PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nákladní kontejner jako taneční parket? Tanec Praha roztančí Tábor i Budějovice

Nákladní kontejner jako taneční parket? Tanec Praha roztančí Tábor i Budějovice

Úterý, 05.06.2018 / článek

 

Mezinárodní taneční festival Tanec Praha zavítá na jih Čech. Do 20. června budou mít diváci možnost zhlédnout neobvyklá taneční představení vybraná z dramaturgie festivalu. 

V pondělí 4. června se na náměstí Přemysla Otakara II. v Budějovicích mohli lidé vidět performanci ORIGAMI, v níž performerka japonsko-francouzského původu, Satchie Noro, doslova tančí na kontejneru - ten rozložen na tři díly vytváří působivou dekoraci, v níž se pomalu a promyšleně pohybuje tanečnice, která nezapře svou lásku k novému cirkusu. Nehledá efekt, ale přesnost v každém okamžiku, tanec je hybnou silou metamorfózy. Její industriální romance nás nutí k zastavení se v čase, ponoření se do svého vlastního, ryze poetického azylu uprostřed každodenní šedi.
Představení mohou vidět lidé v Táboře, a to dnes, v úterý 5. června, od 17 hodin v areálu Komora. 

O dva týdny později, ve čtvrtek 20. června, zavítá festival Tanec Praha do prostor velké scény Jihočeského divadla (stará budova), kde se diváci v inscenaci POJĎME NA TANEC setkají s velmi humorným pojetím současného tance jako “návodu pro vystrašeného diváka”. Toto představení vzniklo z dílny VerTeDance ve spolupráci s režisérkou Petrou Tejnorovou. V inscenaci se kromě předních umělců současné taneční scény představí také Halka Třešňáková, jež se dostala do povědomí široké veřejnosti jako asistentka Lenka v seriálu Kancelář Blaník.

Festival Tanec Praha v Českých Budějovicích doplní veřejná tančírna a večírek festivalu, který se bude konat 15. června. V Budějovicích festival spolupořádá organizace Kredance, v Táboře Divadlo Oskara Nedbala. 


O FESTIVALU

Mezinárodní taneční festival Tanec Praha slaví tento rok jubilejní 30. výročí svého vzniku a je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři celé České republiky. Od roku 1989 představuje festival pestrost a kvalitu aktuální zahraniční a tuzemské taneční scény, dává prostor pro experiment i přesah do jiných žánrů. V současnosti je programová nabídka festivalu uváděna ve 20 městech a obcích, včetně jihočeských měst jako České Budějovice, Tábor, Malovice a Písek.

Festival se již dlouhou dobu těší záštitě veřejných institucí, zároveň v roce 2013 dosáhl svého nejvyššího ocenění, kdy byl vyhodnocen v konkurenci 235 evropských festivalů na 1. místě v programu EU Culture.


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Česká hudba zní ...

Hudba / Jihočeská filharmonie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
17.10.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - krátké lásky

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2018 od 20:00 hod.