PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Michal Horáček se svými hosty vzdal v táborském divadle hold Petru Hapkovi

Michal Horáček se svými hosty vzdal v táborském divadle hold Petru Hapkovi

Neděle, 05.11.2017 / fotoreport + video

 

Jeviště táborského Divadla Oskara Nedbala opět ovládly hudební hvězdy. Se svojí koncertní šňůrou do něj zavítal Michal Horáček se svými hosty. Písněmi tak všichni vzdali hold hudebnímu umění zemřelého Petra Hapky, který s Michalem Horáčkem celá léta úzce spolupracoval.  

Úžasné přitom bylo, že zazněly především písně, které jsou sice dobře známé jejich fanouškům, ale už ne tolik těm ostatním, jimž je Hapkova tvorba známa především díky mnohým filmům nebo pohádkám. Sám Michal Horáček ve svých krátkých vstupech mezi písněmi zavzpomínal nejen na svoji spolupráci s jedním z našich nejtalentovanějších hudebních skladatelů, ale i na životní historky a zážitky - jako třeba osobní setkání se spisovatelem Kurtem Vonegutem - jež daly vzniknout mnohým jeho textů. Celý zhruba dvouhodinový koncert byl zakončen autogramiádou a společným focením s fanoušky, což byla sladká třešnička na dortu povedeného večera. Snad jen…jen nezapomenutelný chraplák Petra Hapky tomu všemu chyběl. 

Ukázka večera


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Do Tábora zavítá postrocková exotika

V pondělí 24. září přijede do táborské pivnice U Zlatého Lva další exotická návštěva, tentokrát až z Argentiny. Kapela Para establecer Un Rio z argentinského města La Plata vyráží poprvé na evropské turné a zastaví se i v Táboře. Čtveřice hudebníků hraje instrumentální melancholický post rock s emotivními zálety. Na své si přijdou fanoušci kapel jako God is an astronaut nebo This will destroy you. Večer otevře Adam z Jindřichova Hradce se svým sólo projektem Bardie Bardlin. Přiveze i novou desku s názvem Víkend. Začátek koncertu bude ve 20, konec v 22 hodin. Vstupné je doporučené 100 Kč (vše jde kapele na turné). (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


ishorts - girls in film

Kino / film / projekce krátkých filmů
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2018 od 20:00 hod.

 

Taneční kurz pro dospělé páry

Ostatní / tanec
Taneční škola Stanislava Schöna, Pražská 131a
24.09.2018 - 07.10.2018 od 19:00 hod.
vícedenní akce