PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovická skupina Sýček pokřtí debutovou desku s Kalle a Oswaldovi

Budějovická skupina Sýček pokřtí debutovou desku s Kalle a Oswaldovi

Středa, 24.01.2018 / článek

 

Budějovická kapela Sýček, která je pod křídly nezávislého labelu NAAB, pokřtí v pátek 26. ledna v budejovickém klubu Velbloud svou debutovou desku _I_. Jedná se o nahrávku, prostřednictvím níž se tato hudební formace dostala do finálního výběru ceny Vinyla v kategorii objev roku. 

Sýček, který čerpá z dlouhé hudební tradice krautrocku a psychedelie si na slavnostní večer přizval spřátelené kapely Kalle a Oswaldovi. Prvně jmenované duo sklízí za svou druhou deskou Saffron Hills nebývale pochvalné recenze, o čemž svědčí mimo jiné nominace na nejlepší domácí album uplynulého roku jak ve Vinyle, tak i Apollu.

Oswaldovi pak divákům nabídnou čerstvě vydané album Songs about Persecution, se kterým nedávno absolvovali několika měsíční tour po Evropě. Koncert bude rovněž koncipován jako benefice s přednáškou Martina Šálka z České společnosti ornitologické o ohroženém druhu sovy.

Večer uzavře afterparty s Dj Náruč Aster. Začátek koncertů je ve 19 hodin. Vstupenky v předprodeji za 100 Kč jsou k dostání v Music Baru Velbloud a kavárně Široko. Na místě v den koncertu zaplatíte 150 Kč.


Fotografie


Autor: - dap - , foto: Petr Kašlal

Střelnice v Táboře bude purpurová

Historická budova Spolkového domu Střelnice v Táboře se připojí k celosvětovým oslavám Mezinárodního dne předčasně narozených. Ty připadají na 17.listopadu, v tento den se Střelnice rozsvítí purpurovou barvou a zařadí se tak po boku takových velikánů jako je Eiffelova věž, Empire State Building či Niagárské vodopády. V ČR se připojili například Grandhotel Pupp v Karlových Varech, českobudějovická radnice, hrad Špilberk, Tančící dům či Žofín. Organizace Nedoklubko se touto iniciativou snaží zvýšit povědomí veřejnosti o předčasném porodu. Každoročně se v ČR předčasně narodí až 8000 dětí. Posláním orgaizace je psychosociální podpora rodičů po předčasném porodu a spolupráce s jednotlivými perinatologickými centry. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


"Ve státním zájmu" (A. Procházka)

Divadlo / komedie / komedie
Hostinec U Jandů
16.11.2018 od 19:00 hod.

 

Seminář grafologie pro pokročilé

Ostatní
Dům kultury Milevsko
16.11.2018 od 17:00 hod.

 

Tata Bojs + DJ`s Mardoša a Dušan Neuwerth

Hudba / koncert
Sokolovna Planá
16.11.2018 od 20:00 hod.