PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovická skupina Sýček pokřtí debutovou desku s Kalle a Oswaldovi

Budějovická skupina Sýček pokřtí debutovou desku s Kalle a Oswaldovi

Středa, 24.01.2018 / článek

 

Budějovická kapela Sýček, která je pod křídly nezávislého labelu NAAB, pokřtí v pátek 26. ledna v budejovickém klubu Velbloud svou debutovou desku _I_. Jedná se o nahrávku, prostřednictvím níž se tato hudební formace dostala do finálního výběru ceny Vinyla v kategorii objev roku. 

Sýček, který čerpá z dlouhé hudební tradice krautrocku a psychedelie si na slavnostní večer přizval spřátelené kapely Kalle a Oswaldovi. Prvně jmenované duo sklízí za svou druhou deskou Saffron Hills nebývale pochvalné recenze, o čemž svědčí mimo jiné nominace na nejlepší domácí album uplynulého roku jak ve Vinyle, tak i Apollu.

Oswaldovi pak divákům nabídnou čerstvě vydané album Songs about Persecution, se kterým nedávno absolvovali několika měsíční tour po Evropě. Koncert bude rovněž koncipován jako benefice s přednáškou Martina Šálka z České společnosti ornitologické o ohroženém druhu sovy.

Večer uzavře afterparty s Dj Náruč Aster. Začátek koncertů je ve 19 hodin. Vstupenky v předprodeji za 100 Kč jsou k dostání v Music Baru Velbloud a kavárně Široko. Na místě v den koncertu zaplatíte 150 Kč.


Fotografie


Autor: - dap - , foto: Petr Kašlal

Odešel Michal Maudr alias DJ Loutka, legenda

 Podle zatím blíže nespecifikovaných událostí česká hudební scéna přišla o legendu, DJ Loutku. Letos oslavil 51. narozeniny. Michal Maudr DjLoutka byl jedním ze zakladatelů klubové scény v ČR a jedním z prvních hráčů české houseové hudby, žánru zůstal věrný. V roce 1993 spoluzaložil agenturu Roxydust house. Hrál po boku světových jmen jako Carl Cox, Dj Sneak, Terry Francis, Darren Emmerson, Chemical Brothers, Jazzanova, Underworld aj. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letní kino 2018 - Po strništi bos

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
21.08.2018 od 20:30 hod.

 

Invaze 18

Ostatní / happening
Malšice
21.08.2018

 

50 let od invaze

Hudba / koncert / hudba - projekce
Univerzita Tábor
21.08.2018 od 18:00 hod.