PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jubilejní Noc kostelů zve na jihu Čech na koncerty, besedy, vyhlídky i architekturu

Jubilejní Noc kostelů zve na jihu Čech na koncerty, besedy, vyhlídky i architekturu

Středa, 23.05.2018 / článek

 

Do letošní desáté celostátní Noci kostelů se v pátek 25. května zapojí přes devadesát jihočeských kostelů a kaplí, podle Českobudějovické diecéze je na co se těšit. Minulé ročníky zaznamenaly napříč republikou téměř půl milionu návštěvníků, v roce 2017 otevřelo brány 1500 kostelů, kaplí a modliteben. 

„Jde o mimořádnou pastorační příležitost, kdy lidé mohou navštívit naše kostely, byli zde osloveni krásou architektury, mohli na krátký okamžik vstoupit do atmosféry ticha a mohli být osloveni dobrým a odpouštějícím Bohem. Nejen proto přebírám jako biskup českobudějovické diecéze záštitu nad touto akcí a žehnám všem, kdo se na ní budou aktivně podílet," uvádí k letošnímu ročníku českobudějovický biskup Mons. Vlastimil Kročil.

Návštěvníky a zájemce zve do českobudějovické katedrály sv. Mikuláše na mši svatou, koncert katedrálního sboru a modlitbu na náměstí Přemysla Otakara II., ke které se, po vernisáži obrazů Josefa Bouchala a koncertu duchovní hudby 16. až 18. století v podání souboru Dyškanti, přidají účastníci programu také z klášterního kostela Obětování P. M. na Piaristickém náměstí.

Studentský budějovický kostel Svaté Rodiny uvede zpívaný aramejský Otčenás v podání sdružení „Abwum“ a u sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech v 18 hodin otec biskup Pavel Posád požehná motocykl Petru Hošťálkovi před cestou na místo smrti sv. Vojtěcha.

Program připravují farnosti napříč diecézí

Ucelené pásmo přednášek, koncertů, prohlídek i program pro nejmenší návštěvníky je mezi 18 až 23 hodinou připraven v kostele Nanebevzetí P. Marie v Táboře-Klokotech. Program zahájí místní zvony. V kostele sv. Filipa a Jakuba je od 19 hodin připraven koncert dvou muzikálových herců a zpěváků Brigity Cmuntové a Štěpána Kloučka. V děkanském kostele Proměnění Páně na Žižkově náměstí je program od 18:30 hodin. Návštěvníci se dozví o kostele v proměnách času, od 19 hodin bude vstup zdarma na věž kostela.    

V Jindřichově hradci se mohou návštěvníci kostela Nanebevzetí P. Marie těšit mimo jiné na přednášku o Německých rytířích, varhanní koncert, komentovanou prohlídku kostela a P. Ivo Prokop slibuje překvapení na závěr. Začátek je v 18 hodin.

Program pro děti, májová pobožnost a koncert kapely Jen Tet se spirituály a tradicionály uvítají zájemce v Kamenném Újezdu - kostel Všech svatých.

Hudební odpoledne a zpěvy Taizé mohou nalákat návštěvníky v kostele sv. J. Křtitele ve Vodňanech. 

Zapojené kostely, kaple a modlitebny budou v rámci Noci kostelů otevřené nejen pro věřící a členy farností. Program je uzpůsoben tak, aby se alespoň i jeho částí mohli zúčastnit také návštěvníci se zájmem o architekturu, umění a kulturu všeobecně, a lidé hledající společenství. Je to jedinečná příležitost seznámit se s kořeny a dědictvím křesťanství a být jím osloveni. Otevřením bran našich kostelů se chceme otevřít také člověku.


Jihočeské kostely zapojené v Českobudějovické diecézi naleznete ZDE

Vybraný program:
Tábor-Klokoty
Obětování P. Marie, Piaristické náměstí, Č. B.
Katedrála sv. Mikuláše
Sv. Vojtěch - Čtyři dvory, Č. B.
Studentský kostel sv. Rodiny, Č. B.
J. Hradec
Kamenný Újezd
Vodňany
Blatná
Hluboká nad Vltavou
Heřmaň
Kašperské Hory
Lhenice
Pelhřimov
Sedlice
Sušice
 


Autor: - i, dap -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


HLEDEJ A BAV SE - zábava pro celou rodinu

Pro děti
Muzeum LEGA Tábor
16.07.2018 - 30.09.2018 od 10:00 hod.
vícedenní akce