PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Čtení Petra Hrušky bylo zatím nejzajímavějším čtením Spisovatelů do knihoven

Čtení Petra Hrušky bylo zatím nejzajímavějším čtením Spisovatelů do knihoven

Pondělí, 07.05.2018 / fotoreport + video

 

Spisovatelé do knihoven, projekt Asociace spisovatelů a jedenácti českých knihoven se pomalu ale jistě blíží do finále. Dalším autorem, který v rámci tohoto projektu navštívil táborskou knihovnu, byl ostravský básník a literární historik Petr Hruška, který svými sloupky zároveň přispívá do časopisu Revolver Revue.  

Poezie Petra Hrušky je sice poněkud smutná, přesto krásná. Oslovuje každého jednotlivého čtenáře nebo posluchače. Pravda, každého jinak, u každého člověka hraje na jinou strunu vnímání, ale její efekt zůstává stálé týž – mrazivý pocit klidu, jenž navíc v tomto případě podtrhoval autorův přednes, který byl opravdu velmi procítěný.

Petr Hruška ovšem nečetl jenom ze svých básní, ale zazněly i texty uveřejněné právě v Revolver Revue, které vždy reagovaly na aktuální situaci ať už v kontextu literárním, společenském či politickém. Ty oproti jeho básním vyznívaly vtipně, sarkasticky a celkově se nesly v dost rozdílném duchu než Hruškovy básně.

Musím říct, že toto autorské čtení pro mne bylo zatím ze všech ostatních pravděpodobně tím nejzajímavějším a rozhodně nejpůsobivějším, jaké jsem mohla navštívit. Pokud vám tedy tvorba Petra Hrušky unikla, rozhodně se po ní podívejte a začtěte se do nich.

Na další autorské čtení v rámci projektu Spisovatelé do knihoven se můžete těšit již 24. května, kdy Městskou knihovnu Tábor navštíví básník, překladatel a publicista Petr Borkovec.


 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Iluzionisté

Divadlo / komedie / komedie se Stanislavem Zindulkou
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.09.2018 od 19:00 hod.

 

Dál nic?! Ondřej Kobza v Jednotě

Ostatní / diskuze
Jednota
19.09.2018 od 19:00 hod.

 

Kurz salsy pro páry a ženy

Sport / tanec - salsa
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
19.09.2018 od 18:45 hod.