PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala Tábor slaví 130 let otevření historické budovy s ochotníky

Divadlo Oskara Nedbala Tábor slaví 130 let otevření historické budovy s ochotníky

Čtvrtek, 30.11.2017 / článek

 

První prosincový víkend se uskuteční v Divadle Oskara Nedbala Tábor připomenutí 130. výročí otevření historiscké budovy, a to formou tří představení Divadelního souboru Tábor. Ochotnický triptych potěší jak malé, tak velké diváky. 

 „Před 130 lety, 4.12. 1887, bylo slavnostně otevřeno městské divadlo v Táboře. Ze starého nezbylo téměř nic. Celý akt, který začal o 11 hodině, zahájil tehdejší starosta dr. Emanuel Zeis a navázal na něj ředitel ochotnického spolku. Ten slíbil, že se ochotníci budou nadále s velkým zápalem věnovat divadlu i v budoucnu,"
říká dramaturg divadla Marcel Kříž, který celou událost zaštiťuje  

Tento slib dokládají potomci v dnešní době uváděným triptychem. Prvním představením byl v divadle dramatický Jan Výrava z pera tehdejšího ředitele Národního divadla Fr. A. Šubrta a v podání táborských herců ochotníků.

V pátek 1.  prosince v 19 hodin se diváci mohou těšit na dramatizaci nejtajemnějšího Kafkova nedokončeného románu Zámek. V sobotu ve 14.30 hodin je připravena veselá pohádka o lásce s dobráckými čerty Kuba a tři čerti, vhodná pro všechny, ale zejména pro děti od 5 let. A triptych bude zakončen v 19 hodin báchorkou Josefa Kajetána Tyla Tvrdohlavá žena.

Více informací najdete na www.divadlotabor.cz nebo na www.dstabor.cz.
 


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Česká hudba zní ...

Hudba / Jihočeská filharmonie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
17.10.2018 od 19:00 hod.

 

iShorts - krátké lásky

Kino / film / pásmo krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2018 od 20:00 hod.