PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rolničkové dny budou opět vybírat na nový mikrobus

Rolničkové dny budou opět vybírat na nový mikrobus

Pondělí, 23.04.2018 / článek

 

Od 20. do 27. dubna se v jedenácti městech Jihočeského kraje koná 17. ročník veřejné pouliční sbírky Rolničkové dny. I v letošním roce je výtěžek sbírky určen na nákup nového mikrobusu pro dopravu hendikepovaných. Ten si organizace sociálních služeb Rolnička přeje jako dárek ke svým 25. narozeninám, které v letošním roce oslaví.

Dobrovolníky ve žlutých tričkách se zapečetěnými pokladničkami mohou lidé potkat v pondělí 23. dubna v Jindřichově Hradci a Bechyni, v úterý 24. dubna v Českých Budějovicích, Táboře a Veselí nad Lužnicí, ve středu 25. dubna v Českých Budějovicích, Táboře a Plané nad Lužnicí, ve čtvrtek 26. dubna v Třeboni, Soběslavi a Kardašově Řečici a v pátek 27. dubna v Sezimově Ústí. 

Za příspěvek 30 korun do zapečetěné pokladničky budou lidé jako poděkování dostávat originální placku s motivem, jehož autory jsou dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením z chráněné dílny.

„Letos oslaví Rolnička své 25. narozeniny. K nim by si ráda nadělila nový mikrobus pro naši službu dopravy. Rolnička pomáhá téměř 120 dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. Aby služby byly dostupné všem, kdo je potřebují, provozujeme službu dopravy. V současné době vlastníme čtyři mikrobusy, které obsluhují šest tras a denně najednou více než 800 kilometrů,“ říká Lída Pokorná, koordinátorka sbírky.

„Vzhledem k velké vytíženosti našich aut víme, že jedno z nich budeme muset letos vyměnit za nové. Díky výtěžku loňského ročníku Rolničkových dnů, benefice na Kampě i nedávné benefiční aukce v Táboře máme již nyní k dispozici přes dvě třetiny potřebné částky. K dosažení celé potřebné částky potřebujeme získat ještě 185 tisíc. Pokud se nám tedy Rolničkové dny podaří stejně jako loni, budeme mít již částku celou a na podzim můžeme vyjet novým mikrobusem,“ dodává Pokorná.


O Rolničce
Rolnička vznikla v roce 1994 jako denní centrum pro 12 dětí s mentálním a kombinovaným postižením ze Soběslavi a nejbližšího okolí. V současné době pomáhá Rolnička více než 120 dětem i dospělým z celého táborského regionu. Rolnička rovněž zaměstnává lidi s postižením v chráněné dílně a Čajovně-kavárně Rolnička. V roce 2013 otevřela pobočku v Táboře. Více informací naleznete na webových stránkách www.rolnicka.cz.
 


Autor: - i -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


NEREZ & LUCIA

Hudba / koncert
Jihočeské divadlo
24.03.2019 od 19:00 hod.

 

Domaci@stesti.hned

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.03.2019 od 19:00 hod.