PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Do Táborské muzejní noci se zapojilo deset kulturních stánků. Těšte se na i koncerty

Do Táborské muzejní noci se zapojilo deset kulturních stánků. Těšte se na i koncerty

Čtvrtek, 24.05.2018 / článek

 

Do letošní Táborské muzejní noci se zapojí deset kulturních stánků od muzeíí po galerie. Akce dá v pátek 25. května od 19 hodin zámecům možnost nahlédnout do kulturních prostor a nabídne nespočet kulturních zážitků přes koncerty až po výstavy. 

V Galerii U Radnice si můžete prohlédnout výstavu jednoho z nejvýznamnějších českých soudobých malířů - Jiřího Sopka, ve 21 hodin tam zahrají a zazpívají manželé Bártovi. Galerie 140 nabízí výstavu mladé sochařky Josefíny Duškové s romantickým názvem Plynutí. Tady oživí program recitál Jakuba Valeše a Josefa Okrouhlíka, a to v půl osmé večer.

Husitské muzeum v Táboře láká návštěvníky Táborské muzejní noci na stálou expozici Husité, na výstavu 140 let muzea v Táboře, Velké návraty a především na novou výstavu o svobodných zednářích, na kterou také navazuje zábavný program pro děti a hravé dospělé. To vše za jednu symbolickou minci libovolné hodnoty. A když na to přijde, spokojí se prý i s knoflíkem.

Největší stálá expozice lega v jihočeském regionu byla rozšířena o více jak 150 nových exponátů. Nenechte si ji ujít stejně jako zcela novou interaktivní expozici s jezdícími vláčky postavenou z půl milionu kostiček. Muzeum lega najdete v Betlémské ulici a vstoupit můžete za symbolickou cenu 30 korun. Ale pozor, děti do patnácti let pouze s doprovodem dospělého. 

S novými exponáty (čokoládovou hlavou husitského vojevůdce Jana Žižky a piráta z Karibiku Jacka Sparrowa) a s doplněnou částí stálé expozice se může pochlubit Muzeum čokolády. Dozvíte se tu také převratné informace o výrobě kakaa. Děti do 120 cm mají vstup zdarma, dospělí za symbolických 50 korun. Vstupenky budou v prodeji na místě dle volné kapacity muzea.

Jediná přístupná Filmová zbrojnice v Evropě. I taková místa lze navštívit v rámci Táborské muzejní noci. Zbraně si tu můžete nejen prohlédnout, ale ve vybraných kusech se můžete i vyfotit a vyzkoušet si, jak to měli rytíři ve středověku těžké. V husitské krčmě Housova mlýna se pak určitě zastavte pro kalíšek medoviny, nebo ochutnejte stylovou kuchyni místního šéfkuchaře.

Zcela nově se pro veřejnost otevře také čítárna – kavárna v prostoru bývalé Jednoty v Pražské ulici s názvem Kafe & Knihy Jednota. Do BaoDílny se pak můžete zdarma zajít podívat na výstavu Český Varlén. V 19 hodin tu bude v rámci festivalu Mirákl – Československo přednášet Ladislav Čumba na téma Fidlovačka. Tato akce je zpoplatněna 80 korunami, pro studenty je vstup za 50 Kč.

Další nováček v Muzejní noci – galerie 4MAT – si pro návštěvníky připravila vernisáž výstavy Michala Ožibka, výrazného představitele mladé české generace nové hyperrealistické malby, jejíž umělci slaví úspěch nejen na domácí scéně, ale se svými obrazy získávají i četná prestižní zahraniční ocenění.

V rámci Táborské muzejní noci bude otevřeno také Muzeum pivovarnictví v restauraci Beseda na Žižkově náměstí, kde se můžete těšit na hudební vystoupení a prohlídku nového pivovaru.

Mezi jednotlivými zastávkami můžete spočinout na Žižkově náměstí, kde je připraven doprovodný program s moderátorem Danielem Čechtickým. V 19 hodin vystoupí kapela mladých táborských muzikantů hrajících blues-rock s názvem Napříč. O hodinu později se můžete těšit na Sanity Guitar Duo, tedy kytaristé Vojta Vrtiška a Ivan Boreš. Ve 21 hodin je opět vystřídají blues-rockeři Napříč a poslední hodinku do třiadvacáté noční vyplní flamencová dueta, skladby Astora Piazolli či jiných významných klasických autorů v podání Vojty Vrtišky a Ivana Boreše.

Seznam galerií a muzeí
Galerie 140
Galerie U Radnice
Husitské muzeum
Muzeum čokolády
Housův mlýn
Muzeum lega
Muzeum pivovarnictví
BaoDílna
Kafe & Knihy Jednota
Galerie 4MAT
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.

 

Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.