PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hutka a Štěpánek pokřtí v Milevsku desku Nebeští malíři. U ledu ležela 20 let

Hutka a Štěpánek pokřtí v Milevsku desku Nebeští malíři. U ledu ležela 20 let

Čtvrtek, 14.12.2017 / článek

 

 Jaroslav Hutka je jedním z prvních písničkářů, kteří vystoupili v Milevských Hudebních sklepích. Milevsko však prvně navštívil již někdy v polovině sedmdesátých let, také před Vánoci. "Tenkrát hustě sněžilo, a tak přijeli s Radimem Hladíkem pozdě. Jarda na omluvu prohlásil: Jeli jsme přes Prčice a byli jsme tamtéž...," popisuje Josef Veverka, který pořádá koncert Jaroslava Hutky a Josefa Štěpánka v milevské Galerii M v pátek 15. prosince od 19 hodin.  

V roce 1991 natočili Jaroslav Hutka a Radim Hladík album moravských lidových posvátných balad. Deska ležela v archivu a vychází po více než pětadvaceti letech letos v prosinci. Album s vánoční tematikou navazuje na první dvě Hutkova alba lidových písní, a to dokonce i obalem, který navrhla Zora Růžová, autorka obalů legendárních desek Stůj, břízo zelená a Vandrovali hudci.

Album Nebeští malíří představí Jaroslav Hutka 15. prosince na koncertě v milevské Galerii M, kde vystoupí s kytaristou Josefem Štěpánkem.

V dubnu oslavil Jaroslav Hutka velkým koncertem v divadle Semafor sedmdesátiny a Galén mu vydal k tomuto výročí dvě nahrávky: archivní dvouCD Sladké žluté (nahrávky z roku 1974 - většina těch písní už je ztracených a zapomenutých, ale jsou zde i písně Donovana a Dylana) a nové autorské album V rozpitých barvách. To vzniklo v rámci letité spolupráce Jaroslava Hutky s Radimem Hladíkem, který zvuk desky zásadně ovlivnil jako aranžér i kytarista. Jeho hudební představu dále rozvinuli a doplnili rockový houslista Jan Hrubý a klasický violista Petr Přibyl. Radim Hladík zemřel v prosinci 2016 a deska je také posledním, cenným svědectvím o hudebním umění tohoto vynikajícího kytaristy.
Vstupné
na páteční koncert je 180 korun na místě, 150 korun pak v předprodeji, který je v Galerii M, na telefonním čísle 382 522 082 nebo na mailu galerie@dkmilevsko.cz. 


Autor: - i, dap -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Letní kino 2018 - Hurvínek a kouzelné muzeum

Kino / film
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
17.07.2018 od 21:00 hod.

 

Milenky starého kriminálníka

Kino / film / komedie / + živá hudba
Divadelní park
17.07.2018 od 21:00 hod.

 

Do vesmíru!

Pro děti / prázdninový program pro děti
Jednota
17.07.2018 od 08:00 hod.