PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Karol Sidon navštívil táborskou knihovnu

Karol Sidon navštívil táborskou knihovnu

Sobota, 02.12.2017 / fotoreport + článek

 

Celorepubliková akce Spisovatelé do knihoven, kdy deset českých autorů, navštěvuje po deset měsíců deset knihoven, pokračuje i v táborské knihovně. V říjnu jsme se tak mohli setkat s Ivanou Myškovou a její knihou Bílá zvířata bývají velmi často hluchá a v listopadu nás navštívil Karol Sidon.  

Ten se často ve svých knihách navrací do dob svého dětství a dospívání a poodhaluje nám v nich i židovskou víru, kulturu a tradice, v nichž byl vychován. Mimo jiné je ovšem také autorem thrillerové tetralogie Kde lišky dávají dobrou noc, kterou ovšem publikoval pod pseudonymem Chaim Cigan se silným politickým a psychologickým rázem.

Karol Sidon měl ze všech současných proběhlých čtení tím nejvíc navštívené, což je rozhodně jedinečným důkazem toho, jak úspěšným autorem Karol Sidon je – a v neposlední řadě je i velmi výraznou osobností českých dějin, což samozřejmě také táhne. Karol Sidon totiž není jen vynikajícím spisovatelem, ale také bývalým redaktorem Literárních novin, Literárních listů a Listů a mimo jiné je i jedním z těch, kdo podepsal Chartu 77, což mu přineslo svého času nemalé problémy. A tohle všechno se silně odráží v Sidonových knihách, které v každém směru stojí za přečtení.

Pokud jste toto autorské čtení nestihli, nezoufejte – Karol Sidon je každoročním návštěvníkem táborského knižního festivalu Tabook, takže se s tím určitě budete moci brzy vidět. A pokud vás zajímá, kdo navštíví naši knihovnu v prosinci, přijměte pozvání na autorské čtení básníka, signatáře Charty 77 a redaktora Milana Ohniska, kterého si budete moci poslechnout opět v táborské knihovně a to 7. prosince od 19 hodin. 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Rockový Koktejl v Košicích u Tábora už v pátek. Vystoupí na něm pět kapel v čele s Jaksi Taksi


V pátek 23. března se uskuteční v Domu Kultury v Košicích u Tábora Rockový koktejl. Na něj si pořadatelé přizvali několik rockových kapel, kterým vévodí známá skupina Jaksi Taksi. Před nimi ještě vystoupí Náhodný výběr, Brutální jahoda, Tommy Poser a Zelenina. Na návštěvníky kromě živé hudby čeká i koktejlový bar Saint James, populární hra Beer Pong a další vychytávky. Akce začíná ve 20:00 a vstupné na místě je 130Kč.

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Roosters Cabaret show

Ostatní
Dům kultury Milevsko
23.03.2018 od 20:00 hod.

 

Limetal

Hudba / koncert / hard rock a heavy metal.
Kulturní dům Písek
23.03.2018 od 20:00 hod.

 

Flamenco

Hudba / koncert / mimořádný kulturní zážitek
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
23.03.2018 od 17:00 hod.

 

Rockový Koktejl & Jaksi Taksi

Hudba / koncert / rock / punk
KD Košice
23.03.2018 - 24.03.2018 od 20:00 hod.
vícedenní akce