PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V divadle se opět listovalo. Tentokrát knížkou Nejlepší kniha o Fake news

V divadle se opět listovalo. Tentokrát knížkou Nejlepší kniha o Fake news

Úterý, 15.05.2018 / fotoreport + článek

 

Každý z nás bez výjimky, ať už si to uvědomujeme nebo ne, jsme neustále bombardováni takzvanými fake news, tedy falešnými zprávami. Jak takové zprávy odlišit od těch věrohodných? Jak nepodlehnout tomu, co na nás valí zprávy na internetu, sociální sítě, nebo řetězově se šířící a "zaručeně věrohodné" zprávy, které nám chodí do e-mailu? Právě o tom je kniha Miloše Gregora a Petry Vejvodové s názvem Nejlepší kniha o Fake news. Ta byla tématem dalšího Listování v táborském Divadla Oskara Nedbala. 

Pokud bych měla mluvit sama za sebe, tak bych po takovéto knížce sama od sebe nesáhla – a to ne proto, že bych ji považovala za špatně napsanou, ale spíše proto, že to není druh literatury, který by mne zajímal. Musím ale říct, že v podání herců z projektu Listování jsem si její obsah neskutečně užila a to především proto, že je vtipně podaná a všechny informace, které mohou být pro někoho nezáživné, jsou předneseny s lehkostí a jasností. To mnohým divákům pomohlo se v tomto tématu zorientovat.

Představení má ode mne rozhodně palec nahoru. Oceňuji hlavně originalitu podání, které jsem si užila a v mnohých scénách se i od srdce zasmála a také to, že se herci kolem Listování pustili také do jiného druhu literatury, než je běžná beletrie nebo knihy pro děti.

Pokud vám toto představení uniklo, nesmutněte. Už brzy se můžete přijít podívat do táborského divadla na další. Například 21. května na představení, ve kterém se bude listovat knihou Byl jsem při tom.
 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letní kino 2018 - Po strništi bos

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
21.08.2018 od 20:30 hod.

 

Invaze 18

Ostatní / happening
Malšice
21.08.2018

 

50 let od invaze

Hudba / koncert / hudba - projekce
Univerzita Tábor
21.08.2018 od 18:00 hod.