PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sladké Budějovice. Na Výstavišti bude Čokoládový Festival a sladkých drobností

Sladké Budějovice. Na Výstavišti bude Čokoládový Festival a sladkých drobností

Pátek, 23.03.2018 / článek

 

 Od 23. do 25. března bude Výstaviště České Budějovice čokoládové. Své stánky tu rozloží prodejci nejrůznějších čokoládových specialit a dobrot.

Čokoládový Festival 2018 přinese třeba kulinářskou přehlídku, na níž skvělí kuchaři předvedou své čokoládové recepty. V nich uvidíte, s čím vším je možné čokoládu kombinovat. Návštěvníci ochutnají třeba gaskoňské dušené hovězí maso s čokoládou a armagnacem, nebo vanilkovou krupicovou kaši z espumy s čokoládovým sněhem ze suchého ledu. Příznivci umění se zas jistě rádi zastaví u obrazů malovaných hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno.

"Letos bude více stánků, ochutnávek a také se uskuteční řada zajímavých soutěží, například tzv. hra o poklad. Každý, kdo se do hry bude chtít zapojit si může u vstupu za poplatek zakoupit zlatý čokoládový pohár. Každý pohár obsahuje klíč k pokladu, ale pouze jeden z těchto klíčů otevře truhlu s dárky od našich sponzorů a pěněžitou odměnou," říkají pořadatelé. 

Návštěvníky také čekají semináře a budou se učit čokoládu vařit. Ve festivalovém programu samozřejmě nebudou chybět aktivity pro děti. 

Vstupenky
zakoupíte na místě i v předprodeji za 60 Kč (35,- Kč pro studenty i dospěli – zadarmo pro děti do 6 let). Více informací naleznete na www.cokoladovy-festival.cz.  Událost na facebooku naleznete ZDE 


Fotografie


Autor: - i -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zářivě barevný podzim na Černobylu a vůkol

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 18:00 hod.

 

Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.