PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Pozdně podzimní kulturní nadílka Okolo Treboně přinese Jahelku i Radůzu

Pozdně podzimní kulturní nadílka Okolo Treboně přinese Jahelku i Radůzu

Čtvrtek, 09.11.2017 / článek

 

Sdružení Okolo Třeboně nabídne na sklonku roku zajímavé koncerty. Už ve čtvrtek 9. listopadu se můžete těšit na zpívajícího právníka Ivo Jahelku, kterého podpoří vítěz Houpacího koně Isara. Na začátku prosince pak vystoupí barokní Třeboňští pištci, o týden později pak Radůza. 

Vítěz Houpacího koně roku 2017 ISARA vystoupí ve čtvrtek 9. listopadu od 19 hodin společně s Ivem Jahelkou ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice. 

Mladoboleslavská skupina ISARA (pojmenovaná podle keltského jména pro řeku Jizeru) vznikla v roce 2005. Její repertoár tvoří řada skotských, irských a anglických lidových písní a balad, včetně instrumentálních melodií, kterým se Isara věnuje s úctou a respektem k původním textům i tradičním aranžím, přesto se současným, moderním zvukem.

Hostem letošní ozvěny třeboňského Houpacího koně bude zpívající právník Ivo Jahelka. Osobitý a oblíbený písničkář přišel na tento svět před 63 lety v Dačicích a v tomto nejjižnějším cípu Českomoravské vrchoviny začala rovněž jeho cesta k hudbě.

Třeboňští pištci i Radůza 

Tradiční vánoční koncerty Třeboňských pištců tentokráte 10. prosince v Třeboni a 9. prosince Českých Budějovicích. Základem repertoáru souboru je česká a evropská renesanční a barokní hudba. Soubor hraje též jihočeské lidové písně, vánoční písně a koledy, latinsko-americký folklór a oblíbené světové evergreeny. Skladby jsou převážně instrumentální, některé jihočeské lidové písně jsou se zpěvem.

Písničkářka Radůza vystoupí s kapelou 13. prosince od 19 hodin v třeboňském Divadle J.K. Tyla. V předvánočním čase zazní zejména vánoční písně.  

Vstupenky a více informací o koncertech naleznete na www.okolotrebone.cz
Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zahajovací koncert Veselské ozvěny 2018

Hudba / koncert
Kostel Povýšení sv. Kříže Veselí nad Lužnicí
24.06.2018 od 18:00 hod.

 

Transforma 2018

Festival / hudba - diskuse - architektura - sport
Trafačka, Cesta, Stánek, Jednota aj.
24.06.2018

 

Slavnosti pětilisté růže 2018

Festival / městská slavnost
centrum města
24.06.2018 od 09:00 hod.