PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Vykradená zkušebna Vees nezastavila. Vydali novou desku, pokřtí ji i doma v Budějovicích

Vykradená zkušebna Vees nezastavila. Vydali novou desku, pokřtí ji i doma v Budějovicích

Středa, 11.04.2018 / článek + video

 

Jihočeské trio Vees patří mezi matadory české nezávislé rock’n’rollové scény. Jejich debutové album Foe Dry, které vyšlo v roce 2012, dobře přijali jak fanoušci, tak odborná veřejnost. Nyní přicházejí s novým albem, které nese příznačný název No Way Back. Desku kapela pokřtí spolu s Manon Meurt v pátek 13. dubna od 19 hodin v budějovickém Klubu Slavie. 

"Meat Song je jedna z věcí, ve který se odráží ten chaos ve světě, jednoznačně nejvíc ze všech písniček na albu. Je to vostrý, jako když řízneš zrovna nabroušenou kudlou do masa," prozrazuje o singlu z nového alba kytarista Matěj Vodička.

 

„Do Masové jsem se zamiloval na první poslech. Je to neskutečně živý a zábavný song, který si pořád pouštím do pecek. Videoklip je poctou slasherům, tedy vyvražďovacím hororům, jako byl například Pátek třináctého nebo posléze Vřískot, na kterých jsem vyrůstal. Snažil jsem se klip naplnit odkazy na tyto filmy, “ dodává ke klipu režisér Filip Štoček.

Skupinu Vees tvoří basák a zpěvák Jan Bernard Vaněček, bubeník František Vácha a kytarista a zpěvák Matěj Vodička. Cesta k jejich novince nebyla jednoduchá. Několikrát skupina přišla o své nástroje díky opakovaně vykradené zkušebně, problémy se nabalovaly, natáčení se odkládalo.

Čas však Vees dobře využili, získali nové podněty, dovolili si zvukové experimenty a písně tříbili k dokonalosti. Desku charakterizují osobní texty, písně o ženách i chaosu světa i vícehlasy. Album kapela nahrála ve studiu Českého Rozhlasu České Budějovice a Studio Golden Hive Prague. O mix a mastering se postaral Michal Šťastný alias Amák známý například ze skupiny Sunshine či ze spolupráce se skupinou Killing Joke a mnoha dalšími. “Knoflík s hlasitostí otočte při poslechu do prava, ať zjistíte, jaký to má koule!” dodává kapela.

Nové album Vees No Way Back vyšlo 16. února na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon. 

O Vees

V roce 2012 zvítězili Vees v kategorii cena diváků v přehlídce Český Tučňák. V roce 2013 následovalo EP Golden Preview, ke kterému kapela uspořádala turné po velkých českých klubech společně s kmotry Mardošou z Tata Bojs, Zdeňkem Bínou z minus123minut a Andym Čermákem ze Sunflower Caravan. Na něj pak navazovaly prestižní festivaly Grape, Colours of Ostrava a další. V současnosti je kapela řazena ke špičce tuzemské indie rockové scény a její suverénní a živelný koncertní projev je toho důkazem. 

FACEBOOK:  https://www.facebook.com/veespolice/
WEB: www.tranzistorlabel.com/
 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Pusťte Donnu k maturitě!

Divadlo / komedie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
11.12.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - Jak přežít vánoce

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
11.12.2018 od 20:00 hod.

 

Vánoční výstava

Výstava / Vernisáž výstavy
Spektrum Sezimovo Ústí
11.12.2018 - 19.12.2018 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Skleněný strop

Divadlo / drama
Městské divadlo Český Krumlov
11.12.2018 od 19:30 hod.