PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Rolničkové dny budou opět vybírat na nový mikrobus

Rolničkové dny budou opět vybírat na nový mikrobus

Pondělí, 23.04.2018 / článek

 

Od 20. do 27. dubna se v jedenácti městech Jihočeského kraje koná 17. ročník veřejné pouliční sbírky Rolničkové dny. I v letošním roce je výtěžek sbírky určen na nákup nového mikrobusu pro dopravu hendikepovaných. Ten si organizace sociálních služeb Rolnička přeje jako dárek ke svým 25. narozeninám, které v letošním roce oslaví.

Dobrovolníky ve žlutých tričkách se zapečetěnými pokladničkami mohou lidé potkat v pondělí 23. dubna v Jindřichově Hradci a Bechyni, v úterý 24. dubna v Českých Budějovicích, Táboře a Veselí nad Lužnicí, ve středu 25. dubna v Českých Budějovicích, Táboře a Plané nad Lužnicí, ve čtvrtek 26. dubna v Třeboni, Soběslavi a Kardašově Řečici a v pátek 27. dubna v Sezimově Ústí. 

Za příspěvek 30 korun do zapečetěné pokladničky budou lidé jako poděkování dostávat originální placku s motivem, jehož autory jsou dospělí lidé s mentálním a kombinovaným postižením z chráněné dílny.

„Letos oslaví Rolnička své 25. narozeniny. K nim by si ráda nadělila nový mikrobus pro naši službu dopravy. Rolnička pomáhá téměř 120 dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. Aby služby byly dostupné všem, kdo je potřebují, provozujeme službu dopravy. V současné době vlastníme čtyři mikrobusy, které obsluhují šest tras a denně najednou více než 800 kilometrů,“ říká Lída Pokorná, koordinátorka sbírky.

„Vzhledem k velké vytíženosti našich aut víme, že jedno z nich budeme muset letos vyměnit za nové. Díky výtěžku loňského ročníku Rolničkových dnů, benefice na Kampě i nedávné benefiční aukce v Táboře máme již nyní k dispozici přes dvě třetiny potřebné částky. K dosažení celé potřebné částky potřebujeme získat ještě 185 tisíc. Pokud se nám tedy Rolničkové dny podaří stejně jako loni, budeme mít již částku celou a na podzim můžeme vyjet novým mikrobusem,“ dodává Pokorná.


O Rolničce
Rolnička vznikla v roce 1994 jako denní centrum pro 12 dětí s mentálním a kombinovaným postižením ze Soběslavi a nejbližšího okolí. V současné době pomáhá Rolnička více než 120 dětem i dospělým z celého táborského regionu. Rolnička rovněž zaměstnává lidi s postižením v chráněné dílně a Čajovně-kavárně Rolnička. V roce 2013 otevřela pobočku v Táboře. Více informací naleznete na webových stránkách www.rolnicka.cz.
 


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Křest EP Z kola ven a premiéra videoklipu Ála

Hudba / koncert / folk rock
Kavárna U vás
14.12.2018 od 19:00 hod.

 

Jaroslav Samson Lenk a Hop trop - ZRUŠENO

Hudba / koncert / tramp - folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
14.12.2018 od 19:00 hod.

 

Adventní koncert Rotary Clubu Tábor

Hudba / koncert / Adventní koncert
KOSTEL SV. FILIPA A JAKUBA, park pod Kotnovem v Táboře
14.12.2018 od 18:00 hod.

 

Th!s vs. Vees - Rock Off Tour

Hudba / koncert / rock
velbloud
14.12.2018 od 20:00 hod.