PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nové album Vees je ultimátním lékem na jarní splín

Nové album Vees je ultimátním lékem na jarní splín

Čtvrtek, 26.04.2018 / fotoreport + článek

 

Po mnoha letech jsme se konečně dočkali. Album, které bylo předmětem vlhkých snů obdivovatelů českobudějovické kapely Vees spatřilo světlo světa. Jeho název zní No Way Back a pokud se klucí ve svém směru budou držet dál, bude na hudební scéně na nějakou dobu dost veselo. Svůj dosavadní standard touto deskou nechávají daleko za sebou. Vše je špinavější, ostřejší, naboostovanější, ale přesto každá část dává smysl a dohromady tvoří celek, který uchvátí na první poslech.

Budete ho chtít snídat, obědvat i večeřet. A když budete chtít okouzlit dívku svých snů, stačí ji pozvat do auta na červené víno a poslech No Way Back a její kalhotky budou viset na zpětném zrcátku ještě dřív, než dozní první píseň.

Na křest jsme se vydali v pátek 13. dubna (tematicky zvolené datum k videoklipu Meat song, který se po sítích šířil jako upoutávka k albu) do Café klubu Slavie, kde po předkapele Manon Muert album pokřtil spisující cestovatel Ladislav Zibura.
 


Fotografie


Autor: František Ciml

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.