PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pecha Kucha Night ve Vodňanech bude o malých a také velkých kolečkách

Pecha Kucha Night ve Vodňanech bude o malých a také velkých kolečkách

Čtvrtek, 07.06.2018 / článek

 

Pestrý bude večer už jedenácté vodňanské Pecha Kucha Night. Ta se koná v pátek 8. června od 20 hodin v Pneuservisu Madar v Nádražní ulici č. 352 a má téma přizpůsobené místu: Dokolečka dokola. Jako vždy tuto akci pořádá spolek Vodňany žijou. 

Na jedenácté vodňanské Peche se představí devět vystupujících a přijde i jedno překvapení. Hosté budou na malém pódiu povídat o různých významech úsloví Dokolečka dokola. O kolech na autech, na motorkách, o natáčení filmů, o zajímavých činnostech, které se stále opakují.

Jedním z prezentujících bude Martin Vadlejch, kulturní aktivista a lokální patriot ze Strakonic, spoluzakladatel spolku Sunshine cabaret a neformální skupiny Jsme Strakonice. Přijede i Tomáš Hauser, spisovatel a filmař ze Šumavy. Trenér metané Zdeněk Meluš ze Včelné bude vyprávět o tomto sportu, který není ani přes úspěchy, které vodňanští a čeští závodníci dosahují, u nás příliš známý.

O kolečkách značných rozměrů pohovoří ve formátu 20 x 20 za klub přátel Tatry 805 z Vodňan Miroslav Kouba. Sochařka Monika Švecová je i stopařkou. Na svých cestách stopuje auta se čtyřmi koly a dělá to už padesát let. Vltavotýnský Tomáš Brůžek nestopuje, naopak, snaží se co nejrychleji jet, protože jeho zájmem jsou závody v rallye.

Módní návrhářka Mína Mládková provozuje Boutique Mata Hari. Založila ho před devatenácti lety, tehdy jako pokus o něco nového a jiného v oblasti módy na jihu Čech. Mína Mládková se snaží stále dokola představovat nové kolekce na módních přehlídkách ve své režii, kde místo profesionálních modelek vystupují ženy a dívky různého věku, zaměstnání či velikostí. Vývojáři elektrokola z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy, Střední odborné školy řemesel a služeb Strakonice budou povídat o opakovaném a řízeném pohybu s pomocí elektrické energie. A nakonec cestovatel Matěj Chytil popíše, jak jel na motorce, tentokrát vybavenou klasickým spalovacím motorem, z Indie do České republiky.

Vstupné je jako tradičně dobrovolné, bude použito k pořádání dalších akcí.


PKN, která pochází z Tokia a její název znamená v japonštině „povídání”, se koná ve více než tisícovce měst po celém světě, a jejich prakticky každým dnem roste. Princip PKN je velice jednoduchý: každý prezentující promítá 20 obrázků a ke každému hovoří 20 vteřin. Je tak zajištěno, že se člověk dozví mnoho zajímavého za velmi krátkou dobu. „Jihočeské Benátky“ jsou tak jedním z nejmenších měst na světě, kde se PKN koná.


Fotografie


Autor: - i -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Večere s flétnou a klavírem - přeložené představení sezony PODZIM 2018

Hudba / Koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.03.2019 od 19:00 hod.

 

Velikonoční výstava

Výstava / kraslice, dekorace
Galerie 140
21.03.2019 - 28.04.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Toman

Kino / film / historické drama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.03.2019 od 20:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
21.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce