PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Karol Sidon navštívil táborskou knihovnu

Karol Sidon navštívil táborskou knihovnu

Sobota, 02.12.2017 / fotoreport + článek

 

Celorepubliková akce Spisovatelé do knihoven, kdy deset českých autorů, navštěvuje po deset měsíců deset knihoven, pokračuje i v táborské knihovně. V říjnu jsme se tak mohli setkat s Ivanou Myškovou a její knihou Bílá zvířata bývají velmi často hluchá a v listopadu nás navštívil Karol Sidon.  

Ten se často ve svých knihách navrací do dob svého dětství a dospívání a poodhaluje nám v nich i židovskou víru, kulturu a tradice, v nichž byl vychován. Mimo jiné je ovšem také autorem thrillerové tetralogie Kde lišky dávají dobrou noc, kterou ovšem publikoval pod pseudonymem Chaim Cigan se silným politickým a psychologickým rázem.

Karol Sidon měl ze všech současných proběhlých čtení tím nejvíc navštívené, což je rozhodně jedinečným důkazem toho, jak úspěšným autorem Karol Sidon je – a v neposlední řadě je i velmi výraznou osobností českých dějin, což samozřejmě také táhne. Karol Sidon totiž není jen vynikajícím spisovatelem, ale také bývalým redaktorem Literárních novin, Literárních listů a Listů a mimo jiné je i jedním z těch, kdo podepsal Chartu 77, což mu přineslo svého času nemalé problémy. A tohle všechno se silně odráží v Sidonových knihách, které v každém směru stojí za přečtení.

Pokud jste toto autorské čtení nestihli, nezoufejte – Karol Sidon je každoročním návštěvníkem táborského knižního festivalu Tabook, takže se s tím určitě budete moci brzy vidět. A pokud vás zajímá, kdo navštíví naši knihovnu v prosinci, přijměte pozvání na autorské čtení básníka, signatáře Charty 77 a redaktora Milana Ohniska, kterého si budete moci poslechnout opět v táborské knihovně a to 7. prosince od 19 hodin. 


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Česká hudba zní ...

Hudba / Jihočeská filharmonie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
17.10.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - krátké lásky

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2018 od 20:00 hod.