PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Šamana od hendikepované klientky vydražila Rolnička za 55 tisíc. Bude na mikrobus?

Šamana od hendikepované klientky vydražila Rolnička za 55 tisíc. Bude na mikrobus?

Středa, 28.03.2018 / fotoreport + článek

 

V sobotu 17. března uspořádala Diakonie Rolnička Benefiční aukci obrazů, jejímž cílem bylo získat finanční prostředky potřebné pro koupi nového mikrobusu. Dvanáct obrazů od lidí s postižením z Rolničky se podařilo vydražit za 198 500 korun, 1 500 Kč mezi sebou po skončení aukce vybrali přítomní zaměstnanci Rolničky, aby se částka zaokrouhlila na rovných 200 tisíc. Navíc Rolnička získala 19 tisíc korun z prodeje výtvarných děl, která věnovali významní čeští výtvarníci.

Velké pozdvižení způsobil "souboj" dvou zájemců o obraz Šamana od Lucie Markové, nakonec ho vydražili za neuvěřitelných 55 000 korun.

"Je to mladá žena s mentálním postižením a asi naše nejplodnější malířka. Z 12 dražených obrazů je Lucie autorkou šesti,"
říká Ludmila Pokorná z Diakonie Rolnička. Aukcí v táborském společenském domě Střelnice provázel herec Jaroslav Dušek.  

„Dohromady s výtěžkem loňské sbírky a benefice máme tedy na nákup nového mikrobusu k dispozici téměř 500 tisíc Kč, což jsou asi dvě třetiny potřebné částky. Na koupi nového mikrobusu bude určen i výtěžek letošního ročníku veřejné sbírky Rolničkové dny, která se na konci dubna bude konat v jedenácti městech Jihočeského kraje,“ hodnotí Ludmila Pokorná.

Rolnička provozuje vlastní dopravu, aby byly její služby dostupné všem, kdo je potřebuje. V současné době vlastní čtyři mikrobusy, které denně najedou více než 800 kilometrů. Právě kvůli velké vytíženosti vozů bude nutné jeden z nich letos vyměnit za nový. Ke svým 25. narozeninám, které Rolnička letos oslaví, si tak přeje právě nový mikrobus.

„Moc děkujeme všem, kdo se aukce zúčastnili i těm, kdo pomohli s její přípravou. Takový výsledek jsme určitě nečekali a máme z něho velkou radost. Byl to ten nejkrásnější dárek k narozeninám Rolničky, jaký jsme si mohli přát. Pokud budou úspěšné i letošní Rolničkové dny, je téměř jisté, že na podzim vyjedeme s novým mikrobusem,“ dodává Lída Pokorná.

O Rolničce
Rolnička vznikla v roce 1994 jako denní centrum pro 12 dětí s mentálním a kombinovaným postižením ze Soběslavi a nejbližšího okolí. V současné době pomáhá Rolnička více jak 100 dětem i dospělým z celého táborského regionu. Rolnička rovněž zaměstnává lidi s postižením v chráněné dílně a Čajovně-kavárně Rolnička. V roce 2013 jsme otevřeli pobočku v Táboře. Více informací naleznete na našich webových stránkách www.rolnicka.cz.
 


Fotografie


Autor: - i - , foto: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Aneta Langerová

Hudba / koncert / pop rock
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
13.12.2018 od 19:00 hod.

 

Výstava retro kočárků ze sbírky markéty kubové

Výstava / výstava retro kočárků
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
13.12.2018 - 31.01.2019 od 16:00 hod.
vícedenní akce