PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pískovny za humny. Science Café se bude věnovat rekultivaci po vytěženém písku

Pískovny za humny. Science Café se bude věnovat rekultivaci po vytěženém písku

Úterý, 08.05.2018 / článek

 

To, že jaro vtrhlo do naší přírody, nelze přehlédnout. Proto je také vhodný čas věnovat se v Science Café právě přírodě. Významným krajinným fenoménem jihočeské přírody jsou pískovny, respektive pískovny zaplavené vodou. Místa intenzivní těžby se čas od času vrací přírodě, ovšem její původní ráz je tímto zcela změněn. O rekultivaci pískoven se bude mluvit ve středu 9. května od 18 hodin v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka.  

Nakolik změny v přírodě, které způsobila těžba písku, prospívají ekosystému a jak má probíhat revitalizace vytěžených prostorů, aby se do nich vrátil rozmanitý život, bude předmětem květnového jindřichohradeckého Science Café.

Přednášku může návštěvník tentokrát také chápat jako průvodce vybranými lokalitami a třeba následující víkend se vypravit do míst, o nichž bude náš host vyprávět.

Může těžba nerostných surovin prospívat ohroženým druhům? Rekultivovat nebo nerekultivovat? Jak využít v ochraně přírody bagr? A geocaching? Proč se vydat do pískoven na výlet? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět biolog RNDr. Jiří Řehounek ze sdružení Calla - Sdružení pro záchranu prostředí a učitel na Gymnáziu v Soběslavi.


Odkaz na událost na facebooku s dalšími informacemi ZDEVstupné na besedu je 30 Kč. 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Táborská muzejní noc

Festival
Muzeum LEGA Tábor
25.05.2018 od 19:00 hod.

 

Time for Cuba Libre

Hudba / diskotéka
BarBar Tábor
25.05.2018 - 27.05.2018 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
25.05.2018

 

Oběžná dráha

Hudba / jiný
Dům kultury Milevsko
25.05.2018 od 08:15 hod.