PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


A taková to byla láska. V Divadle Oskara Nedbala Listovali další knihou

A taková to byla láska. V Divadle Oskara Nedbala Listovali další knihou

Neděle, 01.04.2018 / fotoreport + článek

 

A taková to byla láska – to byla knížka, kterou si herci zapojení do projektu Listování vybrali pro své další představení. Člověk by od takové knížky tak trochu čekal romantický a srdcervoucí příběh, ale opak je pravdou – alespoň, co se té romantiky týče. Tahle knížka je totiž výpovědí ženy, která zjistí, že její manžel nevěrný s mnohem mladší slečnou. Se zlomeným srdcem, pár sbalenými taškami a malou dcerou proto v noci odjíždí na rodinnou chatu, kam jí veze její vlastní tchán. Ten jí totiž paradoxně rozumí víc, než by si myslela. I jemu totiž kdysi dávno někdo zlomil srdce.

A taková to byla láska, bylo jedno z nejlepších představení, které jsem viděla. Bylo dojemné, drsné, neskutečně působivé a naprosto perfektně zahrané. Věře Hollé, jakožto zraněné, zhrzené a nešťastné ženské, jsem věřila naprosto všechno, co říkala a ve chvílích, kdy vypadala, že se skutečně zhroutí a rozpláče, jsem měla sto chutí ji obejmout a říct, jí, že to všechno přebolí a že jí takovýhle hajzlík nikdy nestál za to.

I herec Zdeněk Černín předvedl úplně úžasný výkon chápajícího tchána, který se své snaše v asi té nejhorší chvilce jejího života svěří s vlastním bolestivým tajemstvím – se svojí aférkou s mladou, krásnou a energickou dámou, která dost možná čekala jeho dítě.

Musím říct, že tohle představení jsem si maximálně užila a z táborského Divadla Oskara Nedbala jsem odcházela v poněkud rozčarovaném a trochu posmutnělém rozpoložení, které k rázu příběhu patřilo, byť jsem to z počátku úplně nepředpokládala. Možná právě o to větší a silnější moje pocity – a věřím, že i pocity ostatních diváků – byly.  


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce