PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Karol Sidon navštívil táborskou knihovnu

Karol Sidon navštívil táborskou knihovnu

Sobota, 02.12.2017 / fotoreport + článek

 

Celorepubliková akce Spisovatelé do knihoven, kdy deset českých autorů, navštěvuje po deset měsíců deset knihoven, pokračuje i v táborské knihovně. V říjnu jsme se tak mohli setkat s Ivanou Myškovou a její knihou Bílá zvířata bývají velmi často hluchá a v listopadu nás navštívil Karol Sidon.  

Ten se často ve svých knihách navrací do dob svého dětství a dospívání a poodhaluje nám v nich i židovskou víru, kulturu a tradice, v nichž byl vychován. Mimo jiné je ovšem také autorem thrillerové tetralogie Kde lišky dávají dobrou noc, kterou ovšem publikoval pod pseudonymem Chaim Cigan se silným politickým a psychologickým rázem.

Karol Sidon měl ze všech současných proběhlých čtení tím nejvíc navštívené, což je rozhodně jedinečným důkazem toho, jak úspěšným autorem Karol Sidon je – a v neposlední řadě je i velmi výraznou osobností českých dějin, což samozřejmě také táhne. Karol Sidon totiž není jen vynikajícím spisovatelem, ale také bývalým redaktorem Literárních novin, Literárních listů a Listů a mimo jiné je i jedním z těch, kdo podepsal Chartu 77, což mu přineslo svého času nemalé problémy. A tohle všechno se silně odráží v Sidonových knihách, které v každém směru stojí za přečtení.

Pokud jste toto autorské čtení nestihli, nezoufejte – Karol Sidon je každoročním návštěvníkem táborského knižního festivalu Tabook, takže se s tím určitě budete moci brzy vidět. A pokud vás zajímá, kdo navštíví naši knihovnu v prosinci, přijměte pozvání na autorské čtení básníka, signatáře Charty 77 a redaktora Milana Ohniska, kterého si budete moci poslechnout opět v táborské knihovně a to 7. prosince od 19 hodin. 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.

 

African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.