PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


První přednáška Science Café se podívá na morální problémy autonomních vozidel

První přednáška Science Café se podívá na morální problémy autonomních vozidel

Pondělí, 08.01.2018 / zpráva

 

Lednová přednáška se bude držet nepsané tradice a bude věnována filozofii. Nikoliv však filozofii v její krystalické podobě, ale filozofii "všedního dne". Tématem budou morální aspekty provozování autonomních automobilů. První Science café se koná v úterý 9. ledna od 18 hodin v budějovické kavárně Horká vana.  

Přínáší vývoj autonomních vozidel jenom technické prolémy? Jakým problémům čelí tvůrci softwaru z hlediska etiky robotiky? Je správné nechat přejet kolemjdoucí nebo obětovat posádku? Jaké jsou morální intuice dětí a dospělých?

Technická stránka autonomních automobilů je široce diskutována, ale otázce morálních dilemat, která bude muset řešit umělá inteligence dnes a denně, zatím není věnováno mnoho pozornosti. Na otázky se pokusí odpovědět Robin Kopecký z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Praha.

Vstupné na besedu je 30 korun, více se dozvíte také na události ZDE


Fotografie


Autor: - i, dap -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.

 

African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.