PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Spisovatelé do knihoven opět zavítali do Tábora. Hostem byl Marek Šindelka

Spisovatelé do knihoven opět zavítali do Tábora. Hostem byl Marek Šindelka

Pondělí, 16.04.2018 / fotoreport + video

 

Celoroční akce Spisovatelé do knihoven i nadále pokračuje. Městskou knihovnu v Táboře tentokrát navštívil se svou knížkou Únava materiálu Marek Šindelka. V ní se zabývá především tím, čím vším si musí projít člověk na útěku ze své rodné vlasti. Co ho čeká a nemine v detenčním zařízení, jaký strach prožívá v neznámém prostředí a jak je pro něj náročné aklimatizovat se sám bez rodiny či přátel.

Přesně takový osud totiž Marek Šindelka hlavnímu hrdinovi své knihy, kterým je navíc malý kluk odloučený od svého bratra, toužící po jediném: znovu se s ním setkat a najít ho – při útěku jsou totiž oba bratři rozděleni a ani jeden z nich neví, co se stalo s tím druhým. Na našeho hrdinu čekají nástrahy nejen v podobě lidí, kteří mu mohou ublížit, ale především v neznalosti prostředí, kde se musí pohybovat a v neposlední řadě také zima a neskutečné mrazy, kterým musí čelit.

Na setkání v táborské knihovně besedoval Marek Šindelka nejen o tom, co ho k psaní takové knížky – jež byla v době svého vydání velmi aktuální v návaznosti na tzv. Uprchlickou krizi – ale i o hrdinech, se kterými se v ní čtenáři setkají a jejich osudy, které opravdu nejsou vůbec snadné. Celá kniha je poměrně depresivní, což Marek Šindelka dokázal všem – i těm, kteří ji ještě nečetli – pár přečtenými pasážemi. Ty vystižně ukázaly, v jakém duchu je celá kniha psaná. Ostatně, o tom se můžete sami přesvědčit v krátkém videu.A pokud vám toto autorské setkání uniklo, můžete se vydat na další. 26. dubna v 18.30 hodin totiž navštíví táborskou knihovnu ostravský básník, spisovatel a literární kritik Petr Hruška.
 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Milenky starého kriminálníka

Kino / film / komedie / + živá hudba
Divadelní park
17.07.2018 od 21:00 hod.

 

Do vesmíru!

Pro děti / prázdninový program pro děti
Jednota
17.07.2018 od 08:00 hod.

 

Letní kino 2018 - Hurvínek a kouzelné muzeum

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
17.07.2018 od 21:00 hod.