PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala Tábor slaví 130 let otevření historické budovy s ochotníky

Divadlo Oskara Nedbala Tábor slaví 130 let otevření historické budovy s ochotníky

Čtvrtek, 30.11.2017 / článek

 

První prosincový víkend se uskuteční v Divadle Oskara Nedbala Tábor připomenutí 130. výročí otevření historiscké budovy, a to formou tří představení Divadelního souboru Tábor. Ochotnický triptych potěší jak malé, tak velké diváky. 

 „Před 130 lety, 4.12. 1887, bylo slavnostně otevřeno městské divadlo v Táboře. Ze starého nezbylo téměř nic. Celý akt, který začal o 11 hodině, zahájil tehdejší starosta dr. Emanuel Zeis a navázal na něj ředitel ochotnického spolku. Ten slíbil, že se ochotníci budou nadále s velkým zápalem věnovat divadlu i v budoucnu,"
říká dramaturg divadla Marcel Kříž, který celou událost zaštiťuje  

Tento slib dokládají potomci v dnešní době uváděným triptychem. Prvním představením byl v divadle dramatický Jan Výrava z pera tehdejšího ředitele Národního divadla Fr. A. Šubrta a v podání táborských herců ochotníků.

V pátek 1.  prosince v 19 hodin se diváci mohou těšit na dramatizaci nejtajemnějšího Kafkova nedokončeného románu Zámek. V sobotu ve 14.30 hodin je připravena veselá pohádka o lásce s dobráckými čerty Kuba a tři čerti, vhodná pro všechny, ale zejména pro děti od 5 let. A triptych bude zakončen v 19 hodin báchorkou Josefa Kajetána Tyla Tvrdohlavá žena.

Více informací najdete na www.divadlotabor.cz nebo na www.dstabor.cz.
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Fotky a videa z Mighty Sounds

 Fotografie a videa z festivalu Mighty Sounds najdete v následujících dnech na webu Kulturne.com nebo na facebooku Kulturnme.com ZDE. Photos and videos of festival Mighty Sounds you can check in next days on websites Kulturne.com and facebook HERE

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Mucha u Stánku

Hudba / koncert
Stánek - Žižkovo náměstí
18.07.2018 od 20:00 hod.

 

African Thunder 2018

Hudba
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
18.07.2018 od 18:00 hod.