PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala v dubnu nabídne program k pobavení i zamyšlení

Divadlo Oskara Nedbala v dubnu nabídne program k pobavení i zamyšlení

Pondělí, 09.04.2018 / článek

 

Dubnový program táborského Divadla Oskara Nedbala láká na zajímavá představení. Ať už je to Vražda v salónním kupé od táborského divadelního spolku Na šikmé ploše, nebo koncerty Václava Neckáře a Katarzie.  

V rámci předplatitelské skupiny F bude uvedena bizarní secesní detektivní komedie A studia Rubín Praha Moje malá úchylka. Na příběh o tom, co se stane, když se v jedné místnosti vyskytnou postavy trpící poněkud netradičními poruchami, se těšte dnes, 9. dubna v 19 hodin.

Divadelní spolek Na šikmé ploše Tábor představí v pátek 13. dubna hru Járy Cimrmana, Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka Vražda v salonním coupé.

Pokud chcete vidět nejlepší českou herečku loňského roku, nenechte si ujít si Noru (Domeček pro panenky). V titulní roli exceluje Tereza Dočkalová. Manželské drama proběhne ve velkém sále v úterý 17. dubna.

Příběhy, písně a balady. Takový je koncertní program známé popové legendy Václava Neckáře, který spolu s kapelou Bacily odehraje ve čtvrtek 19. dubna písně z celé jeho hudební kariéry.

S netradiční hořkou komedií Tolik hlav o zradě a přátelství, odvážných snech a lásce k bigbeatu přijede ve středu 25. dubna Divadelní společnost K. Střihavky Praha. V režijním debutu známého rockového zpěváka hrají Zdena Hadrbolcová, Kristýna Leichtová, Jan Dolanský a Jan Zadražil.

Katarzia (SK), mladá osobitá písničkářka podmaňující svými uhrančivými texty a éterickou i zemitou bytostí, navštíví táborské divadlo 27. dubna. Koncert začne v 19 hodin a proběhne netradiční formou, protože diváci budou přizváni přímo na jeviště.

Vedle výše uvedených představení a koncertů diváky čeká další nabitý program, milovníci výtvarného umění jsou zváni na výstavu Projektu Křížová chodba XVI., v rámci níž je vystaveno široké spektrum děl, přes malbu, kresbu nebo grafiku až k prostorové tvorbě. Výstava trvá do konce dubna. 

Více informací o programu najdete na  www.divadlotabor.cz
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce