PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Wohnout akusticky nadchli divadlo

Wohnout akusticky nadchli divadlo

Sobota, 11.11.2017 / fotoreport + článek

 

V lese, jó v lese na jehličí, koná se koncert pankáčí. Něco podobného jsem si nedávno prozpěvovala při návratu z akustického koncertu kapely Wohnout, jimž předskakovala neméně dobrá skupina Paranoia. A když se podíváte na fotky, tak pochopíte, proč jsem si prozpěvovala právě tohle. Wohnout zahráli akusticky v Divadla Oskara Nedbala v Táboře. 

Wohnouti byli v Táboře celkem nedávno – odehráli jeden z mnoha koncertů na loňských Táborských setkání – a i tentokrát se těšili doslova narvanému sálu divadla. Tentokrát, vzhledem k tomu, že se jednalo o koncert akustický a ne elektrický, jak jsou fanoušci tohoto pražského seskupení zvyklí, byli jejich písničky hodně jiné, velice melodické a tak trochu s nádechem folklóru. Zato asi nejvíc mohl doprovod houslí, které jindy u Wohnoutů neuslyšíte. Musím říct, že v této podobě se mi písničky jako Svaz českých bohémů nebo Sej-ko-no-pí líbily tak nějak víc. A bylo vidět, že nejsem sama.

Koncert kapely Wohnout byl v každém směru úžasným pátečním zážitkem a kulturním povyražením – byť jde o celkem jednoduchou hudbu i texty, tak je to hudba rytmická a v akustické podobě i dost chytlavá. Já sama jsem se mnohdy neudržela a tak trochu si zatančila, což jsem si jako nesedící divák mohla dost dobře dovolit. A docela mi bylo líto sedících, kteří by si určitě taky rádi vyhodili z kopýtka. Leč malý sál Divadla Oskara Nedbala tuto možnost jaksi neposkytuje, což je docela škoda. Hodně překvapila předskakující kapela Paranoia, jejichž texty – ty se mi mimochodem moc líbily - mi hodně připomněly kapelu Mňága a Žďorp – pokud ani jednu neznáte, tak určitě doporučuju dohledat a naposlouchat. A komu se nepodařilo na koncert dostat, tak si ho příště rozhodně nenechte ujít.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Do Tábora zavítá postrocková exotika

V pondělí 24. září přijede do táborské pivnice U Zlatého Lva další exotická návštěva, tentokrát až z Argentiny. Kapela Para establecer Un Rio z argentinského města La Plata vyráží poprvé na evropské turné a zastaví se i v Táboře. Čtveřice hudebníků hraje instrumentální melancholický post rock s emotivními zálety. Na své si přijdou fanoušci kapel jako God is an astronaut nebo This will destroy you. Večer otevře Adam z Jindřichova Hradce se svým sólo projektem Bardie Bardlin. Přiveze i novou desku s názvem Víkend. Začátek koncertu bude ve 20, konec v 22 hodin. Vstupné je doporučené 100 Kč (vše jde kapele na turné). (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ishorts - girls in film

Kino / film / projekce krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2018 od 20:00 hod.

 

Taneční kurz pro dospělé páry

Ostatní / tanec
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
24.09.2018 - 07.10.2018 od 19:00 hod.
vícedenní akce