PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Olin Nejezchleba zahraje s Kybabu na Hudebních sklepích v Milevsku

Olin Nejezchleba zahraje s Kybabu na Hudebních sklepích v Milevsku

Čtvrtek, 08.03.2018 / článek

 

Jaroslav Nejezchleba – známý spíše jako Olin Nejezchleba, vyhledávaný po mnoho let jako spolehlivý a zároveň zábavný “sideman” mnoha zpěváků a fronmanů (V. Mišík, I. Hlas, P. Kalandra, P. Skoumal, M. Prokop, Anna K, Čechomor a mnoho dalších) vydal v roce 2017 druhé sólové studiové album Nečekaná návštěva. Album vychází po sedmi letech od sólové prvotiny – Noční lov (2010). Na Hudebních sklepích v milevské Galerii M vystoupí ve čtvrtek 8. března od 19.30 hodin. 

A byl to právě vznik druhého alba rozpohyboval koncertně kapelu s názvem Olin Nejezchleba & KYBABU. Do kapely přizval své kolegy - kytaristy Norbiho Kovácse (Ivan Hlas Trio, Lokomotiva) a Pavla Skálu (ETC, Bratři Ebenové, Marsyas, Blues Session...), bubeníka Jiřího Zelenku (ETC, Bratři Ebenové, Marsyas, Blues Session...) a houslistu Vladimíra Pavlíčka (ETC...).  Kybabu naposledy vystoupili na Hudebních sklepích v Milevsku v září 2014. 

KyBaBu je sólový projekt violoncellisty J. Olina Nejezchleby nejvýznamnějšího i nejznámějšího violoncellisty českého bigbítu. Kromě violoncella ale ovládá kytaru, baskytaru, housle a další hudební nástroje, je také výborným skladatelem, textařem a zpěvákem.

Poté, co vystudoval violoncello na brněnské konzervatoři, odejel do Prahy, kde hrál s kapelou Marsyas, poté se stal členem Etc... Vladimíra Mišíka, kde setrval celých 18 let, realizoval se i autorsky a vystupoval jako „předzpěvák“. V milevských Hudebních sklepích se objevil několikrát s Triem Ivana Hlase, s Triem Petra Skoumala (v obou hraje společně s fenomenálním kytaristou Norbi Kovácsem) a s Vladimírem Mišíkem a jeho akustickým sdružením Čundrground. Mimo to je členem kapel Blues Session a Njorek.

Během nemoci Vladímíra Mišíka jej skvěle zastoupil v roli frontmana při několika letních koncertech kapely Etc… a na podzim všichni společně vyjíždí na turné „40 let Etc…“.
 
Teide + Honduras


Březen
Autor: - i - , foto: ayya

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


LiStOVáNí.cz/ Co by můj syn měl vědět o světě

Divadlo / jiný
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.03.2018 od 17:00 hod.

 

Dobrý proti severáku

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.03.2018 od 19:30 hod.

 

RETROSPEKTIVA Václava Johanuse

Výstava / Originály, grafika, ilustrace, koláže, tvorba pro děti
Galerie U Radnice, Tábor
21.03.2018 - 11.05.2018 od 17:00 hod.
vícedenní akce

 

Zkušenosti anonymních alkoholiků s uzdravováním

Ostatní / setkání / Přednáška
Kampa, Studentská 1824/29
21.03.2018 od 18:00 hod.