PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vimperský Majáles oživí opět celé město

Vimperský Majáles oživí opět celé město

Pondělí, 14.05.2018 / článek

 

Už čtvrtým rokem má město Vimperk svou květnovou kulturní dominantu jasně danou – je jí zdejší Majáles. Ten pořádá spolek MISSION Vimperk a po třech ročnících, kdy na každý z nich dorazilo na 1000 návštěvníků, nyní finišují přípravy na ten letošní. Majáles ve Vimperku odstartuje v úterý 15. května a jeho velké finále se uskuteční v sobotu 19. května v bývalém letním kině. 

Stejně jako v loňském roce nebude chybět doprovodný program ve speciální majálesové zóně, která tentokrát vyroste v areálu letních sportů (vedle fotbalového hřiště) a i letos jí bude dominovat architektonický prvek z dílny spolku Prostor Vimperk.

Program v ní odstartuje v úterý 15. května cestovatelskou přednáškou Jaroslava Šoula (Tři týdny na vlnách Tichého oceánu) a dvojice Beer with Travel (Transsibiřská magistrála). Ve středu 16. května do Vimperka dorazí kandidát na prezidenta v nedávných prezidentských volbách Pavel Fischer, aby s návštěvníky diskutoval o současném stavu demokracie v ČR.

Čtvrtek 17. května pak bude patřit druhému pokračování PechaKucha Night. V pátek 18. května se doprovodný program přesune do místního klubu Calypso, kde se koná warm up koncert v podání rappera MC Geye a Non Limit Crew ze Sušice.

Páteří programu ale bude tradičně sobotní program v bývalém letním kině. Brány areálu se otevřou ve 12 hodin a po divadelním představení pro nejmenší a odpoledních vystoupení přijdou na řadu hlavní hvězdy letošního ročníku – Wohnout, Trautenberk, Imodium, Yzomandias a Jakub Ondra. Chybět nebude ani spousta mimohudebních aktivit – malování na obličeje, historický šerm, žonglování, tetování na banány a mnoho dalších.

FB stránka ZDE , FB událost ZDE
 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Na stojáka Live

Divadlo / one-man-show / show
Spektrum - Sezimovo Ústí
24.01.2019 od 20:00 hod.

 

Normální debil

Divadlo / Komediální vzpomínka
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
24.01.2019 od 19:00 hod.

 

Peter Lipa + AMC Trio

Hudba / koncert / jazz
Český rozhlas Budějovice
24.01.2019 od 19:00 hod.