PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vimperský Majáles oživí opět celé město

Vimperský Majáles oživí opět celé město

Pondělí, 14.05.2018 / článek

 

Už čtvrtým rokem má město Vimperk svou květnovou kulturní dominantu jasně danou – je jí zdejší Majáles. Ten pořádá spolek MISSION Vimperk a po třech ročnících, kdy na každý z nich dorazilo na 1000 návštěvníků, nyní finišují přípravy na ten letošní. Majáles ve Vimperku odstartuje v úterý 15. května a jeho velké finále se uskuteční v sobotu 19. května v bývalém letním kině. 

Stejně jako v loňském roce nebude chybět doprovodný program ve speciální majálesové zóně, která tentokrát vyroste v areálu letních sportů (vedle fotbalového hřiště) a i letos jí bude dominovat architektonický prvek z dílny spolku Prostor Vimperk.

Program v ní odstartuje v úterý 15. května cestovatelskou přednáškou Jaroslava Šoula (Tři týdny na vlnách Tichého oceánu) a dvojice Beer with Travel (Transsibiřská magistrála). Ve středu 16. května do Vimperka dorazí kandidát na prezidenta v nedávných prezidentských volbách Pavel Fischer, aby s návštěvníky diskutoval o současném stavu demokracie v ČR.

Čtvrtek 17. května pak bude patřit druhému pokračování PechaKucha Night. V pátek 18. května se doprovodný program přesune do místního klubu Calypso, kde se koná warm up koncert v podání rappera MC Geye a Non Limit Crew ze Sušice.

Páteří programu ale bude tradičně sobotní program v bývalém letním kině. Brány areálu se otevřou ve 12 hodin a po divadelním představení pro nejmenší a odpoledních vystoupení přijdou na řadu hlavní hvězdy letošního ročníku – Wohnout, Trautenberk, Imodium, Yzomandias a Jakub Ondra. Chybět nebude ani spousta mimohudebních aktivit – malování na obličeje, historický šerm, žonglování, tetování na banány a mnoho dalších.

FB stránka ZDE , FB událost ZDE
 


Fotografie


Autor: - i -

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letní kino 2018 - Po strništi bos

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
21.08.2018 od 20:30 hod.

 

Invaze 18

Ostatní / happening
Malšice
21.08.2018

 

50 let od invaze

Hudba / koncert / hudba - projekce
Univerzita Tábor
21.08.2018 od 18:00 hod.