PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na listopadové Listování v Táboře přijel spisovatel Robert Fulghum

Na listopadové Listování v Táboře přijel spisovatel Robert Fulghum

Pondělí, 13.11.2017 / fotoreport + článek

 

Kromě mnoha koncertů, baletních nebo činoherních představení můžete v táborském Divadle Oskara Nedbala vidět každý měsíc i projekt LiStOVáNí, tedy scénické čtení v podání širokého ansámblu herců. V listopadu se mohli stálí návštěvníci tohoto projektu setkat s Robertem Fulghumem, který do Tábora zavítal už po několikáté. Naposledy se tu objevil v září na festivalu malých nakladatelů Tabook, kde měl svůj vlastní program.

S projektem LiStOVáNí to bylo podruhé – poprvé to bylo s knihou Drž mě pevně miluj mě zlehka. Tentokrát Věra Hollá a Lukáš Král četli z knihy Co jsem to proboha udělal a řeč byla také o nové Fulghumově knize Opravář osudů. Ta jako jediná ze všech jeho knih vyšla pouze v češtině. Jak sám autor říká, je to kniha o Češích a pro Čechy a jiné národy by ji jen těžko pochopili.
A jelikož Robert Funghum jezdí do Čech velice rád, objevil se i na tomto čtení ze své knihy. Diváci si tak mohli po představení nechat podepsat Fulghumovi knihy, které byly již tradičně i ke koupi přímo na jevišti, nebo se s jejich autorem nechat vyfotit.

Malý sál, kde se LiStOVáNí tradičně odehrává, byl zcela vyprodaný, což se vzhledem k tomu, že byl přítomen i sám autor knihy, dalo čekávat. Zvlášť, když jde o takovou osobnost jakou je Robert Fulghum. Škoda jen, že se takové návštěvnosti netěší projekt pokaždé.

LiStOVáNí je totiž výbornou akcí na podporu čtení, knih a jejich autorů a rozhodně by neměla být opomíjena. Takže pokud jste na takovém představení ještě nebyli, tak to napravte. A můžete hned v prosinci, kdy se můžete těšit na speciální představení. Bude to totiž 15 let, co je tento projekt na světě. Půjde o komponovaný večer v režii Alana Novotného a Lukáše Hejlíka, kteří připomenou to nejlepší, co za ony roky přečetli. Ve svých diářích a kalendářích si proto nezapomeňte poznačit datum 9. prosince, kdy byste rozhodně měli navštívit Divadlo Oskara Nedbala.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


The Best Tour 2017 Totální Nasazení & Vision Days, Deratizéři

Hudba / koncert / The Best Tour 2017 Totální Nasazení & Vision Days, Deratizéři
Restaurace na Staré Poště
24.11.2017 - 25.11.2017 od 20:00 hod.
vícedenní akce

 

Kreativ Soběslav

Pro děti / kreativní veletrh pro děti i dospělé
Kulturní dům Soběslav
24.11.2017 - 25.11.2017 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Group N'Six

Hudba / koncert / Hard rock,heavy metal,grunge,punk
Bečvárna - Tábor Bechyňská 393, 39001 Tábor
24.11.2017 od 20:30 hod.

 

7. ročník Filmového festivalu ČERNÁ VĚŽ

Festival / Filmový festival
Český Rozhlas České Budějovice
24.11.2017 - 25.11.2017 od 19:00 hod.
vícedenní akce