapení. Hosté budou na malém pódiu povídat o různých významech úsloví Dokolečka dokola. O kolech na autech, na motorkách, o natáčení filmů, o zajímavých činnostech, které se stále opakují.

Jedním z prezentujících bude Martin Vadlejch, kulturní aktivista a lokální patriot ze Strakonic, spoluzakladatel spolku Sunshine cabaret a neformální skupiny Jsme Strakonice. Přijede i Tomáš Hauser, spisovatel a filmař ze Šumavy. Trenér metané Zdeněk Meluš ze Včelné bude vyprávět o tomto sportu, který není ani přes úspěchy, které vodňanští a čeští závodníci dosahují, u nás příliš známý.

O kolečkách značných rozměrů pohovoří ve formátu 20 x 20 za klub přátel Tatry 805 z Vodňan Miroslav Kouba. Sochařka Monika Švecová je i stopařkou. Na svých cestách stopuje auta se čtyřmi koly a dělá to už padesát let. Vltavotýnský Tomáš Brůžek nestopuje, naopak, snaží se co nejrychleji jet, protože jeho zájmem jsou závody v rallye.

Módní návrhářka Mína Mládková provozuje Boutique Mata Hari. Založila ho před devatenácti lety, tehdy jako pokus o něco nového a jiného v oblasti módy na jihu Čech. Mína Mládková se snaží stále dokola představovat nové kolekce na módních přehlídkách ve své režii, kde místo profesionálních modelek vystupují ženy a dívky různého věku, zaměstnání či velikostí. Vývojáři elektrokola z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy, Střední odborné školy řemesel a služeb Strakonice budou povídat o opakovaném a řízeném pohybu s pomocí elektrické energie. A nakonec cestovatel Matěj Chytil popíše, jak jel na motorce, tentokrát vybavenou klasickým spalovacím motorem, z Indie do České republiky.

Vstupné je jako tradičně dobrovolné, bude použito k pořádání dalších akcí.


PKN, která pochází z Tokia a její název znamená v japonštině „povídání”, se koná ve více než tisícovce měst po celém světě, a jejich prakticky každým dnem roste. Princip PKN je velice jednoduchý: každý prezentující promítá 20 obrázků a ke každému hovoří 20 vteřin. Je tak zajištěno, že se člověk dozví mnoho zajímavého za velmi krátkou dobu. „Jihočeské Benátky“ jsou tak jedním z nejmenších měst na světě, kde se PKN koná.


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Čert a Káča

Divadlo / pro děti / loutkové divadlo
Spolkový dům Střelnice
16.12.2018 od 15:00 hod.

 

Jak ukrást vánoce

Ostatní / taneční představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.12.2018 od 18:00 hod.

 

Degustace v divadle

Festival / degistace v divadle
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
16.12.2018 od 13:00 hod.

 

Advent na Loveckém zámku Ohrada

Ostatní / setkání / vánoční tvoření
Lovecký zámek Ohrada
16.12.2018 od 14:00 hod.