PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Do Táborské muzejní noci se zapojilo deset kulturních stánků. Těšte se na i koncerty

Do Táborské muzejní noci se zapojilo deset kulturních stánků. Těšte se na i koncerty

Čtvrtek, 24.05.2018 / článek

 

Do letošní Táborské muzejní noci se zapojí deset kulturních stánků od muzeíí po galerie. Akce dá v pátek 25. května od 19 hodin zámecům možnost nahlédnout do kulturních prostor a nabídne nespočet kulturních zážitků přes koncerty až po výstavy. 

V Galerii U Radnice si můžete prohlédnout výstavu jednoho z nejvýznamnějších českých soudobých malířů - Jiřího Sopka, ve 21 hodin tam zahrají a zazpívají manželé Bártovi. Galerie 140 nabízí výstavu mladé sochařky Josefíny Duškové s romantickým názvem Plynutí. Tady oživí program recitál Jakuba Valeše a Josefa Okrouhlíka, a to v půl osmé večer.

Husitské muzeum v Táboře láká návštěvníky Táborské muzejní noci na stálou expozici Husité, na výstavu 140 let muzea v Táboře, Velké návraty a především na novou výstavu o svobodných zednářích, na kterou také navazuje zábavný program pro děti a hravé dospělé. To vše za jednu symbolickou minci libovolné hodnoty. A když na to přijde, spokojí se prý i s knoflíkem.

Největší stálá expozice lega v jihočeském regionu byla rozšířena o více jak 150 nových exponátů. Nenechte si ji ujít stejně jako zcela novou interaktivní expozici s jezdícími vláčky postavenou z půl milionu kostiček. Muzeum lega najdete v Betlémské ulici a vstoupit můžete za symbolickou cenu 30 korun. Ale pozor, děti do patnácti let pouze s doprovodem dospělého. 

S novými exponáty (čokoládovou hlavou husitského vojevůdce Jana Žižky a piráta z Karibiku Jacka Sparrowa) a s doplněnou částí stálé expozice se může pochlubit Muzeum čokolády. Dozvíte se tu také převratné informace o výrobě kakaa. Děti do 120 cm mají vstup zdarma, dospělí za symbolických 50 korun. Vstupenky budou v prodeji na místě dle volné kapacity muzea.

Jediná přístupná Filmová zbrojnice v Evropě. I taková místa lze navštívit v rámci Táborské muzejní noci. Zbraně si tu můžete nejen prohlédnout, ale ve vybraných kusech se můžete i vyfotit a vyzkoušet si, jak to měli rytíři ve středověku těžké. V husitské krčmě Housova mlýna se pak určitě zastavte pro kalíšek medoviny, nebo ochutnejte stylovou kuchyni místního šéfkuchaře.

Zcela nově se pro veřejnost otevře také čítárna – kavárna v prostoru bývalé Jednoty v Pražské ulici s názvem Kafe & Knihy Jednota. Do BaoDílny se pak můžete zdarma zajít podívat na výstavu Český Varlén. V 19 hodin tu bude v rámci festivalu Mirákl – Československo přednášet Ladislav Čumba na téma Fidlovačka. Tato akce je zpoplatněna 80 korunami, pro studenty je vstup za 50 Kč.

Další nováček v Muzejní noci – galerie 4MAT – si pro návštěvníky připravila vernisáž výstavy Michala Ožibka, výrazného představitele mladé české generace nové hyperrealistické malby, jejíž umělci slaví úspěch nejen na domácí scéně, ale se svými obrazy získávají i četná prestižní zahraniční ocenění.

V rámci Táborské muzejní noci bude otevřeno také Muzeum pivovarnictví v restauraci Beseda na Žižkově náměstí, kde se můžete těšit na hudební vystoupení a prohlídku nového pivovaru.

Mezi jednotlivými zastávkami můžete spočinout na Žižkově náměstí, kde je připraven doprovodný program s moderátorem Danielem Čechtickým. V 19 hodin vystoupí kapela mladých táborských muzikantů hrajících blues-rock s názvem Napříč. O hodinu později se můžete těšit na Sanity Guitar Duo, tedy kytaristé Vojta Vrtiška a Ivan Boreš. Ve 21 hodin je opět vystřídají blues-rockeři Napříč a poslední hodinku do třiadvacáté noční vyplní flamencová dueta, skladby Astora Piazolli či jiných významných klasických autorů v podání Vojty Vrtišky a Ivana Boreše.

Seznam galerií a muzeí
Galerie 140
Galerie U Radnice
Husitské muzeum
Muzeum čokolády
Housův mlýn
Muzeum lega
Muzeum pivovarnictví
BaoDílna
Kafe & Knihy Jednota
Galerie 4MAT
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Michal je pajdulák

Pro děti
Dům kultury Milevsko
22.02.2019 od 17:00 hod.

 

Piano & Never Sol

Hudba / koncert / dream popová kapela
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
22.02.2019 od 19:00 hod.

 

Colectiv + Boldrik + Ryhha + Pedrum

Hudba / reagge, dancehall
Spolkový dům Střelnice
22.02.2019 - 23.02.2019 od 20:00 hod.
vícedenní akce

 

19. Maškarní ples Podčáry

Hudba / party / rock
Divadlo a klub Pod Čarou
22.02.2019 od 19:00 hod.