PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Wohnout akusticky nadchli divadlo

Wohnout akusticky nadchli divadlo

Sobota, 11.11.2017 / fotoreport + článek

 

V lese, jó v lese na jehličí, koná se koncert pankáčí. Něco podobného jsem si nedávno prozpěvovala při návratu z akustického koncertu kapely Wohnout, jimž předskakovala neméně dobrá skupina Paranoia. A když se podíváte na fotky, tak pochopíte, proč jsem si prozpěvovala právě tohle. Wohnout zahráli akusticky v Divadla Oskara Nedbala v Táboře. 

Wohnouti byli v Táboře celkem nedávno – odehráli jeden z mnoha koncertů na loňských Táborských setkání – a i tentokrát se těšili doslova narvanému sálu divadla. Tentokrát, vzhledem k tomu, že se jednalo o koncert akustický a ne elektrický, jak jsou fanoušci tohoto pražského seskupení zvyklí, byli jejich písničky hodně jiné, velice melodické a tak trochu s nádechem folklóru. Zato asi nejvíc mohl doprovod houslí, které jindy u Wohnoutů neuslyšíte. Musím říct, že v této podobě se mi písničky jako Svaz českých bohémů nebo Sej-ko-no-pí líbily tak nějak víc. A bylo vidět, že nejsem sama.

Koncert kapely Wohnout byl v každém směru úžasným pátečním zážitkem a kulturním povyražením – byť jde o celkem jednoduchou hudbu i texty, tak je to hudba rytmická a v akustické podobě i dost chytlavá. Já sama jsem se mnohdy neudržela a tak trochu si zatančila, což jsem si jako nesedící divák mohla dost dobře dovolit. A docela mi bylo líto sedících, kteří by si určitě taky rádi vyhodili z kopýtka. Leč malý sál Divadla Oskara Nedbala tuto možnost jaksi neposkytuje, což je docela škoda. Hodně překvapila předskakující kapela Paranoia, jejichž texty – ty se mi mimochodem moc líbily - mi hodně připomněly kapelu Mňága a Žďorp – pokud ani jednu neznáte, tak určitě doporučuju dohledat a naposlouchat. A komu se nepodařilo na koncert dostat, tak si ho příště rozhodně nenechte ujít.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zahajovací koncert Veselské ozvěny 2018

Hudba / koncert
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí
24.06.2018 od 18:00 hod.

 

Transforma 2018

Festival / hudba - diskuse - architektura - sport
Trafačka, Cesta, Stánek, Jednota aj.
24.06.2018

 

Slavnosti pětilisté růže 2018

Festival / městská slavnost
centrum města
24.06.2018 od 09:00 hod.