PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hutka a Štěpánek pokřtí v Milevsku desku Nebeští malíři. U ledu ležela 20 let

Hutka a Štěpánek pokřtí v Milevsku desku Nebeští malíři. U ledu ležela 20 let

Čtvrtek, 14.12.2017 / článek

 

 Jaroslav Hutka je jedním z prvních písničkářů, kteří vystoupili v Milevských Hudebních sklepích. Milevsko však prvně navštívil již někdy v polovině sedmdesátých let, také před Vánoci. "Tenkrát hustě sněžilo, a tak přijeli s Radimem Hladíkem pozdě. Jarda na omluvu prohlásil: Jeli jsme přes Prčice a byli jsme tamtéž...," popisuje Josef Veverka, který pořádá koncert Jaroslava Hutky a Josefa Štěpánka v milevské Galerii M v pátek 15. prosince od 19 hodin.  

V roce 1991 natočili Jaroslav Hutka a Radim Hladík album moravských lidových posvátných balad. Deska ležela v archivu a vychází po více než pětadvaceti letech letos v prosinci. Album s vánoční tematikou navazuje na první dvě Hutkova alba lidových písní, a to dokonce i obalem, který navrhla Zora Růžová, autorka obalů legendárních desek Stůj, břízo zelená a Vandrovali hudci.

Album Nebeští malíří představí Jaroslav Hutka 15. prosince na koncertě v milevské Galerii M, kde vystoupí s kytaristou Josefem Štěpánkem.

V dubnu oslavil Jaroslav Hutka velkým koncertem v divadle Semafor sedmdesátiny a Galén mu vydal k tomuto výročí dvě nahrávky: archivní dvouCD Sladké žluté (nahrávky z roku 1974 - většina těch písní už je ztracených a zapomenutých, ale jsou zde i písně Donovana a Dylana) a nové autorské album V rozpitých barvách. To vzniklo v rámci letité spolupráce Jaroslava Hutky s Radimem Hladíkem, který zvuk desky zásadně ovlivnil jako aranžér i kytarista. Jeho hudební představu dále rozvinuli a doplnili rockový houslista Jan Hrubý a klasický violista Petr Přibyl. Radim Hladík zemřel v prosinci 2016 a deska je také posledním, cenným svědectvím o hudebním umění tohoto vynikajícího kytaristy.
Vstupné
na páteční koncert je 180 korun na místě, 150 korun pak v předprodeji, který je v Galerii M, na telefonním čísle 382 522 082 nebo na mailu galerie@dkmilevsko.cz. 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vernisáž výstavy Výtvarníci Milevska a okolí

Výstava
Milevsko - Galerie M
18.01.2019 od 17:00 hod.

 

Novoroční symfonický koncert (Václav Hudeček, Jan Mráček...)

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.01.2019 od 19:00 hod.

 

Bastard's Party Vol. I

Hudba / koncert
MC Fabrika
18.01.2019 od 20:00 hod.

 

Welicoruss (Rus) + Blamage

Hudba / koncert / melodic metal - black metal
Velbloud
18.01.2019 od 20:00 hod.