PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Alt-J budou hlavním lákadlem Urban Rocku

Alt-J budou hlavním lákadlem Urban Rocku

Neděle, 06.05.2018 / článek

 

Multižánrový festival Maraton hudby Brno se letos rozšíří o novou rockovou scénu s názvem Urban Rock. Právě Urban Rock přiveze na premiérový ročník jako hlavní hvězdu kapelu Alt–J, která je pověstná svojí dokonalou hudební i vizuální show. Nově oznámenými jmény jsou také Dubioza Kolektiv, Borgore a Lucky Chops. Přidávají se tak k dříve zveřejněným Enter Shikari, Little Big, The Adicts a mnoha dalším. Třídenní akce proběhne od 10. do 12. srpna v nevšedním funkcionalistickém komplexu brněnského výstaviště i v areálu nově zrekonstruovaného koupaliště Riviéra. 

V srpnu odstartuje premiérový ročník Urban Rocku, jež do moravské metropole doveze britská indie rocková kapela Alt-J, která byla několikrát nominovaná na cenu Grammy a má za sebou festivaly jako legendární Glastonbury či vyhlášený Sziget v Budapešti. Nedávno Alt-J vyprodali pražské Forum Karlín a loni byli hlavní hvězdou festivalu Colours of Ostrava. Jejich skladbu Breezeblocks zhlédlo na YouTube více než 155 milionů lidí. Letos budou Alt-J headlinerem právě na Urban Rocku. 

O pořádnou balkánskou party se postará Dubioza Kolektiv, bosenská kapela, jež se s válečnými zkušenostmi vypořádává po svém a je známá provokativními texty. Toto živelné a početné těleso je směsicí hip hopu, ska, reggae, Balkánu i elektroniky. Dubioza Koletiv má svérázný přístup a díky poskytování nahrávek zdarma si kapela vytvořila věrnou fanouškovskou základnu a stálé místo na předních evropských festivalech.

Čerstvě zveřejněným je i Borgore, elektronický generál hudebního chaosu, jehož jméno figuruje na předních příčkách festivalů jako Tomorrowland nebo Ultra Miami Festival. Známá je jeho spolupráce s Miley Cyrus, s níž vytvořil skladbu Decisions. Návštěvníci se mohou těšit také na Lucky Chops, brass band z New Yorku. Skupina složená ze samých dechařů se dala dohromady v Central Parku a strávila spoustu čas hraním v newyorském metru.

K hlavním hvězdám Urban Rocku patří Enter Shikari, Little Big, The Adicts a mnoho jiných. Třídenní akce je zaměřená spíše na zahraniční scénu, avšak nebudou chybět ani české kapely typu Hentai Cortporation, Mucha, Circus Brothers a další.

Celý program se bude odehrávat od 10. do 12. srpna na brněnském výstavišti
, jež je architektonickou chloubou Brna. Areál Urban roku tvoří dvě hlavní pódia, dále koncertní šapitó a v nočních hodinách se hudební produkce přesune do krytého pavilonu. Rocková scéna Maratonu hudby Brno slibuje kromě skvělé muziky také prvotřídní sociální zázemí a pestrý doprovodný program.

Urban Rock připravuje speciální stage situovanou přímo u bazénu na přilehlém, nově zrekonstruovaném, koupališti Riviéra. Právě tady se budou konat koncerty propojené s tzv. pool parties. Tento prostor nabídne návštěvníkům také odpočinek a příjemný relax u vody. Pořadatelé garantují mimo jiné skvělé sociální zázemí, jež má být svojí kvalitou odlišné od ostatních festivalů. Čisté toalety, dostatek sprch, rozmanitost v dostupném stravování, přijemné kempování, to všechno jsou, kromě hudby, priority brněnského Urban Rocku.

Třídenní vstupenky jsou k dispozici v prodejní síti GoOut nebo na stránkách festivalu www.urbanrock.cz. Vstupenky je možno zakoupit do konce května za 1400 Kč, od června potom za 1550 Kč.


Více informací

WEB: www.urbanrock.cz/
FACEBOOK: www.facebook.com/UrbanRockCZ/
UDÁLOST NA FB: www.facebook.com/events/192109414882733
BRNO MĚSTO HUDBY: www.mestohudby.cz/
MARATON HUDBY BRNO: http://www.maratonhudby.cz/cs/home/
 

Urban Rock je pořádán v rámci festivalu Maraton Hudby Brno, který je prioritní hudební akcí města Brna a jeho nového členství v síti kreativních měst UNESCO v oblasti hudba. Vzniká za podpory statutárního města Brna, pod záštitou primátora Ing. Petra Vokřála.

Seznam doposud zveřejněných kapel
Alt-J
Enter Shikari
Dubioza Kolektiv
Little Big
The Adicts
Dope D.O.D.
Perkele
Madball
Borgore
Deez Nuts
Eskimo Callboy
Evergreen Terrace
Dog Eat Dog
The Carburetors
Mute
Imodium
Mucha
Hentai Corporation
Circus Brothers
Volant
Supertesla


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Iluzionisté

Divadlo / komedie / komedie se Stanislavem Zindulkou
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.09.2018 od 19:00 hod.

 

Dál nic?! Ondřej Kobza v Jednotě

Ostatní / diskuze
Jednota
19.09.2018 od 19:00 hod.

 

Kurz salsy pro páry a ženy

Sport / tanec - salsa
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
19.09.2018 od 18:45 hod.