PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


A taková to byla láska. V Divadle Oskara Nedbala Listovali další knihou

A taková to byla láska. V Divadle Oskara Nedbala Listovali další knihou

Neděle, 01.04.2018 / fotoreport + článek

 

A taková to byla láska – to byla knížka, kterou si herci zapojení do projektu Listování vybrali pro své další představení. Člověk by od takové knížky tak trochu čekal romantický a srdcervoucí příběh, ale opak je pravdou – alespoň, co se té romantiky týče. Tahle knížka je totiž výpovědí ženy, která zjistí, že její manžel nevěrný s mnohem mladší slečnou. Se zlomeným srdcem, pár sbalenými taškami a malou dcerou proto v noci odjíždí na rodinnou chatu, kam jí veze její vlastní tchán. Ten jí totiž paradoxně rozumí víc, než by si myslela. I jemu totiž kdysi dávno někdo zlomil srdce.

A taková to byla láska, bylo jedno z nejlepších představení, které jsem viděla. Bylo dojemné, drsné, neskutečně působivé a naprosto perfektně zahrané. Věře Hollé, jakožto zraněné, zhrzené a nešťastné ženské, jsem věřila naprosto všechno, co říkala a ve chvílích, kdy vypadala, že se skutečně zhroutí a rozpláče, jsem měla sto chutí ji obejmout a říct, jí, že to všechno přebolí a že jí takovýhle hajzlík nikdy nestál za to.

I herec Zdeněk Černín předvedl úplně úžasný výkon chápajícího tchána, který se své snaše v asi té nejhorší chvilce jejího života svěří s vlastním bolestivým tajemstvím – se svojí aférkou s mladou, krásnou a energickou dámou, která dost možná čekala jeho dítě.

Musím říct, že tohle představení jsem si maximálně užila a z táborského Divadla Oskara Nedbala jsem odcházela v poněkud rozčarovaném a trochu posmutnělém rozpoložení, které k rázu příběhu patřilo, byť jsem to z počátku úplně nepředpokládala. Možná právě o to větší a silnější moje pocity – a věřím, že i pocity ostatních diváků – byly.  


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vánoční výstava

Výstava / Vernisáž výstavy
Spektrum Sezimovo Ústí
11.12.2018 - 19.12.2018 od 18:00 hod.
vícedenní akce

 

Skleněný strop

Divadlo / drama
Městské divadlo Český Krumlov
11.12.2018 od 19:30 hod.

 

Pusťte Donnu k maturitě!

Divadlo / komedie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
11.12.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - Jak přežít vánoce

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
11.12.2018 od 20:00 hod.