PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


A taková to byla láska. V Divadle Oskara Nedbala Listovali další knihou

A taková to byla láska. V Divadle Oskara Nedbala Listovali další knihou

Neděle, 01.04.2018 / fotoreport + článek

 

A taková to byla láska – to byla knížka, kterou si herci zapojení do projektu Listování vybrali pro své další představení. Člověk by od takové knížky tak trochu čekal romantický a srdcervoucí příběh, ale opak je pravdou – alespoň, co se té romantiky týče. Tahle knížka je totiž výpovědí ženy, která zjistí, že její manžel nevěrný s mnohem mladší slečnou. Se zlomeným srdcem, pár sbalenými taškami a malou dcerou proto v noci odjíždí na rodinnou chatu, kam jí veze její vlastní tchán. Ten jí totiž paradoxně rozumí víc, než by si myslela. I jemu totiž kdysi dávno někdo zlomil srdce.

A taková to byla láska, bylo jedno z nejlepších představení, které jsem viděla. Bylo dojemné, drsné, neskutečně působivé a naprosto perfektně zahrané. Věře Hollé, jakožto zraněné, zhrzené a nešťastné ženské, jsem věřila naprosto všechno, co říkala a ve chvílích, kdy vypadala, že se skutečně zhroutí a rozpláče, jsem měla sto chutí ji obejmout a říct, jí, že to všechno přebolí a že jí takovýhle hajzlík nikdy nestál za to.

I herec Zdeněk Černín předvedl úplně úžasný výkon chápajícího tchána, který se své snaše v asi té nejhorší chvilce jejího života svěří s vlastním bolestivým tajemstvím – se svojí aférkou s mladou, krásnou a energickou dámou, která dost možná čekala jeho dítě.

Musím říct, že tohle představení jsem si maximálně užila a z táborského Divadla Oskara Nedbala jsem odcházela v poněkud rozčarovaném a trochu posmutnělém rozpoložení, které k rázu příběhu patřilo, byť jsem to z počátku úplně nepředpokládala. Možná právě o to větší a silnější moje pocity – a věřím, že i pocity ostatních diváků – byly.  


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Výherci o volný vstup na koncert J.A.R. v Sokolovně

 Výherci soutěže o volný vstup na dnešní koncet J.A.R. v Sokolovně v Plané nad Lužnicí se stávají Libor Sůva, Mikoláš Jílek, Míra Šimků a Romana Kupková. Gratulujeme. Všem ostatním děkujeme za účast v soutěži a přejeme hodně štěstí v těch následujících.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Štefan Margita - Galakoncert v Milevsku

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko
20.04.2018 od 19:00 hod.

 

Nájemníci pana Swana

Divadlo / komedie / komedie
Hostinec u Jandů, Nám. P. Chocholouška, Nadějkov
20.04.2018 od 19:00 hod.

 

Parkán

Hudba / koncert / taneční zábava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
20.04.2018 od 21:00 hod.

 

Srpen v zemi indiánů

Divadlo / s Milenou Steinmasslovou
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
20.04.2018 od 19:00 hod.