PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na listopadové Listování v Táboře přijel spisovatel Robert Fulghum

Na listopadové Listování v Táboře přijel spisovatel Robert Fulghum

Pondělí, 13.11.2017 / fotoreport + článek

 

Kromě mnoha koncertů, baletních nebo činoherních představení můžete v táborském Divadle Oskara Nedbala vidět každý měsíc i projekt LiStOVáNí, tedy scénické čtení v podání širokého ansámblu herců. V listopadu se mohli stálí návštěvníci tohoto projektu setkat s Robertem Fulghumem, který do Tábora zavítal už po několikáté. Naposledy se tu objevil v září na festivalu malých nakladatelů Tabook, kde měl svůj vlastní program.

S projektem LiStOVáNí to bylo podruhé – poprvé to bylo s knihou Drž mě pevně miluj mě zlehka. Tentokrát Věra Hollá a Lukáš Král četli z knihy Co jsem to proboha udělal a řeč byla také o nové Fulghumově knize Opravář osudů. Ta jako jediná ze všech jeho knih vyšla pouze v češtině. Jak sám autor říká, je to kniha o Češích a pro Čechy a jiné národy by ji jen těžko pochopili.
A jelikož Robert Funghum jezdí do Čech velice rád, objevil se i na tomto čtení ze své knihy. Diváci si tak mohli po představení nechat podepsat Fulghumovi knihy, které byly již tradičně i ke koupi přímo na jevišti, nebo se s jejich autorem nechat vyfotit.

Malý sál, kde se LiStOVáNí tradičně odehrává, byl zcela vyprodaný, což se vzhledem k tomu, že byl přítomen i sám autor knihy, dalo čekávat. Zvlášť, když jde o takovou osobnost jakou je Robert Fulghum. Škoda jen, že se takové návštěvnosti netěší projekt pokaždé.

LiStOVáNí je totiž výbornou akcí na podporu čtení, knih a jejich autorů a rozhodně by neměla být opomíjena. Takže pokud jste na takovém představení ještě nebyli, tak to napravte. A můžete hned v prosinci, kdy se můžete těšit na speciální představení. Bude to totiž 15 let, co je tento projekt na světě. Půjde o komponovaný večer v režii Alana Novotného a Lukáše Hejlíka, kteří připomenou to nejlepší, co za ony roky přečetli. Ve svých diářích a kalendářích si proto nezapomeňte poznačit datum 9. prosince, kdy byste rozhodně měli navštívit Divadlo Oskara Nedbala.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Paddington 2

Kino / film / britsko-francouzská rodinná komedie
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.08.2018 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víťa Marčíka

Divadlo / pro děti
Veselské pískovny
19.08.2018 od 15:00 hod.

 

Naše chutě

Ostatní / jiný / gastro festival + hudba
Střelnice - zahrada
19.08.2018 od 11:00 hod.