PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pískovny za humny. Science Café se bude věnovat rekultivaci po vytěženém písku

Pískovny za humny. Science Café se bude věnovat rekultivaci po vytěženém písku

Úterý, 08.05.2018 / článek

 

To, že jaro vtrhlo do naší přírody, nelze přehlédnout. Proto je také vhodný čas věnovat se v Science Café právě přírodě. Významným krajinným fenoménem jihočeské přírody jsou pískovny, respektive pískovny zaplavené vodou. Místa intenzivní těžby se čas od času vrací přírodě, ovšem její původní ráz je tímto zcela změněn. O rekultivaci pískoven se bude mluvit ve středu 9. května od 18 hodin v konferenčním sále Muzea Jindřichohradecka.  

Nakolik změny v přírodě, které způsobila těžba písku, prospívají ekosystému a jak má probíhat revitalizace vytěžených prostorů, aby se do nich vrátil rozmanitý život, bude předmětem květnového jindřichohradeckého Science Café.

Přednášku může návštěvník tentokrát také chápat jako průvodce vybranými lokalitami a třeba následující víkend se vypravit do míst, o nichž bude náš host vyprávět.

Může těžba nerostných surovin prospívat ohroženým druhům? Rekultivovat nebo nerekultivovat? Jak využít v ochraně přírody bagr? A geocaching? Proč se vydat do pískoven na výlet? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět biolog RNDr. Jiří Řehounek ze sdružení Calla - Sdružení pro záchranu prostředí a učitel na Gymnáziu v Soběslavi.


Odkaz na událost na facebooku s dalšími informacemi ZDEVstupné na besedu je 30 Kč. 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Iluzionisté

Divadlo / komedie / komedie se Stanislavem Zindulkou
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.09.2018 od 19:00 hod.

 

Dál nic?! Ondřej Kobza v Jednotě

Ostatní / diskuze
Jednota
19.09.2018 od 19:00 hod.

 

Kurz salsy pro páry a ženy

Sport / tanec - salsa
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
19.09.2018 od 18:45 hod.