PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Letec Martin Šonka oslavil v anketě Sportovec roku Táborska druhé vítězství

Letec Martin Šonka oslavil v anketě Sportovec roku Táborska druhé vítězství

Neděle, 18.02.2018 / článek

 

Pilot Red Bull Air Race, akrobatický letec a sezimoústecký rodák Martin Šonka obhájil loňské vítězství v 24. ročníku v anketě Sportovec roku okresu Tábor za rok 2017. Nejúspěšnějším kolektivem se po roční přestávce stali fotbalisté FC MAS Táborsko. Anketa byla vyhlášená na Plese sportovců v sobotu 10. února v táborském Hotelu Palcát. 

V Hotelu Palcát se konalo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců okresu. Hvězdou sobotního večera se stal letec Red Bull Air Race Martin Šonka. Zaplněný sál odměnil sympatického a skromného vicemistra světa série Red Bull Air Race a mistra republiky v letecké akrobacii kategorie Unlimited dlouhotrvajícím potleskem, jeho prvenství ocenili a uznali i ostatní sportovci. A naprosto zaslouženě. V průběhu večera pak rozdal spoustu autogramů, ale i zapózoval nespočetně před objektivy fotoaparátů nebo mobilů. Jeho podpis i „selfíčka" jsou prostě v kurzu.

Na pomyslné stupně vítězů ho doprovodili táborští atleti – stříbrný Štěpán Svoboda a bronzová Adéla Záhorová. Trojnásobný stříbrný medailista mistrovství republiky ve skoku vysokém vylepšil osobní rekord na 207 cm, ale i loňské třetí místo v anketě. Jeho oddílová kolegyně nasbírala na domácích šampionátech v dálce a trojskoku dokonce šest cenných kovů a dvě patnáctá místa na juniorském ME.

V soutěži kolektivů se po roční odmlce vrátili na trůn druholigoví fotbalisté FC MAS Táborsko, druzí skončili hokejisté HC Tábor a třetí triatlonisté E.ON Triathlon teamu Tábor.

Na slavnostním vyhlášení bylo tradičně odměněno i sedmnáct nadějných mladých sportovců v kategorii Talent roku, do síně slávy byli uvedeni zasloužilí tři tělovýchovní pracovníci. Sportovní cenu města Tábora, spojenou se vstupem do síně slávy tělocvikářů, získala bývalá výborná atletka, nyní tělocvikářka a ředitelka školy a předsedkyně Okresní rady Asociace školních sportovních klubů Alena Heršálková.
Cenu Týdeníku Táborsko trenér roku obdržel Radek Hajič, kouč fotbalistů soběslavského Spartaku a sportovní hvězdou táborského Deníku se stal klub amerického fotbalu Tábor Foxes.

Sportovec roku 2017 – jednotlivci
10. místo - Adam Bočánek – softball
9. místo - Martin Hána - karate JKA
8. místo - Jakub Matušík - lední hokej
7. místo - Matyáš Fiala – cyklistika
6. místo - Lukáš Červenka – triatlon
5. místo - Jakub Navrátil – fotbal
4. místo - Jakub Ťoupalík – cyklistika
3. místo - Adéla Záhorová - atletika (dálka, trojskok)
2. místo - Štěpán Svoboda – atletika (skok vysoký)
1. místo - Martin Šonka - Red Bull Air Race, letecká akrobacie
 


Fotografie


Autor: Petr Hofbauer, David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Skleněný strop

Divadlo / Milostný trojúhelník
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
25.03.2019 od 19:00 hod.

 

Beseda s Martinem Šonkou

Ostatní / setkání / beseda
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
25.03.2019 od 19:00 hod.

 

Jsem pěstoun

Výstava
Dům kultury Milevsko
25.03.2019 - 10.04.2019 od 15:00 hod.
vícedenní akce

 

Putovní výstava Jsem pěstoun

Výstava
Dům kultury Milevsko
25.03.2019 - 10.04.2019
vícedenní akce